Wydarzenia Cieszyn

Nici z przetargu. Cieszynianie na stadion jeszcze poczekają

Fot. Krzysztof Marciniuk

Marzenia mieszkańców Cieszyna o remoncie stadionu miejskiego przy alei Jana Łyska oddalają się coraz bardziej. Choć miasto rozstrzygnęło przetarg na modernizację obiektu, nie doszło do podpisana umowy z wykonawcą…

Przypomnijmy, że do przetargu na wykonanie modernizacji cieszyńskiego stadionu stanęły trzy przedsiębiorstwa. O szczegółach informowaliśmy tutaj. Miasto wybrało jedną z nich. Dziś jednak z ratusza docierają wieści dotyczące wycofania się firmy, która wygrała przetarg.

– Z przykrością przyjęłam decyzję Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Greta Sport Ilona Stańczyk o niepodpisaniu umowy na wykonanie zadania “Wykonanie modernizacji stadionu miejskiego przy al. Łyska w Cieszynie” – mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Skąd taka decyzja firmy? “Po dokonaniu ponownej analizy rentowności przedsięwzięcia, w związku z rezygnacją podwykonawców, na których pracach zamierzałam się oprzeć przy realizacji inwestycji oraz wzrostem kursu euro, w której to walucie zakupuję istotną część materiałów, jakie miałyby być użyte w ramach realizacji umowy, a także niekontrolowanym i nieprzewidywalnym wzrostem cen materiałów budowlanych i surowców przy rocznym okresie wykonania robót, jestem zmuszona podjąć decyzję o niepodpisaniu umowy na wykonanie zadania” – to wyjaśnienia, jakie napłynęły do Urzędu Miejskiego w Cieszynie od właścicielki firmy, która miała wykonać modernizację.

Co dalej? – Niezwłocznie przystępujemy do wszczęcia nowego postępowania przetargowego. Mam świadomość, jak wielu mieszkańców czeka na tę inwestycję. Sytuacja ta pokazuje, w jak trudnej sytuacji znajdują się samorządy realizujące różne zadania, ale także jak trudne jest prowadzenie firmy i podejmowanie zobowiązań przez przedsiębiorców – mówi Gabriela Staszkiewicz.

google_news
KBb
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Ponieważ jest tak trudno samorządom jak mówi na koniec pani burmistrz, dostają pracownicy solidną podwyżkę, wszyscy rozumieją. Aby było mniej trudno.

Jonek
Jonek
1 miesiąc temu

No to słaba diagnoza pani Staszkiewicz.”..Sytuacja ta pokazuje, w jak trudnej sytuacji znajdują się samorządy realizujące różne zadania..” Sytuacja wokół modernizacji stadionu pokazuje, jak nieudolna może być władza samorządowa, jaki jest efekt działań w oparciu o kłamstwa i matactwa, jak skończy to miasto pod obecnymi rządami!


Cieszyniok
Cieszyniok
1 miesiąc temu

Nie dawno czytałem, że brakuje pieniędzy na wymianę kopciuchów w budynkach miejskich i tutaj przychodzi rozwiązanie. Póki co mogę pójść/pojechać pobiegać na stadion z Olzą. Niech nasz stadion poczeka, bo chyba wszyscy wolimy spacerować, biegać wdychając czyste powietrze. Biegać, czy kopać w piłkę można na starym stadion, nie wdychając przy tym tego syfu z kopciuchów…

cieszyniok 2
cieszyniok 2
1 miesiąc temu
Reply to  Cieszyniok

Ciekawe pieniedzy na kopciuchy nie maja ale na boisko juz tak – bedziemy biegac z maskami na gebie ;-/

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  cieszyniok 2

Zgadza się, trzeba tylko ujednolicić maski aby te same nadawały się do smogu i covida.