Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Nie będzie lodowiska w Czechowicach-Dziedzicach! Wielkie oszczędności dotkną też kryty basen

Fot. Materiał prasowy

Na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach spadły gromy. Poinformował on bowiem, że w nadchodzącym okresie zimowym nie zostanie uruchomione lodowisko.

– W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 7.10.2022 r. (Dz.U. 2022 poz. 2127) „o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej”, został wprowadzony obowiązek działań w celu „realizacji obowiązkowego celu zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje itd.” w okresie od 1.12.2022 do 31.12.2023 roku. W wyniku podjętych działań i ustaleń Gminnego Zespołu ds. kryzysu energetycznego, mając na uwadze rosnące wydatki na media (prąd i gaz) oraz budżet jednostki w bieżącym jak i przyszłym roku, pragniemy przekazać decyzje związane z działalnością obiektów sportowych w w/w okresie – czytamy na stronie ośrodka.

Brak lodowiska to jeden z punktów oszczędnościowych.

Od 1 grudnia zostaną skrócone także godziny funkcjonowania basenu krytego „Wodnik”. Od poniedziałku do piątku obiekt będzie czynny w godzinach 7.30 – 22.00, a w soboty, niedziele i dni świąteczne w godzinach 8.00 – 22.00.

Od 1 grudnia zostają skrócone godziny funkcjonowania sauny na basenie „Wodnik”. Sauna czynna będzie codziennie w godzinach 17:00 – 21:45.

Nastąpi wyłączenie oświetlenia zewnętrznego przy obiektach w godzinach 23:00 – 6:00.

W okresie zimowym wprowadzone zostaną działania optymalizujące wieczorne godziny korzystania z zewnętrznych boisk.

– Licząc na zrozumienie podjętych działań, żywimy nadzieję, że wprowadzone optymalne i racjonalne rozwiązania oszczędnościowe będą wystarczające i umożliwią funkcjonowanie obiektów MOSiR w perspektywie najbliższego roku – zakończono wpis na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments