Wydarzenia Cieszyn

Nie jest dobrze na Śląsku… W cieszyńskim 7 zgonów

Mamy 28 487 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju. Na Śląsku nie jest dobrze. Nasze województwo wróciło na pierwsze miejsce, znacznie wyprzedzając pod względem liczby nowych zachorowań pozostałe regiony…

Ministerstwo Zdrowia informuje, że w ciągu ostatniej doby pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa odebrało 4686 mieszkańców województwa śląskiego. Na drugi miejscu zestawienia jest województwo małopolskie – 3676 przypadków, a na trzecim wielkopolskie – 3285.

W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło 212 kolejnych osób, natomiast z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami – 556.

Jak wygląda sytuacja w powiecie cieszyńskim? Przetestowano 513 kolejnych osób, spośród których 182 okazały się “pozytywne”. Kwarantanną jest objętych 2460 mieszkańców naszego regionu. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 7 osób.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaśka
Kaśka
1 miesiąc temu

Wiadomo ,że na Śląsku jest najwięcej zachorowań . Niech podadzą ile zachorowań przypada na 100 000 mieszkańców a nie ogólną liczbę osób.