Bielsko-Biała Na sygnale

Nie dostałeś przesyłki? To mogła być ich sprawka

Zdjęcia: KMP w Bielsku-Białej

Nie dotarła do ciebie kurierska przesyłka, na którą czekałeś? To mogła być sprawka dwóch magazynierów, którzy kładli łapy na przesyłanych towarach o łącznej wartości 50 tysięcy złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Bielsku-Białej zajmowali się sprawą kradzieży przesyłek kurierskich, do których dochodziło w jednej z firm przewozowych w Rybarzowicach. Dokładnie rozpracowali przestępczy proceder, w który zamieszani byli dwaj magazynierzy. – 21 marca wpadli w zaplanowaną zasadzkę. 48-latek i jego 20-letni wspólnik oprócz ewidencjonowania i przepakowywania towaru, sukcesywnie kradli sprzęt elektroniczny i inne wartościowe rzeczy. Były to głównie kamery, akcesoria służące do fotografii, specjalistyczne przedmioty do wykonywania tatuaży, markowa odzież i biżuteria. Przestępczy proceder trwał blisko rok, a suma strat sięga ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyźni skonstruowali nawet w swoich domach specjalne skrytki do przechowywania skradzionych łupów. W czasie przeszukania samochodów i domów należących do zatrzymanych, policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów – informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Policjanci ustalili też, co stało się z resztą skradzionego towaru. Okazało się, że żona jednego z mężczyzn oferowała go do sprzedaży na portalu społecznościowym. 40-latka też została zatrzymana. Odpowie za paserstwo.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże grozi im nawet do pięciu lat więzienia.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
suzaQwrrty Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
suza
Gość
suza

tak, mi zaginęła paczka ,notorycznie giną listy z kartkami urodzinowymi chociaż nie ma w nich pieniędzy,to wszystko poczta Polska niestety,od kuriera nigdy mi nic nie zginęło, pozdrawiam

Qwrrty
Gość
Qwrrty

Chłopaki podłapali prosty plan na zarobek. Jak zwykle zachłanność i lekkomyślność wzięła górę i się wydało.

Podwójni durnie 🙂