Na sygnale Wadowice

Niczym bossowie z Medellin

Funkcjonariusze andrychowskiego komisariatu wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach przez kilkanaście dni zajmowali się sprawą grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie gmin Andrychów i Wieprz. Efekt ich pracy jest imponujący, ale zarazem skala działalności ujętych przestępców przerażająca.

W trakcie czynności operacyjnych policjanci wykonali kilkadziesiąt przeszukań pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych, pojazdów, a także osób podejrzewanych o zajmowanie się nielegalnym procederem. W działaniach wykorzystano wyszkolone psy służbowe Straży Granicznej specjalizujące się w wykrywaniu narkotyków, broni i materiałów wybuchowych. W trakcie tych czynności znaleziono i zabezpieczono marihuanę, amfetaminę oraz środki, które do tej pory nie zostały zidentyfikowane (zostaną poddane specjalistycznym badaniom). Zabezpieczono również przyrządy, które jak wynikało z okoliczności sprawy służyły do nielegalnego wytwarzania marihuany.

Na razie policjanci zatrzymali trzech głównych dilerów, mieszkańców gminy Andrychów w wieku od 28 do 22 lat, którzy trudnili się sprowadzaniem, a następnie dystrybucją środków odurzających na terenie gmin Wieprz i Andrychów. Z wstępnych analiz wynika, że osoby te od początku 2014 roku mogły wprowadzić na rynek ponad 14 kilogramów narkotyków (marihuany i amfetaminy). – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator sześciu podejrzanym w tej sprawie przedstawił łącznie pięćset sześćdziesiąt trzy zarzuty złamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat więzienia. Natomiast za ich rozprowadzanie  nawet do 10 lat pozbawienia wolności – mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W stosunku do trzech podejrzanych o produkcję i handel narkotykami Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wadowicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jednocześnie zabezpieczono pieniądze oraz audi a6.

 

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments