Wydarzenia Bielsko-Biała

„Nauka zabijania w przedszkolu”? Burza po spotkaniu w Bielsku-Białej (aktualizacja)

Zdjęcia: Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy

Duże kontrowersje wywołało spotkanie dla bielskich przedszkolaków, zorganizowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Beskidy. Nie brakowało tam replik broni. Niektórzy mówią o „nauce zabijania”. – Była to tylko lekcja historii. Prowadzimy takie od lat – bronią się pasjonaci.

– 22 października członkowie naszej grupy przeprowadzili pokaz historyczny dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 2 w Bielsku-Białej. Opowiedzieliśmy o polskich żołnierzach w oddziałach leśnych oraz pokazaliśmy przykładowe uzbrojenie i umundurowanie, jakim dysponowali. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie, co nas niezmiernie ucieszyło. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie – ten wpis Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy i zdjęcia rozpoczęły prawdziwą burzę.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pisze o „nauce zabijania w przedszkolu”. – „O, widzisz, to jest granat. Kiedy wybucha, to te metalowe części lecą z ogromną prędkością i siłą, wbijają się w ciało człowieka, rozrywają je, miażdżą kości. Urywają rączki, zamieniają twarz w krwawą miazgę” – tak powinien mówić do kilkuletniego dziecka ten mężczyzna prezentując mu śmiercionośny przedmiot. Granaty, pistolety maszynowe pokazywane kilkulatkom w przedszkolu – tak wyglądała „lekcja patriotyzmu” w przedszkolu w Bielsku-Białej. Prowadzili je członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy. „Zamiast propagandy LGBT chcemy szerzyć w szkołach i przedszkolach patriotyzm” – napisali na swojej stronie. (…) Ustawiacie karabiny do zdjęcia lufami w kierunku dzieci, jak do rozstrzelania, albo tłumaczycie dzieciom sposób działania tak podstawowych narzędzi śmierci dla dziecięcej zabawy i jeszcze dumnie opisujecie, że to w zamian za tolerancję dla osób o innej preferencji seksualnej? Co będzie następne? Zabawa w egzekucję? – czytamy na facebookowym profilu Ośrodka.

Dyrektor przedszkola Małgorzata Jania o komentarz pokusi się, gdy zapozna się szerzej ze sprawą. Wskazuje, że w dniu prezentacji była na szkoleniu, a sam pomysł wyszedł od jednego z rodziców i wszyscy byli zadowoleni. Dodaje, że analogicznie dzieci mają kontakt z bronią, gdy odbywają się spotkania choćby z policjantami.

– Jestem zdziwiony reakcją na to spotkanie. Edukacją zajmujemy się od 2014 roku i nigdy nie budziło to negatywnych emocji. Przyjeżdżamy tylko na zaproszenie danej placówki – przedszkola, szkoły czy szkoły ponadgimnazjalnej. Działamy jako wolontariusze, dzieląc się pasją i edukując młodzież. Rzecz jasna, do spotkań z przedszkolakami podchodzimy inaczej – zapewnia Ireneusz Pająk z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy. – Jestem poważnym człowiekiem, który sam ma dzieci. Nie opowiadamy dzieciom, jak granat zabija ludzi i że wojna jest fajna, a spotkania odbywają się w obecności dyrekcji i nauczycieli. Bierzemy też udział w rozmaitych piknikach i tam sami rodzice podchodzą do nas z dziećmi. Mogą wtedy strzelić z broni „na sucho”. W bielskim przedszkolu opowiadaliśmy ogólnie o żołnierzach oddziałów partyzanckich z czasów II wojny światowej. Opisywaliśmy umundurowanie, mówiliśmy o noszeniu „orzełka”, pokazywaliśmy ubiór, a potem repliki broni, które są zupełnie bezpieczne i do kupienia w internecie. Na koniec otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami – dodaje. Przyznaje przy tym, że błędem było zrobienie pamiątkowego zdjęcia, gdy na moment lufy broni – leżącej, a nie trzymanej przez kogoś – były skierowane w stronę pozujących dzieci. Jednak w ciągu trwania spotkania taka sytuacja nie miała miejsca.

Aktualizacja

Oświadczenie (1)

W związku z fałszywymi informacjami na temat „Lekcji zabijania” w Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej, Rada Rodziców składa wyraźny sprzeciw wobec takiego przekazu informacji, który błędnie skomentował i źle zinterpretował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Mając na uwadze dobro naszych przedszkolaków zwracamy się z prośbą o niepowielanie fake newsa – informacji, która nie ma żadnego związku z zaistniałą sytuacją z 22 października 2019 roku.

Lekcja patriotyzmu dla najmłodszych miała na celu wyłącznie przedstawienie rekonstrukcji historycznej, która nawiązuje do autentycznych wydarzeń z czasów walki o niepodległość i suwerenność narodu polskiego. Spotkanie miało charakter historyczny i w żaden sposób nie nawiązywało do zachowań agresywnych czy ksenofobicznych. Odbywało się ono w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze pod okiem nauczycieli. Rada rodziców wyraziła zgodę na przeprowadzenie lekcji historii, której celem było utrwalenie znajomości symboli narodowych oraz prezentacja eksponatów, które były replikami.

Maria Giżycka
przewodnicząca rady rodziców

Oświadczenie (2)

Zarząd Stowarzyszenia Aktywnych Polaków pragnie stanowczo zaprotestować przeciwko kłamstwom pojawiającym się w mediach społecznościowych, lokalnych i ogólnopolskich, które szkalują dobre imię osób należących do Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Beskidy”.

„Nauka zabijania w przedszkolu” – grzmią kłamliwe tytuły pojawiające się w mediach, których autorzy nigdy nie mieli styczności z GRH Beskidy, a tym bardziej z wykładami i prelekcjami, które przeprowadzają. Jako Stowarzyszenie działające na wielu wspólnych polach wraz z członkami GRH „Beskidy” stanowczo protestujemy przeciwko tego typu określeniom i kłamstwom pojawiającym się na ich temat. Podczas wielu wspólnych akcji organizowaliśmy prelekcje historyczne, które prowadzili członkowie tejże Grupy Rekonstrukcji Historycznej. Za każdym razem w sposób profesjonalny prowadzili wykłady dotyczące historii Polski, a konkretnie niepodległościowego podziemia, które walczyło z komunistycznym okupantem. Na prelekcjach i spotkaniach w bardzo przejrzysty sposób opowiadali o wojennej i powojennej historii Polski, umundurowaniu oraz wyposażeniu polskich żołnierzy z tamtych czasów. Za każdym razem, niezależnie od przedziału wiekowego dla którego prelekcja była skierowana, spotykali się z ogromnym zainteresowaniem osób uczestniczących w prelekcjach. Każdy z wykładów można śmiało określić jako spotkanie z żywą historią, która znacznie lepiej przemawia do uczestników poprzez np. możliwość wzięcia do własnych rąk wyposażenia czy uzbrojenia, aniżeli sama teoria przekazywana na lekcjach historii w szkołach.

Z wielkim rozczarowaniem przyglądamy się temu, jak media atakujące dziś GRH „Beskidy” jednocześnie promują w polskich przedszkolach i szkołach modne w ostatnim czasie Tęczowe Piątki czy Dni Spódniczki, w których to dzieci szantażowane koniecznością zakładania spódniczek (bez względu na to czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką) czy też koniecznością nauki o szkodliwych ideologiach LGBT są później traktowane w inny sposób przez nauczycieli aniżeli dzieci, które w tego typu zajęciach nie chcą uczestniczyć. Czy tak wygląda wolność przekonań w Waszym wykonaniu, o którą tak bardzo zabiegacie?

Liczymy na to, że wszystkie kłamstwa które pojawiły się w ostatnim czasie, zostaną odpowiednio sprostowane i rozliczone. Jednocześnie wszystkim, którzy atakują przedstawicieli GRH w mediach proponujemy przeprowadzenie wywiadu lub debaty w której będziecie mogli wysłuchać tej strony, którą tak łatwo możecie atakować – z największą przyjemnością taką debatę możemy poprowadzić.

Zarząd Stowarzyszenia Aktywnych Polaków

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
62 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
1 rok temu

czy pamiętacie prorocze słowa babci pawlakowej ‘od maleńkości z bronią oswajaj’ broń w demokratychnym państwie powinna służyc obronie drugiego człowieka lub niepodległości. ale jakiemuś idiocie zapewne pacyfiście to przeszkadza. niech weżmie swoją pociechę i niech uczy baletu. brak słów jak się niektórym we łbach przewróciło chcą ‘być ‘świętsi od papieża’ ja z kolegami bawiłem się w wojnę, indan i mile wspominam te chwile.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Nas w przedszkolu na dzień 12X prowadzono na jednostkę wojskową i jaka to była frajda siadać w czołgu czy na czołgu mieć w rękach broń. Nikt z nas na psycholi i morderców nie wyrósł.

bob
bob
1 rok temu

Z wielkim rozczarowaniem przyglądamy się temu, jak media atakujące dziś GRH „Beskidy” jednocześnie promują w polskich przedszkolach i szkołach modne w ostatnim czasie Tęczowe Piątki czy Dni Spódniczki, w których to dzieci szantażowane koniecznością zakładania spódniczek (bez względu na to czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką) czy też koniecznością nauki o szkodliwych ideologiach LGBT są później traktowane w inny sposób przez nauczycieli aniżeli dzieci, które w tego typu zajęciach nie chcą uczestniczyć. Czy tak wygląda wolność przekonań w Waszym wykonaniu, o którą tak bardzo zabiegacie? Skąd wyssaliście te brednie??? ta informacja jest tożsama z tą która zmieszczona została przez Ośrodek… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

…”Pokaz w bielskim przedszkolu skrytykował były wojskowy – płk. Adam Mazguła, którego wpis został przytoczony przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych….”Rodzice, zabierze dzieci z rąk tych nieodpowiedzialnych opiekunów i wyznawców faszystowskiej ideologii militaryzm i nienawiści do ludzi.Rodzice, zabierzcie dzieci z tego przedszkola! Co za skrajny przypadek podlizywania się władzy kosztem wychowania malutkich dzieci?!udzie opamiętajcie się!”…Inna wypowiedź tej bolszewickiej mendy nie została przytoczona przez(cokolwiek miało by to znaczyć) Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.wojskowy Adam Mazguła wystąpił na scenie protestu przeciwko zniesieniu przywilejów emerytalnych, związanych z pracą w aparacie represji PRL. – Oczywiście były tam (w czasie stanu wojennego) jakieś… Czytaj więcej »

Hero
Hero
1 rok temu

“Obserwatorze” nazistą to Ty jesteś tyle że tęczowym. Skoro Ci odpowiada kolorowy świat, LGBT, multi-kulti itp. jak to jest np w Niemczech to zapraszam na wypad żeby zobaczyć jak to jest choćby do Berlina w godzinach wieczornych i następnego dnia podzieleniem się wrażeniami, gwarantuję że będzie się działo. Co do Oświęcimia mam rozumieć że w przypadku konfliktu zbrojnego zamiast bronić kraju to będziesz uciekać jak tchórz??

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Rodzice powinni wnieść skargę na tych nazistów u żądać ich ukarania. Szkoda dzieciaków . Ich życie ma być kolorowe a nie horrorami szare i czarne.

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Ta, a jak będzie wojna lub zamachy, to te wychowane w kolorowym świecie dzieci jako dorośli wyciągną kredki i będą malować chodniki . I pewnie się zdziwią, że to nie robi wrażenia na terrorystach. Bohaterowie polegli za ojczyznę przewracają się w grobie :/ . Następnym krokiem będzie zakaz czytania dzieciom wiersza Polak mały, przynajmniej cenzura słów : ”— Czym zdobyta?— Krwią i blizną.” i “Coś jej winien?— Oddać życie.”

Daniel
Daniel
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Jakich nazistów ?

Cat
Cat
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Może tęczowe?

Obserwator
Obserwator
1 rok temu

Jak można maluchom wbijać do głowy takie straszne rzeczy ich umysł zostaje na stałę skaleczony. Sam pamiętam jak w szkole podstawowej zorganizowano nam wycieczkę do Oświęcimia. Od tego czasu co chwilę prześladują mnie obrazy jakie tam widziałem.

GG
GG
1 rok temu
Reply to  Obserwator

Ty to musisz mieć mocną psychikę… Widać po wpisach, że masz duży problem zdrowotny.

Gandalf
Gandalf
1 rok temu

Mam wrażenie że Ośrodek Zachowań Ksenofobicznich i Rasistowskich ostatnio nie ma co robić i szuka rozgłosu na siłe.

Aga
Aga
1 rok temu

O niczym dzieciom nie mówmy https://m.demotywatory.pl/4957143

Nikita
Nikita
1 rok temu

Brawo Grh panny z Lgbt do domu

SuperMario
SuperMario
1 rok temu

Brawa dla rodziców i Zarządu Stowarzyszenia Aktywnych Polaków!!!dla kolorowych dziadów chcących zniszczyć nasze dzieci nie ma miejsca!!!

WOT - wyklęty
WOT - wyklęty
1 rok temu

Dziennikarze portalu limanowa.in ustalili, że dwie osoby, które usłyszały zarzuty w związku z wysadzeniem bankomatów w miejscowościach Słopnice i Krempachy, to policyjny antyterrorysta oraz żołnierz WOT.

Goły Leon
Goły Leon
1 rok temu
Reply to  WOT - wyklęty

Żołnierz WOT czyli żołnierz World of Tanks ? Xd

Imię*
Imię*
1 rok temu

Uuuu xD To trzeba zakazać lekcji religii bo tam też są sceny przemocy 😉 Ukrzyżowania, męczennicy, chodzenie po wodzie?
A tak na poważnie to replikę broni można kupić w każdym sklepie z zabawkami!!! Trzeba być ograniczonym umysłowo żeby wystosować takie oskarżenia przeciwko lekcji Historii! Sporo zabawek potrafi wystrzelić różnego rodzaju pocisk i nikt nie robi z tego afery.

Kri_
Kri_
1 rok temu
Reply to  Imię*

to może jeszcze lekcja wychowawcza dl 3-5 letnich dzieci pt. skąd się bierze mięsko – wyprawa do ubojni

Gandalf
Gandalf
1 rok temu
Reply to  Kri_

Dobry Pomysł !

Kri_
Kri_
1 rok temu
Reply to  Gandalf

może dla ciebie chory p. alancie

bob
bob
1 rok temu
Reply to  Kri_

dobre …popieram.. u starszych też może być… i zademonstrować humanitarne sposoby uboju w naszym kraju..

Janek
Janek
1 rok temu

W tym kraju za chwilę nie będzie można nic powiedzieć i pokazać dzieciom bo znajdzie się jakiś osioł który dopatrzył się w tym niezgodnych jego poglądami zachowań.

Sebix
Sebix
1 rok temu

Słabi ten widok pseudożołnierzyków, którzy wychwalają dokonania “bohaterów” typu Bartek, Bury itd.

Edzio z Ogrodzonej
Edzio z Ogrodzonej
1 rok temu
Reply to  Sebix

Ty na wojnie byłeś “żołnierzyku”?

Kri_
Kri_
1 rok temu

a ty?

6PDPD
6PDPD
1 rok temu
Reply to  Sebix

Wychodzi brak zasadniczej służby wojskowej-dzisiaj jest KONIECZNA.To wyrabianie koleżeńswa,współdziałania,SZACUNKU dla ludzi , tężyzny fizycznej,odpowiedzialności za drugiego.Tego się na laptopie nie nauczysz Sebixie!!!Dzisiaj co drugie dziecko nie ćwiczy na w-fie.

Pedagog
Pedagog
1 rok temu

Przecież to jest atak czarnej hordy

Marcin
Marcin
1 rok temu

Tak jak by w TV czy innych internetach przedszkolaki nie oglądały przemocy, a nawet zabijania. Lepsza taka lekcja z bronią w ręku bo dzieci uczą się że zabijanie i krzywdzenie to nie zabawa tak jak w bajkach i noe żarty tak jak w ich zabawach!

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Niestety, od jakiegoś czasu pewną część społeczeństwa ogarnia jakaś paranoja. W tym kraju wszystko zaczyna być problemem, nauczanie lekcji religii w szkołach – problemem, kolorowa tęcza – problemem, imigranci – problemem, patriotyczne wychowanie – problemem, itd, itd, … Czy ten ktoś z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postradał zmysły, żeby z takiego edukacyjnego wydarzenia w Przedszkolu robić sztuczny problem. Uważam, że środowisko przedszkolne i Pani Dyrektor Przedszkola z niczego nie muszą się publicznie tłumaczyć i nie muszą składać jakiekolwiek oświadczenia, gdyż w tym przedszkolu ani nie doszło do złamania prawa, ani nie doszło do żadnych nagannych zachowań. Nikomu by… Czytaj więcej »

edzio z ogrodzonej
edzio z ogrodzonej
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Odsyłam do marksistowskiej teorii NIEROZWIĄZYWALNEGO KONFLIKTU, pora zacząć nazywać po imieniu, co kryje się poza szyldami pewnych ośrodków.

ze_wsi
ze_wsi
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

Oczywiście – granaciki dla 4-latka, mauzerki dla 5-cio. Nauka wieszania na gałęzi dla kogo? A potem zabawy na podwórku. W wieszanie również/

Ziri
Ziri
1 rok temu

Dzień dobry. Prosze wszystkie osoby wypowiadające się przeciwko takim naukom, aby znalazły jednak coś pozytywnego. Ochotnicy przekazują historię naszym dzieciom, które nie wszystkie miały okazję pójść do muzeum i tam oglądać m. in. broń, którą walczyli nasi dziadkowie o wolność. Nie wszystkie dzieci będą miały okazję pójść do muzeum, bo ich rodzice po prostu nie będą mieli czasu… Protestujecie, a nie wiecie jaki był przekaz. Może właśnie dzięki takim lekcjom dzieci zrozumieją jakie to tragiczne, że ludzie zabijali siebie nawzajem i nigdy do ręki jej nie wezmą. A i jeszcze jedno… pamięć o zmarłych i naszej historii jest wg mnie… Czytaj więcej »

Diana
Diana
1 rok temu

O wiele lepsze są spotkania z myśliwymi którzy opowiadają o tym jak żyją zwierzęta w lesie i przedstawiają gospodarkę łowiecką czym ogólnie się zajmują, bo nie tylko na zabijaniu to polega ale także na hodowli. Pozdrawiam

Bielszczanin
Bielszczanin
1 rok temu

Panowie kawał dobrej roboty robicie Bóg Honor Ojczyzna popieram waszą grupę rekonstrukcje i pokazy w szkołach.

Zuza
Zuza
1 rok temu

Czy naprawdę małe dzieci nie mogą w inny sposób uczyć się “patriotyzmu”? Naprawdę muszą trzymać w ręku granaty i giwery? Mnie to przypomina oddziały islamistów, pokazujących małym dzieciom do czego służy karabin i maczeta. Nie wierzę, że przy tłumaczeniu, do czego służy broń, ludzie ci omijają prawdę, że do zabijania- nie da rady inaczej- jak powiesz “do obrony”, to od razu wiadomo, że bronisz się skutecznie, zabijając. Niestety- broń służy do zabijania, a cały przekaz jest właśnie taki. Przedszkolaki dobrze wiedzą, bo widzą na filmach, do czego służy broń. Ludzie oburzają się, mówiąc o grach, w których dzieci i młodzież… Czytaj więcej »

Magda
Magda
1 rok temu
Reply to  Zuza

Tak muszą rosyjskie irackie amerykańskie izraelskie mogą a nasze też powinny bo świat może ich w przyszłosci i to niedalekiej nierozpieszczać

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  Magda

Czyli jesteś za eskalacją przemocy. No to pociągnijmy to dalej. Takie przykłady z USA. gdzie nastolatki po wtargnięciu do szkół zabijają uczniów, nauczycieli- mają broń, strzelają- ktoś im to pokazał, ktoś ich tego nauczył. Nie przedszkolaki, a dorośli. To świat dorosłych uczy jak zabijać, i czym zabijać. Uważasz za normalne pokazywać broń i mówić o niej w przedszkolu? Przcież to czteroletnie dzieci? I widać, że nie masz pojęcia o psychologii małego dziecka, bo gdybyś wiedziała, jakie spustoszenie może taka “lekcja’ zrobić w głowie przedszkolaka, to inaczej napisałabyś. Śmieszne jest również to, ze mówienie o LGBT uważa się za bardziej groźne… Czytaj więcej »

edzio z ogrodzonej
edzio z ogrodzonej
1 rok temu
Reply to  Zuza

Zatem proponuję rozpocząć chronienie dzieci od przemocy, począwszy od delegalizacji emitowanych przez poszczególne telewizje, również TVN, produkcji zawierających elementy przemocy. Kiedyś była “Pszczółka Maja”, “Bolek i Lolek”, “Miś uszatek” i zdaje się, w porównaniu z obecnym okresem, iż dzieciom wychodziło to na zdrowie. Zatem kiedy ośrodek zajmie się ramówką TV???

Zuza
Zuza
1 rok temu

Dokładnie wtedy, kiedy zajmie się ramówką TVP 1. W obu telewizjach są animowane filmy dla dzieci, zawierające mnóstwo przemocy. Chyba nie jesteś ich zwolennikiem, nawet jeśli są “fajne” dla dzieci? Treści przekazywane dzieciom powinny uczyć pokojowych zachowań wobec innych ludzi i humanitarnych wobec zwierząt. Pokazywanie broni w przedszkolu przekazywaniu takich treści nie służy, a wręcz przeciwnie, propaguje przemoc, Są inne metody pokojowego rozwiązywania konfliktów i tego powinno się uczyć dzieci.

Halina
Halina
1 rok temu
Reply to  Zuza

Czy to nie rodzice decydują otym co ogladaja ich dzieci Więcej szkody czyni lgbt i wtedy jest ok hipokryci

Antyidiota
Antyidiota
1 rok temu

pawliki morozowy

Jan
Jan
1 rok temu

Pomyleni robią z igły widły

Saszka
Saszka
1 rok temu
Reply to  Jan

+1

Ewa
Ewa
1 rok temu

Zastanawiam się czy faktycznie jakieś dziecko wróciło do domu przerażone widmem granatu, czy też któryś z rodziców jest “nawiedzonym” aktywistą

mechanik
mechanik
1 rok temu

a ja proponuje temu pismakowi by siągnał pierwsze zdjcie i to jak najszybcie ,mam nadzieje ze sie roumiemy ok

Emil
Emil
1 rok temu
Reply to  mechanik

Najlepsze jest to, że dziennikarza na tych zajęciach w ogóle nie było. Zna sytuację tylko z drugiej ręki a grzeje temat.

agaton
agaton
1 rok temu

grupa rekonstrukcyjna be , homodeprawatorzy cacy PseudoPOstępowi POrąbańcy

niezłamany
niezłamany
1 rok temu

proponuję spacery z pochodniami dla przedszkolaków oraz jakiś drobny napad

GG
GG
1 rok temu
Reply to  niezłamany

Twoje dzieci czy wnuki będą pewnie spacerować w marszach lgbt. Będziesz dumny jak mu kolega zapakuje w….?

edzio z ogrodzonej
edzio z ogrodzonej
1 rok temu
Reply to  GG

Wasze dzieci będą po naszej stronie!

Edzio z Ogrodzonej
Edzio z Ogrodzonej
1 rok temu
Reply to  niezłamany

Dlaczego?

mechanik
mechanik
1 rok temu
Reply to  niezłamany

ale jestes durny az przykro sie czyta te wypociny

Stefan
Stefan
1 rok temu

Bardzo dobre zajęcia, gdybym był teraz przedszkolakiem sto razy wolałbym spotkanie z rekonstruktorami niż durne leżakowanie, malowanie szlaczków albo ściągamie kożuchów z zupy mlecznej.

xxx
xxx
1 rok temu

Co za chory z lewackosci swiat. Szczesliwi byli by ci d****e, gdyby w przedszkolu opowiadali o masturbacji i przebieraniu sie wbrew plci.

Lukasz N.N.
Lukasz N.N.
1 rok temu

Tak przy okazji jeszcze dopiszę,że w tym samym czasie jakiś pismak w wp.pl jest oburzony,że terytorialsi weszli z bronią do MACa zamówić kurczaka. Sytuacja z grupą rekonstrukcyjne jest moim zdaniem podobna.Czerwonym świniom nie podoba się w Polsce Polskie Wojsko… Jeśli ktoś twierdzi,że Polacy nie powinni mieć broni,że Polskie wojsko to “zabijanie” itd to najwyraźniej jest albo pożytecznym idiotą albo zdrajcą.Kto nie chce utrzymywać własnej armii utrzymuje zwykle prędzej czy później cudzą. Antybroniowym czerwonym w istocie chodzi o to,by ktoś nas okupował ,trzymał za mordę i mordował. Broń w Polskiej ręce,zwłaszcza w ręce Polskiego żołnierza to gwarancja naszego bezpieczeństwa.Co się dzieje… Czytaj więcej »

Kri_
Kri_
1 rok temu
Reply to  Lukasz N.N.

Twoją bronią na 100% nie jest język ojczysty. Walka ze szkołą się powiodła. Amen.

Miejscowy
Miejscowy
1 rok temu

Co ośrodek powie na ogłoszenia o pracę w takim stylu: zatrudnię ukraińców lub pracowników z Ukrainy? Jak dam ogłoszenie, że zatrudnię Polaków to będzie afera bo rasizm itp… W tej lewackiej organizacji liczą się tylko obcy, a Polacy ich nie interesują w ogóle.

Darek.W
Darek.W
1 rok temu

Lepiej uczyć nasze dzieci jak pan z panem sie cmokaja! gratulacje

Lukasz N.N.
Lukasz N.N.
1 rok temu

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych pisze o „nauce zabijania w przedszkolu”. Czyli banda lewaków których szef Rafał Gaweł został skazany prawomocnym wyrokiem za liczne oszustwa na setki tysięcy złotych i uciekł przed więzieniem do Szwecji. Jedyny opiernicz jaki się należy to za skierowanie lufy karabinu choć na chwilkę w kierunku dzieci. No ale to wynika z zerowych kompetencji Polaków w posługiwaniu się bronią wynikłej z zakazów propagowanych przez tego rodzaju czerwone świnie co w tej sprawie tak kwiczą. A potem nawet Policja nie potrafi posługiwać się bronią i tak jak 20 lat temu zamiast tygrysa zastrzelić potrafią weterynarza.Broń sama nie… Czytaj więcej »

xxl
xxl
1 rok temu

nosz kurła miali ich przebierac w teczowe szmaty przy dzisiejszej nauce historii to i tak sie wiecej dowiedzieli nisz w szkole popieram takie lekcje a wszystkie brajanki jesiki i karyny jak sie nie widzi to zawsze moga w LGBT poskakac zarem z
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ??? co ot jest za nasza kase utrzymujemy jakis debili normalnie szkoda sie wpieniac na instytucje depili

YOU
YOU
1 rok temu

Ośrodek monitorowania… Po co coś takiego istnieje. Pewnie wolą jak się przedszkolaków przebiera w sukienki….