Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

“Niczym nie różnicie się od nazistów.” Wiceburmistrz Cieszyna zbiera cięgi…

Screen z listopadowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna

Szerokim echem odbił się wpis Przemysława Majora, II zastępcy burmistrza Cieszyna, który na swoim prywatnym profilu na Facebooku odniósł się do kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy. Samorządowiec porównał m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Straż Graniczną do nazistów.

Na internetowy wpis Przemysława Majora zareagowali m.in. pracownicy placówki Straży Granicznej im. 3. Pułku Strzelców Podhalańskich, którzy wraz z zarządem terenowym NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej funkcjonującym przy tejże placówce, wystosowali oficjalne pismo do Rady Miejskiej Cieszyna.

Wpis zamieszczony zawierał między innymi: “MSWiA, MON, Mateusz Morawiecki, Straż Graniczna” i poniżej “Niczym nie różnicie się od nazistów, NICZYM!” oraz załączoną fotografię z 1945 roku, przedstawiającą dzieci opuszczające niemiecki, nazistowski obóz zakłady Auschwitz-Birkenau w zestawieniu z fotografią dzieci stojących za ogrodzeniem Placówki Straży Granicznej w Michałowie” – czytamy w piśmie, jakie trafiło do cieszyńskiego ratusza, we fragmencie opisującym facebookowy wpis, który oburzył m.in. pracowników bielskiej Straży Granicznej.

W dalszej części pisma cytowana jest treść ślubowania, jakie składają funkcjonariusze Straży Granicznej przed wstąpieniem do służby. Brzmi ona następująco: “Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Straży Granicznej – ślubuję służyć wiernie Narodowi Polskiemu, mając zawsze na względzie interes Państwa Polskiego. Ślubuję stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia. Ślubuję ściśle przestrzegać zasad Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego oraz ofiarnie i sumiennie wykonywać powierzone mi zadania, przestrzegać dyscypliny służbowej, wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych, dochować tajemnic związanych ze służbą, strzec dobrego imienia służby, honoru i godności, a także przestrzegać zasad etyki funkcjonariusza Straży Granicznej“.

Dalej czytamy: “Pragniemy zwrócić uwagę, iż Straż Graniczna jest formacją uzbrojoną, umundurowaną, powołaną do ochrony granicy państwowej oraz przeciwdziałania nielegalnej migracji, podlegającą bezpośrednio pod MSWiA. (…) Działania Straży Granicznej podlegają nadzorowi władz cywilnych, tj. państwa niepodległego, suwerennego i demokratycznego, którego władze i jej legitymizacja wyłonione są w wyniku wolnych, demokratycznych wyborów, będąc emanacją decyzji społeczeństwa polskiego. Nie ulega wątpliwości, iż każdy Organ Administracji Rządowej i jego działania na zasadzie wolności słowa mogą być poddane opinii, a także krytyce, nawet niejednokrotnie stosując zasadę hiperboli, dopuszczalnego poziomu krytyki, który nie wykracza poza ogólne przyjęte i powszechnie stosowane sformułowania. W związku z powyższym “TAK” stanowczo sprzeciwiamy się i nie zgadzamy ze zrównywaniem funkcjonariuszy Straży Granicznej i ich działań z postępowaniem i zachowaniem aparatu państwa nazistowskiego” – argumentują funkcjonariusze Straży Granicznej. Zaznaczają, że “Każdy Polak, który ukończył edukację chociażby na poziomie szkoły podstawowej, wie – a przynajmniej powinien wiedzieć, czym był nazizm, Ustawy norymberskie, Noc kryształowa, co ustalano na konferencji w Wannsee, czym były obozy zagłady, takie jak miedzy innymi przywołany przez lokalnego pracownika administracji publicznej Auschwitz-Birkenau, komory gazowe, Holocaust czy proces Norymberski“.

Na koniec mundurowi podkreślają, że “stawianie funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy zmagają się z największym kryzysem migracyjnym w dziejach powojennej Polski na równi z funkcjonariuszami i działaniami państwa totalitarnego, nazistowskiego i oprawcami hitlerowskimi, zwłaszcza kiedy jest to czynione przez funkcjonariusza publicznego pełniącego zaszczytną funkcję – Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna, miasta, w którym przez wiele lat funkcjonował Beskidzki Oddział Straży Granicznej, Strażnica Straży Granicznej w Cieszynie oraz Placówka Straży Granicznej, na rynku którego wielu nowo wcielonych do służby funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych, gdzie dzieci tych funkcjonariuszy oraz pracowników uczęszczają do przedszkoli i szkół, jest dla nas wyjątkowo bolesne i krzywdzące. Dlatego nie możemy się z tym zgodzić“.

Funkcjonariusze złożyli kategoryczny sprzeciw wobec zachowania Przemysława Majora. Nie wykluczają też podjęcia dalszych kroków prawnych wobec autora internetowego wpisu.

W sieci pojawiają się głosy domagające się odwołania Przemysława Majora z funkcji zastępcy burmistrza Cieszyna. Problem poruszony został także na ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna. Oświadczenie w tej sprawie złożył radny Władysław Macura.

Screen z listopadowej sesji Rady Miejskiej Cieszyna

– To, co zrobił burmistrz Przemysław Major, to nawet w najgorszych snach nie można było sobie wyobrazić, chociaż znam Pana od około trzech lat. Jest Pan osobą publiczną, reprezentującą Cieszyn w mieście, w którym przez wiele funkcjonował Beskidzki Odział Straży Granicznej, Strażnica Straży Granicznej w Cieszynie oraz Placówka Straży Granicznej. Panie burmistrzu, przyniósł Pan okropny wstyd miastu i jego mieszkańcom, przekraczając poziom krytyki dopuszczalnej, a używając porównań do nazistów, po prostu się Pan ośmieszył. Jeżeli chodzi o mnie, to poziom zaufania do Pana radykalnie się obniżył. Dla mnie, to, co Pan zrobił, jest szczególnie bolesne ze względu na mojego ojca, który był członkiem Związku Walki Zbrojnej AK, więźniem gestapo w Cieszynie i Mysłowicach w więzieniu śledczym oraz więźniem obozów koncentracyjnych na Dolnym Śląsku. Pamiętam jako dziecko strach i obawy ojca, że w każdej chwili może być uwięziony przez komunistów, a strach ten udzielał się również mnie, co do dzisiaj pamiętam. Mój młodszy brat jest emerytowanym oficerem Straży Granicznej w stopniu majora i jest oburzony antypolską postawę Pana burmistrza. Panie burmistrzu, jest Pan funkcjonariuszem publicznym, pełniąc zaszczytną funkcję zastępcy burmistrza Cieszyna, a obraził Pan MSWiA, MON, premiera RP Mateusza Morawieckiego i Straż Graniczną. Zadaję Panu pytanie retoryczne. Jak Pan chce pełnić zaszczytną funkcję zastępcy burmistrza miasta Cieszyna w takim konflikcie etycznym Pana, porównując instytucje państwa polskiego do nazistów? Wykorzystanie zdjęć dzieci z Auschwitz-Birkenau z 1945 roku i zdjęć dzieci z Michałowa z 2021 roku jest szczególnie haniebne i bulwersujące, a samo porównanie jest ekstremalnie prymitywne. Panie burmistrzu, jest Pan ode mnie młodszy praktycznie o jedno pokolenie, w związku z tym pozwolę sobie mieć nadzieję, że zmieni Pan swoje przekonania dla dobra najjaśniejszej RP. Panie Burmistrzu Major, murem za Polskim mundurem – mówił Władysław Macura.

Klub Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej Cieszyna, którego przewodniczącym jest Władysław Macura, wyszedł z inicjatywą uchwałodawczą odnośnie przyjęcia przez Radę Miejską Cieszyna uchwały dotyczącej „wyrażenia podziękowań i pełnego poparcia oraz zaufania do podejmowanych działań Straży Granicznej w obronie granicy RP z Białorusią”.

Przemysław Major, podczas sesji poproszony przez Krystiana Kukuczkę, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Cieszyna, o skomentowanie oświadczenia Władysława Macury oraz inicjatywy uchwałodawczej klubu PiS, odpowiedział: – Co do zasady przyjętej w statucie, nad oświadczeniami się nie dyskutuje, więc ja pozwolę sobie nad tym oświadczeniem nie dyskutować, natomiast pozwolę sobie zabrać głos w momencie, jak będzie procedowana inicjatywa uchwałodawcza, by się odnieść do stanowisk zawartych w projekcie uchwały. I trzecia kwestia – wskazywana tutaj wypowiedź nie była wypowiedzią Przemysława Majora, zastępcy burmistrza miasta, tylko była wypowiedzią prywatną na moim prywatnym Facebooku, a nie na profilu publicznym. Pozostałe moje stanowiska będę mógł przedstawić w trakcie procedowania uchwały – mówił Przemysław Major.

O komentarz pokusiła się radna Joanna Wowrzeczka. – Cała moja racjonalna strona, którą szczególnie ćwiczę przez ostatnie trzy lata, mówi mi: “nie odzywaj się, Joanna”, ale całe moje serce, całe moje ciało, każe mi się odezwać – mówiła poruszona radna, dodając: – Żaden człowiek nie jest nielegalny.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
92 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Myk
Myk
8 miesięcy temu

Najkrócej rzecz ujmując żałosna postać.

www niezależna pl
www niezależna pl
8 miesięcy temu

Polecam 😀

Ronin
Ronin
8 miesięcy temu

Komuniści najchętniej wpuściliby do Europy jak największą ilość migrantów w ramach „proletariatu zastępczego”, bo ten prawdziwy gdzieś im uciekł…

Do Issac i lobo
Do Issac i lobo
8 miesięcy temu

Jeśli wam się nie podoba demokracja w Polsce to w*********c z Polski!!!po 2015 roku każdy może przejrzeć na oczy ile mamy w Polsce zdradzieckich pysków, jesteśmy w Polsce a nie Niemczech albo Rosji.

ojciec swiety
ojciec swiety
8 miesięcy temu

nie bedziesz mnie z polski wyrzucac pisowska kanalio ubecko sowiecka sam se w*********j do rosji albo chin

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
8 miesięcy temu
Reply to  ojciec swiety

Polska dla Polaków!!!

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Ty faszystowski podciepie,nie będziesz ty decydował kto ma prawo w granicach Polski mieszkać i żyć.Jest to zapisane w Konstytucji,tylko ,że ona nie jest dla takich przygłupów jak ty.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
8 miesięcy temu
Reply to  lobo

Ty odpadzie jeden, to jest inna sprawa jeśli chodzi o Konstytucję, tutaj mowa poddaństwie i szuranie po ziemi przed Niemcami i Ruskimi i chęć oddania im naszych praw jak to robią lewacy z Donaldem na czele!!nie ma miejsca dla zdrajców!!!

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Lewacy to są te bezmózgi pisowskie,razem z tobą.Już jesteście na śmietniku historii,tylko nie chcecie jeszcze tego przyjąć do wiadomości.Leżycie i kwiczycie,bez grosza przy duszy.Tak się kończy durnota tego konusowatego przygłupa.Ty przymule próbujesz gaworzyć coś o zdradzie,weź walnij się w ten pusty sagan co masz zamiast łba.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
8 miesięcy temu
Reply to  lobo

Lobo ty nawet kto jest z lewicy a kto prawicy chyba że jesteś na haju i pomyliłeś kraje??

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Faszystowski chamie i durniu,nie będziesz mnie pouczał.Pinokio spotyka się z Maria Le Pen,gdzie cała Europa wie ,że jest finansowana przez proputinowskiego rosyjskiego oligarchę.Poparła aneksję Krymu przez Rosję.Dąży do rozwalenia Unii Europejskiej,podobnie jak inni zaproszeni do Warszawy proputinowscy politycy.Ty p******e śmiesz jeszcze kogokolwiek i o czymkolwiek kogoś pouczać.

lobo
lobo
8 miesięcy temu

W Polsce akurat teraz nie ma żadnej demokracji,to jest demokratura,reżim kurdupla. Śnieżna kula toczy się coraz bardziej i już widać koniec tego sfilcowanego despoty.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
8 miesięcy temu
Reply to  lobo

Despote masz jak popatrzysz w dół. Nawet bym ci dał fuchy żebyś wyczyścił buty Kaczyńskiemu bo jesteś taki maly i tempy.Ogladaj dalej TVN i czytaj Wyborcza to w pracy nawet będziesz wszystko robio na odwrót bo tam uczą antylogiki. Popierasz zdradzieckie pyski – jesteś zerem.

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Widzę zdenerwowanie,ale jak może być inaczej jak koryto odjeżdża od pyska.Doprowadził do tego wasz kieszonkowy dyktator,któremu zamarzyła się władza absolutna.Nie z tym jego marnym łbem,nadającym się tylko do noszenia mycki,nawet nie kapelusza.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
8 miesięcy temu
Reply to  lobo

Zdenerwowanie?!złodzieje to rządzili do 2015 roku szczególnie PO-PSL, afera ginigala aferę. Od Państwa się dostawali figę z makiem, politycy PO mówili ze jak młodych nie było stać na cos to mieli jeść szczaw i mirabelki. Do młodych czytelników: nie dajcie się nabrać na Donalda i jego spolke, oni okradali nas na potęgę i dalej to będę robić. Płaca minimalna będzie w miejscu i żadnej pomocy państwa nie bedzie. Lobo to taki kapucynek albo jełop.

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Hominidzie,znasz się na ekonomii jak wilk na gwiazdach.Podnoszenie płacy minimalnej bez inwestycji w gospodarkę,a tak jest obecnie w Polsce, jest zbrodnią na pieniądzu i wywołuje lawinową inflację.Ty durniu ,żyj sobie dalej w tym odrealnionym świecie,ale nie bełtaj innym w głowach, stary capie.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
8 miesięcy temu
Reply to  lobo

Idź spać synku bo już piszesz totalne bzdury. Podziekuj za inflację twojemu goru Donaldowi bo jedyne co zrobił to żółwiki przybijał z Merkel i Putinem i masz gaz jaki chcieliście, tylko lewacy teraz powinni zapłacić za tą inflację.

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Bydlaku,to wy za to zapłacicie .I za to też,że dziś kary za Turów i Izbę Dyscyplinarną wynoszą po 37 milionów Euro.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
8 miesięcy temu
Reply to  lobo

??a ty polityk czy kto??przedstaw się, klepiesz regułki totalnych polityków i tych z Unii w tym Tsue co mają mieć postawione zarzuty za przestępstwa. Po wpisach to wlasnie ty jesteś zaklamanym bydlakiem.

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Spadaj pisiarska brudna szmato,którą kurdupel niby chce sprzątać Polskę.

issac szechter
issac szechter
8 miesięcy temu

bardzo dobrze popieram wiceburmistrza zomo i ormo pisowskie do budy

Oto Pytanie
Oto Pytanie
8 miesięcy temu
Reply to  issac szechter

Popierasz burmistrza ZOMO i ORMO??a bude jak masz przy domu to sobie wykorzystajcie.

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Określenie “pożyteczni i****i” używał Lenin.Dziad żoliborski wszedł w jego buty,ty zaś razem z nim powielasz te brednie.

Ha
Ha
8 miesięcy temu
Reply to  lobo

Niestety łaskawco nie ma bezpośrednich dowodów na to, by Lenin posługiwał się określeniem „pożyteczny idiota”. Jeśli to określenie tobie i tobie podobnie rozumujących nie pasuje to proponuję inny termin stosowany za wschodnią granicą. Według Wiktora Suworowa w KGB osoby niebędące ich zarejestrowanymi tajnymi współpracownikami, ale pomagające im w działalności antypaństwowej na Zachodzie z pobudek ideologicznych określano pogardliwym określeniem gównojad (ros. говноед).
Teraz już pasi?

lobo
lobo
8 miesięcy temu
Reply to  Ha

Używaj języka polskiego,a nie slangu.Dalej korzystaj z dr Googla,a będziesz przekonany jaki to jesteś mądry.Świadczy to o jednym,że również należysz do pożytecznych idiotów. Pozdrów tow.Lenina,bo jeszcze leży w centrum Moskwy.Gratuluję oczytania Suworowem,fascynacja kagiebistą nie dziwi,więcej ma w Polsce zwolenników,nie jesteś w tym odosobniony.

Ha
Ha
8 miesięcy temu

Grupa lokalnych “pożytecznych idixtów” z Cieszyna ochoczo podłączyła się do akcji białoruskiego KGB i wzmacnia jego akcję w mediach społecznościowych. Właśnie Facebook usunął 41 fałszywe konta należące do białoruskiego KGB, na których fikcyjne osoby krytykowały Polskę w języku angielskim, polskim i kurdyjskim, m.in. publikując zdjęcia i filmy o polskich strażnikach granicznych, rzekomo naruszających prawa migrantów. Żal bierze, że akurat w cieszyńskim ratuszu też są “pożyteczni idixci” Łukaszenki.

Doktor UŚ z Cieszyna
Doktor UŚ z Cieszyna
8 miesięcy temu

W Cieszynie ludzie są potomków reichsdojczy, volksdojczy, w połowie są to ewangelicy, to wszysto są c***e do odstrzału.

lobo
lobo
8 miesięcy temu

Ty jesteś dr,ty jesteś ch.. nie doktor, z taką percepcją.

Ha
Ha
8 miesięcy temu

Mam wrażenie, że gość niczym nie różni się od Urbana. Niczym!

en face
en face
8 miesięcy temu
Reply to  Ha

Niestety ,różni się diametralnie.Fizycznie /nie jest łysy i nie ma dużych odstających uszy/,oraz intelektualnie.

Filut
Filut
8 miesięcy temu
Reply to  en face

Ale glace ma!

Onufry
Onufry
8 miesięcy temu

Protokół z przesłuchania domniemanego terrorysty islamskiego, Niemcy:
– Czy był pan o godzinie 21:30 w centrum Monachium?
– Byłem… Allahu akbar!
– Czy przyniósł pan ze sobą ładunek wybuchowy?
– Nie. Allahu Akbar!
– Czy zaatakował pan niewinnych Niemców?
– Nie, ale wrócę… Allahu akbar!!!
– Aha, no to wszystko w porządku, bardzo dziękujemy za współpracę, przepraszamy za niemieckich i polskich rasistów, za niedogodności i życzymy miłego dnia. Proszę czuć się jak u siebie. To jest wasz kraj. Za parę dni otrzyma pan zalegly socjal… Salam aleikum.
– Aleikum salam.

skryba
skryba
8 miesięcy temu
Reply to  Onufry

Słuchaj pisiarski durniu,nie wiesz co piszesz.Allah akbar znaczy : Bóg jest wielki.
I to jest ten sam Bóg do którego modlą się również chrześcijanie.Kwestią jest tylko uznawanie Mahometa za proroka. Pokój z wami jest również formułką chrześcijaństwa.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  skryba

Co ma zrobić Onufry jak przygotował sobie jakiś czas temu układankę i pokazuje ją już któryś raz, Musi bo inaczej się udusi. Jeszcze zapewne przygotuje układankę na temat przesłuchania dziecka islamskiego z granicy z Białorusią.

Alina
Alina
8 miesięcy temu

PO – wredna m***a jak zresztą wszyscy tam w RM co za wstyd dla miasta nic tylko z Ted uciekac

Zyga
Zyga
8 miesięcy temu

Gość wybrany na reprezentacyjne stanowisko okazał się typowym zacietrzewionym politycznie Januszem, który odwołuje się do historii o której sam nie ma bladego pojęcia.

Tomek
Tomek
8 miesięcy temu

Do dymisji parowa jedna

Tosia
Tosia
8 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Odezwała się wsiowa pisiura z gębą pełną inwektyw.

Imię
Imię
8 miesięcy temu
Reply to  Tosia

Ty to w jakiej metropolii mieszkasz? Uwierzyłaś, że jesteś młoda, wykształcona z dużego miasta….

Tosia
Tosia
8 miesięcy temu
Reply to  Imię

Ty,to sobie możesz mówić do takich pisiarskich bezmózgów jakim sam jesteś.

Tomek
Tomek
8 miesięcy temu
Reply to  Imię

Ja ty z rakiem metropoli że słoma ci wystaje z kaloszy

Tomek
Tomek
8 miesięcy temu
Reply to  Tosia

Bierz ten swój pis który zniszczył polskie państwo bo co dało ci 500 a ile ci zabrali razem do Warka i o lipę

Ha
Ha
8 miesięcy temu

Pan burmistrz ma dwa rodzaje osobowości: jedną służbową (nazwijmy ją burmistrzowską) i drugą prywatną. Na pokaz prezentuje w pracy tę stateczną, a prywatnie hulaj dysza piekła nie ma. Taka cieszyńska odmiana osobnika o podwójnej osobowości znanej z literatury , czyli Doktor Jekyll i pan Hyde.

obs.
obs.
8 miesięcy temu

Szczerze mówiąc to żal mi jest imigrantów bo najpierw zostali oszukani finansowo w swoich krajach , następnie przez Łukaszenke , a na końcu oblani zimną wodą.
Najbardziej żal mi tych niewinnych dzieci bo nie mają z czym i do czego już wracać.

precz z USA
precz z USA
8 miesięcy temu
Reply to  obs.

a za wszystko pierwszym winnym jest hamburger zza oceanu i to jego wina!!!! Cis tam swój gruby ryj i rozwalił Irak, Iran i inne kraje w imię pokoju

Oto Pytanie
Oto Pytanie
8 miesięcy temu
Reply to  obs.

Nie leć z ludzi w ***** bo jakby ci było żal to byś któreś dzieci przyjął do domu z ośrodka które się przedostały do Polski. A ty siedzisz na tapczanie i pierdoły piszesz bo jesteś cwaniakiem a tych co na granicy kamieniami rzucają a jest ich ponad 90 % to też przyjmiesz??

Oto Pytanie
Oto Pytanie
8 miesięcy temu

Dobrze że PiS wygrał wybory, przynajmniej wiemy ilu z totalnej opozycji mamy kapiszonów. Pytanie czy wyborcy ich popierający się opamiętają w najbliższych wyborach czy też zostaną kapiszonami po gigantycznych wpadkach polityków totalnych??nie chcą granicy zabezpieczać to niech jadą do ciapatych jak chca się z nimi pobawić.

Jasnowidz
Jasnowidz
8 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytanie

Obyś i ty nie kiedyś nie musiał z dziećmi i rodziną uciekać do innego kraju.

Oto Pytanie
Oto Pytanie
8 miesięcy temu
Reply to  Jasnowidz

??skad ty się urwałes?? Z rosyjskiej, niemieckiej a może białoruskiej choinki???chyba że w TVN-ie takie rzeczy się nasłuchałes??zbiry z kamieniami i łomotem mających ciuchy po parę tysięcy złotych bronisz??ty lobuzie Putin cię przyjmie pod swoje ramiona – on lubi taki ciemny lud.

7,7 %
7,7 %
8 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytanie

Słuchaj pisi pajacu : “następna stacja = dwucyfrowa inflacja.

Oto Pytanie
Oto Pytanie
8 miesięcy temu
Reply to  7,7 %

Ty piesek Putina a może Donalda??podziękuj obydwum za inflację bo to w 100% ich wina. Przez pierwszego gaz w górę winduje a drugi poklepuje eurokratow brukselskich na czele z Merkel. Ja gut, Nord Stream 2 gut, git!!!

7,7 %
7,7 %
8 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytanie

Ty pisiarski durniu.Psie łańcuchowy, dziada niechluja z Żoliborza.Skocz sobie do skarbca tego wybitnego debila Glapy,co to ma nieprzebrane zasoby gotówki w skarbcu NBP i który ją rozdaje w tempie samolotu naddźwiękowego.To jest prawdziwy powód inflacji tych pisich niedojdów,co to się za niby rządzenie zabrali.No,ale to już się kończy,trzeba będzie zamknąć sklepik,większość już to zrozumiało,bo głosuje się portfelem,a on okaże się pustym.

Oto Pytanie
Oto Pytanie
8 miesięcy temu
Reply to  7,7 %

??durnia na łańcuchu to ty dokładnie wiesz gdzie masz-wystarczy że popatrzysz sobie w dół, z powyższego tekstu wynika że nawet psychiatra ci nie pomoże. Jakby nie Kaczyński to byś był sprzedany już 2015 roku, nawet nie wiesz kiedy a byś miał wszystko niemieckie i tez ciapatych sąsiadów ale wiem że to popierasz bo nie myślisz po polsku. A nie łatwiej ci pojechać do Niemiec i tan zamieszkać i mialbys wtedy wszystko niemieckie albo jak wolisz do Ruskich niż u nas na siłę zmieniać??skoro i tak to nigdy nie przejdzie.

7,7 %
7,7 %
8 miesięcy temu
Reply to  Oto Pytanie

Ty pisiarski kundlu,psie łańcuchowy reżimu kurdupla.Niedorajdo ;szczekaj,szczekaj jak twój flejtuchowaty mafiozo.Tyle wam jeszcze tylko zostało.Leżycie już i robicie pod siebie.

Oto Pytanie
Oto Pytanie
8 miesięcy temu
Reply to  7,7 %

Jakbym czytał Lempart, też prowadzi taki rynsztok a to pewnie twoja żona??w konkursie paszczury roku macie niemal pewna wygrana.

6%
6%
8 miesięcy temu
Reply to  7,7 %

Typowy lewacko POwski prymityw.

7,7 %
7,7 %
8 miesięcy temu
Reply to  6%

Prawactwo=Łajdactwo.Tyle, i aż tyle.

Ania
Ania
8 miesięcy temu

Bojkot podatków nie płacę tym pajacom z magistratu!!!

Aina
Aina
8 miesięcy temu
Reply to  Ania

Żebyś się z tej złości czasem nie zsikała,albo co gorsze nie popuściła w majty.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  Aina

Ja bym tam się ugryzła w język… wiceburmistrza Majora.

stereo
stereo
8 miesięcy temu

Za komuny we Wrocławiu dawał do wiwatu komunistom Waldemar Fydrych, zwany Majorem z Pomarańczowej Alternatywy. Dziś w Cieszynie pisiorom daje do wiwatu p.Major z nazwiska ,nie z pseudonimu.

YOU
YOU
8 miesięcy temu

Wieśniak chciał być sławny jak durne celebryty…

Ja Jacek
Ja Jacek
8 miesięcy temu

Pani radna, delikatnie rzecz ujmując, nie błysnęła zaskakującą puentą w tej sytuacji. Aby się nie wysilać posłużyła się hasłem wymyślonym przez grupę skupioną wokół kontrowersyjnej pani Lempart. Widać, że z tej strony płyną złote myśli z których b. chętnie korzysta “samodzielny pracownik nauki”.

Remigiusz
Remigiusz
8 miesięcy temu

Pan burmistrz bardzo starał się zestawiając te dwa zdjęcia, by nienawistny przekaz dotarł nawet do tych, którzy nie znają języka polskiego. Jak bardzo trzeba nienawidzić swój kraj, by myśleć w taki sposób o naszych obrońcach granic. Jak bardzo trzeba być niemądrym, by te kalumnie publikować jawnie pod swoim nazwiskiem licząc tylko na klakę totalnych. Być może pan burmistrz ma większe aspiracje i znudził mu się ten przygraniczny grajdołek i w przyszłości będzie aspirował tym razem do diet poselskich.

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu
Reply to  Remigiusz

Tak kochasz swój kraj, że popierasz haniebne, bezprawne zachowania jego funkcjonariuszy? W tym kraju obowiązuje (jeszcze) Konstytucja i prawa człowieka, nie szanujesz tego? To nie jest twój kraj?

Ha
Ha
8 miesięcy temu
Reply to  Paweł

To ciekawe, że zachowania służb białoruskich wobec emigrantów przez lewaków są pomijane milczeniem. Selektywne współczucie dla oszukanych na grube tysiące baksów mirażem łatwiej turystycznej wycjeczki do kraju Makreli jakoś jest dla totalnych lewaków niezauważalne.Ślepi?

demo
demo
8 miesięcy temu

Hej prawackie łajzy,a co tam u łajdaka Mejzy ?

ali
ali
8 miesięcy temu
Reply to  demo

wytacza procesy sądowe tobie POdobnym kanaliom

demo
demo
8 miesięcy temu
Reply to  ali

Słuchaj prawacki durniu,mam prawo do swojej opinii o funkcjonariuszu publicznym,czemu dałem wyraz.Prawacki reżim chce nas tego prawa pozbawić,niedoczekanie wasze.

Qwert
Qwert
8 miesięcy temu

W normalnym kraju byłby już pod celą i zwracał nienależnie pobrane świadczenia urzędnicze. Zwykła kanalia nie zasługująca na komentarz.

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu
Reply to  Qwert

Czyżby? To jeszcze mi powiedz jak wykonują zadania zapisane przecież w Konstytucji wymienione przez Majora instytucje i służby?
Każdy człowiek, który znajdzie się na terenie Polski podlega prawom nadanym mu przez polską Konstytucję. A w niej nie ma ani słowa o brutalnych i bezprawnych działaniach SG, Policji czy wojska.

Nadzwyczajna kasta
Nadzwyczajna kasta
8 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Major zejdź na ziemię….

prosiaczek
prosiaczek
8 miesięcy temu

Śmieć

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu
Reply to  prosiaczek

Chodzisz do kościoła? A po co?

ali
ali
8 miesięcy temu
Reply to  Paweł

nie po to co ty ,żeby na nim pioruna nabaźgrać

Podatnik
Podatnik
8 miesięcy temu

Zwolnić pajaca natychmiast. Płacę Ci za robotę, a nie za komuszy bełkot.

Cham nad chamem
Cham nad chamem
8 miesięcy temu

Cham nad chamem, a jak była lista totalnych którzy by przyjęli choćby dziecko pod swój dach to ani jedna osoba się nie wpisała.A jak odpukac rzolnierze Putina wkroczą do Polski to się nie będą pytać czy jesteście lewicowi i czy popieraliscie pomysly Merkel albo Putina. Będzie tylko wielkie boom i koniec. Ludzie nie głosujecie na zwariowanych ludzi. Cham nad chamem.

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu

Na pewno nie będziemy głosować na ludzi, którzy innych ludzi nie uznają za ludzi.
Starczy?

ali
ali
8 miesięcy temu
Reply to  Paweł

czyli na platfusów chamów bredzących coś o szarańczy

Rycho
Rycho
8 miesięcy temu

Chybiu

Kordian
Kordian
8 miesięcy temu

Pani Wowrzeczka ma talent jak coś palnie to tak dźwięcznie jak gołąb na parapet.

Ronin
Ronin
8 miesięcy temu

Powiadają, że mądrej głowy włos się nie trzyma. Jak widać i od tej reguły są wyjątki..

Miejscowy
Miejscowy
8 miesięcy temu

Wowrzeczka ma pierwszy raz rację. Nie odzywaj się Joanna i tego się trzymaj.

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu
Reply to  Miejscowy

tylko, że radny jest po to powołany aby jak najwięcej się odzywał w imieniu mieszkańców a i w innych sprawach społecznych.

Miejscowy
Miejscowy
8 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Ona odzywa się wyłącznie w interesie małej grupki dziwaków…

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Pan wiceburmistrz jest osobą publiczną i nie ma tłumaczenia, że wypowiedź prywatna na prywatnym FB (wiceburmistrz ma swój prywatny FB inny niż ogólny?). Pan wiceburmistrz ma szefa nad sobą w Urzędzie Miejskim i potrzebna wypowiedź szefa a nie tam radnej, która głupotę opowiada “nie odzywaj się Joanna”, gratulacje za taką przyjętą dewizę ale nadaje się raczej w kierunku klubu głuchoniemych.

Gti
Gti
8 miesięcy temu

Cieszyński ratusz opanowały lewaki POwskie więc czego się spodziewać po nich? Ich wyborcy od kilku lat zatruwają powietrze swoimi idiotycznymi demonstracjami na rynku. Jedna z nich już zwariowała ze swojej nienawiści, i pilnujcie jej bo jeszcze faktycznie się podpali…