Wydarzenia Bielsko-Biała

„Nie chciej Polsko mojej krwi”. Protest przeciw „projektowi kobietobójstwa” w Bielsku-Białej

Plakat: Ogólnopolski Strajk Kobiet

– Wystarczy grupa nienawidzących kobiet patriarchalnych dzbanów i… „pyk” – projekt zakładający kobietobójstwo trafia do Sejmu! – irytują się działaczki bielskich inicjatyw spod szyldów Czarnego Protestu i Strajku Kobiet.

W środę, 1 grudnia, o 18.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej rozpocznie się manifestacja pod hasłem „Nie chciej Polsko mojej krwi”. Podobne Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje w całym kraju.

– W najbliższą środę Sejm procedować będzie projekt ustawy nakazującej donoszenie każdej ciąży. Każdej! Pod groźbą więzienia. Nawet dożywocia. Dzierżawski, Godek, Ordo Iuris. Kaczyński, PiS, Konfederacja. Kościół katolicki. Wystarczy grupa nienawidzących kobiet patriarchalnych dzbanów i… „pyk” – projekt zakładający kobietobójstwo trafia do Sejmu! – czytamy na stronie organizatorów protestu.

– Ale to jeszcze nie wszystko – w tę samą środę jeszcze jeden kwiatek pojawi się w Sejmie – ustawa o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii niejakiego Bartłomieja Wróblewskiego. Nasze pieniądze (całe mnóstwo pieniędzy – 30 milionów!) mają pójść na to, by Wróblewski mógł mieć nieograniczoną kontrolę nad rodziną, małżeństwem, rodzicielstwem i dzietnością. Czyli możemy mieć pewność, że rejestr ciąż to dopiero rozgrzewka… Nie wiem, jak wy – ale my mamy dosyć! My chcemy pójść, spotkać się twarzą w twarz z oprawcami kobiet! Twarzą w twarz z tymi, którzy domagają się naszej krwi! Bez łez i bez zniczy. Chcemy pójść z ostrzeżeniem! – zapowiadają organizatorzy.

google_news
KBb
Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ali
ali
1 miesiąc temu

następne żałosne widowisko ,parę przekwitłych staruch z napisami na kartonach z pudełek po cebuli,i znakomity fotoreporter z lewackiej24.pl ,który wysmoli ogromny artykuł, jednym słowem to co zwykle.Towarzysze widać że już nie możecie się doczekać ale to już robi się nudne

zuza
zuza
1 miesiąc temu
Reply to  ali

Żałosny to jesteś ty. I w dodatku szowinistą. Jak nie potrafisz poimóc, to przynajmniej nie obrazaj. Kobiety walczą o swoje zdrowie lub zycie i nie tylko, bo i tych nienarodzonych róznież.
Nie musisz tu nic czytać. Po co włazisz, jak się nudzisz? Nie masz nic innego do roboty? masochistą jesteś?

ali
ali
1 miesiąc temu
Reply to  zuza

Istotnie twoja idolka Lempart razem ze stadem psycholek walczy o zdrowie i życie nienarodzonych,jak to mówi twoja kolejna idolka Jachira kup se flaszke czy blaszke i je…j sie w czaszke.W moim otoczeniu jest wiele kobiet ale żadna nie chce mieć nic wspónego z takimi jak ty i twoje szurnięte idolki i nie mów że nie pomagam,właśnie nabyłem kartki świąteczne od Polskiego stowarzyszenia obrońców życia człowieka

DerMann
DerMann
1 miesiąc temu
Reply to  zuza

niepotrzebnie rzucasz pytania-inwektywy.
Pomijając o co walczą; czy dla Ciebie jako subtelnej mądrej kobiety nie ma znaczenia forma w jakiej to się odbywa?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  DerMann

Nie zgadzam się, to “ali” jest zapiekłym fundamentalistą, to w tym miejscu widzę inwektywy, przywoływanie “argumentów” w wielu komentarzach. Już też powiedziałam, że język działaczek nie podoba mi się, mało wybredny. W stosunku do języka jegomościa o nicku “ali”, język w “odpowiedz” zuzy jest jednak inny choć polemiczny, ale w sedno w/g mnie – czyli “ali” nie akceptuje B24, redaktorów a tylko włazi (za zuzą, dobre sformułowanie “włazi”) na stronę po to aby powtarzać cały czas tę samą pieśń.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

To “ali” prowokuje, howgh.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

pisiory lubią POLSKIE KOBIETY w kuchni i łóżku

pisior
pisior
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

kochamy POLSKIE KOBIETY najbardziej te nienarodzone

DzbanAlfa
DzbanAlfa
1 miesiąc temu

Podobnież wśród owych dzbanów jest I 5% kobiet.
Mówię o chorobliwym niecierpieniu płci pięknej – mizoginii.
A taki zwykły dystans do “bab” I niektórych typowych dla płci żeńskiej słabości wykazuje kilka kobiet które znam osobiscie: Fakt, że są i mądre i kobieco atrakcyjne 😀

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  DzbanAlfa

Te procenty gdyby popatrzeć szerzej, są mocno zaniżone w przypadku posiadania cnót niewieścich, nie do końca mizoginia. A która ich by nie chciała mieć, w dzisiejszych czasach kiedy o cnotę trudno, niewieście jak znalazł/znalazła.

OPol
OPol
1 miesiąc temu

“Chcemy pójść z ostrzeżeniem!” – zapowiadają organizatorzy. Przepraszam, a kogo i przed kim / przed czym organizatorzy – a raczej organizatorki – zamierzają ostrzegać?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Język mało wybredny a tutaj zabijane kobiety mogą nastawić się czasem, że wpłynie następny projekt rejestrowania przed rejestrowaniem czyli która kiedy współżyje będąc potencjalnie w ciąży, i co?

DzbanAlfa
DzbanAlfa
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

może kiedyś minister da zgodę na grę wstępna? Taka kolejna apka-paszport od czujnego państwa 🙂
H.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  DzbanAlfa

Gra wstępna niedopuszczalna, jak dla niej zrobić instrukcję?

HerrDzbanAlfa
HerrDzbanAlfa
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

nie doceniasz potęgi biurokracji.
Inwencja min.min. Puty czy Niedzielaka nie ma granic, a i fizjonomia u nich rasowych seksuologów, no no.. Dadzą radę

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  HerrDzbanAlfa

Myślę, że na zamówienie i ja dałabym radę w biurze zachować się o ile nie ma atramentu. Papier mógłby powstać, przy przemożnej woli nawet mogłaby być dodana kracja bez poprawek, tylko po co bez instrumentów.

bożena
bożena
1 miesiąc temu

głupie puste baby,które nie wiedzą co mają zrobić z wolnym czasem.A może by pomogły np.w hospicjum?

zuza
zuza
1 miesiąc temu
Reply to  bożena

Sama jesteś głupia, a raczej głupi, bo tylko facet potrafi tak arogancko lekceważaco oceniać kobiety, które walczą o swoje prawa, a teraz o zdrowie lub życie.
A jeżeli jesteś kobietą, to reprezentujesz ten niewielki procent antypatycznych, bez empatii bab. Oby Ciebie lub twoje bliskie ci kobiety nie dotknęła ciaza pozamaciczna, której też nie bedzie można usunąć..

bożena
bożena
1 miesiąc temu
Reply to  zuza

Oj Zuzka,Zuzka zacznij samodzielnie myśleć.Uważasz,że twoja idolka Marta Lempart jest empatyczna? Właśnie niedawno,można było się o tym przekonać,jak potraktowała P.sprzątaczkę..Czy wy kobiety nie rozumiecie tego,że takie “marty” robią to z zazdrości bo żaden chłop ich nawet patykiem nie chce dotknąć

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  bożena

A to nie wiedziałam, że marzeniem kobiety jest aby chłop ją dotknął i na tym zazdrość polega. Coś nowego ale nie do przyswojenia przez kobiety.