Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Nie płacz, będziemy parą…

Fot: arc Tomasza Idzikowskiego n/z: bohater publikacji

Dotarliśmy do kolejnej osoby, która twierdzi, że w dzieciństwie została zgwałcona przez byłego proboszcza parafii w Międzybrodziu Bialskim, Jana W. Tym razem pedofil w sutannie dopaść miał swoją ofiarę na jednym z bielskich osiedli.

Pan Tomek Idzikowski ma dzisiaj 47 lat. Od wielu lat na stałe mieszka w Irlandii. Jest ojcem trojga dzieci, z których najmłodsze ma dopiero osiemnaście miesięcy. Utrzymuje się z własnej działalności, zajmując się m.in. produkcjami filmów video. To, co zdarzyło się, gdy był dzieckiem, prześladuje go do dzisiaj i nie pozwala – jak mówi – na bycie w pełni szczęśliwym człowiekiem.

– To jest jak kolec wbity w mózg, którego w żaden sposób nie da się usunąć – przekonuje. – Kto tego nie doświadczył, nie zrozumie.

Inżynier

W 1989 roku pan Tomek, wówczas nastolatek świeżo po skończonej szkole podstawowej, jechał autobusem PKS-u z Brzeszcz, gdzie mieszkał, do Bielska-Białej. Tam miał się przesiąść na pociąg do Wisły. Po drodze wydarzyło się jednak coś, co zaważyło na jego psychice przez następne kilkadziesiąt lat i zupełnie zmieniło jego postrzeganie świata.

Siedziałem w tym autobusie i nagle zauważyłem, że jakiś mężczyzna uporczywie się we mnie wpatruje – wspomina dzisiaj. – Miał sympatyczną twarz i kiedy złapał moje zdziwione spojrzenie, uśmiechnął się. Zawsze byłem ufny do ludzi i chyba on to wyczytał z mojej twarzy, bo dosiadł się do mnie i zagadał.

Według relacji pana Tomka, nieznajomy powiedział mu, że jest inżynierem, mieszka w Międzybrodziu Bialskim i zajmuje się budownictwem, po czym zapytał o jego z kolei zainteresowania.

– Nie pamiętam dzisiaj dokładnie, co mu powiedziałem, w każdym razie chyba to, że też interesuje mnie budownictwo – tłumaczy nasz rozmówca. – Był sympatyczny, mówił ciekawie no i tak przegadaliśmy podróż do Bielska-Białej.

Kolega z Wiśniowej

Na pociąg do Wisły nastolatek musiał czekać kilka godzin. Jego przygodny znajomy – inżynier – chciał mu więc postawić obiad, ale chłopak odmówił.

Wtedy zaproponował, że pokaże mi coś ciekawego w mieście, tylko najpierw musi odwiedzić znajomego, który mieszka gdzieś przy ulicy Wiśniowej – relacjonuje pan Tomasz. – Zgodziłem się i pojechaliśmy na jakieś osiedle. W Bielsku znałem tylko centrum i nie miałem pojęcia, gdzie tak naprawdę jedziemy.

Na miejscu nieznajomy poprosił chłopca, aby chwilę na niego zaczekał, a sam zniknął w klatce schodowej kilkupiętrowego budynku.

Miałem wtedy wielką chęć wrócić na dworzec kolejowy, ale nie miałem pojęcia, gdzie jestem. Zanim coś zdecydowałem, on wrócił – wspomina pan Tomek. – Miał ze sobą ręcznik i butelkę z wodą. Było gorąco, myślałem, że może chce, abym skoczył z nim nad rzekę, albo na basen. I poszedłem za nim.

Gwałt

Nie była to jednak wycieczka krajoznawcza, ani chwile dla odpoczynku. Poznany w autobusie mężczyzna, jak twierdzi pan Tomek, nie wyjawił celu wspólnego spaceru. W którymś momencie, kiedy obaj znaleźli się w pobliżu łąki i krzaków, rzekomy inżynier zaciągnął go w nie i tam zgwałcił.

– Nie byłem w stanie nic zrobić – wspomina pan Tomek. – Byłem jak sparaliżowany, głos mi po prostu gdzieś uwiązł w gardle. Byłem przerażony. Mógł ze mną zrobić przecież wszystko, dookoła nie było żywej duszy. A on po wszystkim powiedział, żebym się nie martwił, że będziemy parą…

Zły dotyk

W jaki sposób zgwałcony i przerażony nastolatek dostał się na dworzec kolejowy w Bielsku-Białej pan Tomek do dzisiaj nie pamięta. W każdym razie dotarł w końcu do Wisły. Następnego dnia zwierzył się z tego, co go spotkało rówieśnikowi. To wtedy pierwszy raz usłyszał o pedofilii.

Nie miałem wówczas pojęcia, że tacy ludzie istnieją – tłumaczy. – To były czasy, kiedy o tych rzeczach się nie mówiło. Strach i wstyd sprawił, że zamknąłem się w sobie i każdego dnia wypierałem z głowy myśli o tym, co się stało. Przez dziesięć lat miałem względny spokój, aż do momentu, w którym w telewizji usłyszałem o złym dotyku. Wtedy wszystko wróciło ze zdwojoną siłą. A kiedy urodziła mi się córka, zaczęło mnie to przerażać. Wtedy zacząłem szukać pomocy u psychologów. Do teraz nie potrafię wziąć obcego dziecka na kolana, bo boję się, że to jest zły dotyk…

**

Pan Tomek zdecydował się opowiedzieć o swojej historii po tym, jak dotarły do niego wieści o zdarzeniach, których doświadczył Janusz Szymik z Międzybrodzia Bialskiego  – w dzieciństwie, będąc ministrantem, przez kilka lat molestowany przez byłego proboszcza tej parafii, Jana W.

Wtedy, po przeczytaniu artykułu w waszym portalu nie łączyłem jeszcze tego, co mnie spotkało, z osobą byłego proboszcza – mówi Tomasz Idzikowski. – Dopiero, kiedy przypomniałem sobie, że zaczepiając mnie w autobusie mówił, że jest z Międzybrodzia Bialskiego w głowie zapaliła mi się czerwona lampka. Czułem, że to właśnie on mi to zrobił.

Pewności pan Tomasz nabrał jednak dopiero niedawno. Gdy obejrzał serię zdjęć wizerunku Jana W., udostępnionych mu przez jego znajomych w Polsce.

– To był on – nie ma dzisiaj wątpliwości.

Swoją historię pan Tomek opisał i przesłał w formie zawiadomienia do prokuratury w Żywcu. Trafiła ona też jako zawiadomienie do sejmowej komisji ds. pedofilii.

– Uznałem, że nie można siedzieć cicho i jedynie rozpamiętywać – mówi. – Bo jak na razie więcej się mówi o tych, którzy tuszowali pedofilię w kościele, i to z mizernym skutkiem, a nie o ofiarach. Bo nasze sprawy uległy przedawnieniu. Może w świetle prawa, bo na pewno nie w naszych umysłach. Mam więc nadzieję, że ujawniając się zachęcę do tego samego inne ofiary pedofilów, i to nie tylko tych w sutannach. Poza tym mój terapeuta wciąż mi powtarzał: „nie pozwól mu wygrać”… Więc nie pozwolę!

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
62 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.
.
3 miesięcy temu

#muremzawodniakiem

Sikorski Pies
Sikorski Pies
3 miesięcy temu
  • Monogamia – jest zjawiskiem stosunkowo rzadkim w związkach LGBT, zwłaszcza wśród mężczyzn. Notuje się, że 66% par gejowskich potwierdza stosunki seksualne poza związkiem w ciągu 1 roku znajomości, a prawie 90% miało stosunki seksualne poza związkiem po 5 latach jego trwania.
Sikorski Pies
Sikorski Pies
3 miesięcy temu

Zdrowie fizyczne – powszechne wśród LGBT praktyki seksualne oralno-analne, oralno-genitalne, często po stosunkach doodbytniczych, prowadzą do licznych chorób wewnętrznych oraz zranień fizycznych, które są praktycznie nieodnotowywane w populacji heteroseksualnej poprzez zakażenie drogą płciową, są to: żółtaczka typu A, czerwonka pełzakowa, mononukleoza zakaźna, salmonelloza, wszawica, świerzb, ostre zapalenie żołądka i jelit, opryszczki HHV-8. Dochodzi także do infekcji oraz okaleczeń dróg rodnych, pęknięcia i urazów odbytu, obrażeń wewnętrznych z powodu korzystania ze stymulatorów – przedmiotów wspomagających masturbację czy współżycie z partnerem tej samej płci, ozdób na narządy płciowe i protez tych narządów, utknięcia ciał obcych. Dodatkowym narażeniem zdrowia jest popularność sadyzmu wśród… Czytaj więcej »

Laura
Laura
3 miesięcy temu
Reply to  Sikorski Pies

I dlatego, że napisał Pan jak się rzeczy mają, artykuł został wyrzucony do historii, a jego nagłówek nie ukazuje się już na stronie głównej. I tyle jesteście warci państwo beskicka. Prawda w oczy kole, ale natury nie zakrzyczycie czy tam zapiszecie.

MAKI
MAKI
3 miesięcy temu

Może mało poetyckim – wyszukanym językiem podsumuję Państwawa wpisy, ale jak to rzekł jeden z mędrców dawnego wschodu… otóż “d…pa jest od srania”. Pozdrawiam miło.

Argos
Argos
3 miesięcy temu

Walka z pedofilią jest prowadzona na całym świecie ale nie jest to sprawa prosta i nie zawsze się udaje. Jak podał w zeszłym roku „Times of Israel” wielu pedofilów żydowskiego pochodzenia oskarżonych o takie czyny w USA schroniło się w Izraelu jak wynika z analizy Jewish Community Watch. Na tej liście jest ponad 60 osób oskarżonych o wykorzystywanie seksualne dzieci, które uciekły do Izraela od roku 2014. Większość przypadków miała miejsce zarówno w modernistycznych jak i ultraortodoksyjnych społecznościach żydowskich w Stanach Zjednoczonych. „To, co dzieje się w Kościele katolickim na całym świecie, dzieje się także w naszej społeczności” – powiedział… Czytaj więcej »

Henryk
Henryk
3 miesięcy temu

do zobaczenia w sądzie

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Henryk

Trzeba dać spokój, to id…ta i prowokator, nie darmo w nicku nazwał się “tłuk”.

Donald Tłuk
Donald Tłuk
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

hermenegilda znafca tematu 🙂

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Donald Tłuk

No i…, obrazek nie zastąpi myśli. A pisanie z błędem znany zabieg niewiele wnoszący w mądrość wypowiedzi.

Donald Tłuk
Donald Tłuk
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

milczenie jest złotem , twój przypadek to potwierdza

Donald Tłuk
Donald Tłuk
3 miesięcy temu
Reply to  Henryk

Wzajemnie

Greta
Greta
3 miesięcy temu

Autorzy wydawanego przez Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne (APA) podręcznika diagnostycznego chorób i odstępstw od zdrowotnej normy już w 2013 roku wykreślili pedofilię z listy zaburzeń, podobnie jak w 1973 roku wykreślono homoseksualizm ze spisu chorób.

Normalna Większość
Normalna Większość
3 miesięcy temu

panowie i panie z lewackiej24.pl,o przepraszam osobnicy z macicami i osobnicy z penisami przestańcie ten znakomity portal pełen rewolucyjnego zapału ,pełen znakomitych artykułów o księżach pedofilach,biskupach, psycholkach w kapturach,itp.zaśmiecać opowieściami o dziurach w drogach i stłuczkach samochodowych.Zanieście postęp pod strzechy

Krystian
Krystian
3 miesięcy temu

Jak komuś nie odpowiada ten portal, to może klikać na taki toruński, jeśli lubi tamtejsze śmieci.

też z normalnej większości
też z normalnej większości
3 miesięcy temu
Reply to  Krystian

czytamy te “tutejsze śmieci” by wiedzieć co lewicy chodzi po głowie

Henryk
Henryk
3 miesięcy temu

nieważne czy duchowny, naukowiec,inteligent czy też pracownik fizyczny robi krzywdę dziecku powinien podlegać takiej samej karze. Nie tylko lewica o to walczy ale każdy komu los dzieci nie jest obojętny. Czy ty chciałbyś aby ktoś krzywdził twoje dziecko? czy wtedy też napisałbyś taką bzdure? Ludzie opamiętajcie się. Każdy przestąpca MUSI ponieść kare chyba że jesteś innego zdania

Mess
Mess
3 miesięcy temu

Bardzo temu Panu współczuję, ale uważam, że niepotrzebnie ujawnia się z nazwiska. To mu w niczym nie pomoże, a jeszcze może w przyszłości zaboleć. Nie warto się odkrywać z takimi strasznymi przeżyciami przed obcymi ludźmi.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Mess

Ten pan na pewno nie chciałby odkrywać nazwisko ale jest konieczne aby nie był anonim, anonim jest tutaj wśród komentujących i plecie co mu ślina na język przyniesie.

Marek
Marek
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Właśnie opisałeś /opisałaś siebie.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Marek

Ach jest i “Marek”, z którym nijak nie umiem znaleźć wspólnego mianownika. A co dopiero dojść do dobrego wyniku: ilorazu.

Tolken
Tolken
3 miesięcy temu

XDD. Tyle wystarczy.

anna
anna
3 miesięcy temu

Takie sprawy nie powinny byc przedawnione, ofiary potrzebuja lat zeby zrozumiec co sie stalo a pozniej miec odwage o tym mowic.
Celibat jest przeciwko naturze i z tego ta patologia. A ciemny lud w Polsce ciagle na kolankach i Sluby i komunie w tych plastikowych firankach i finansuja tych zbokow i sla im dzieci na religie.

*****
*****
3 miesięcy temu

…. może liczy że coś ugra na tej bajce.pieniazki z odszkodowania przytuli ….

YOU
YOU
3 miesięcy temu

Trochę to naciągane. Tak samo o tym poprzednim kolesiu. Nastolatkowie, ale jacyś nie kumaci. Druga sprawa, że każdego pedofila trzeba wysłać do piachu.

Kamil
Kamil
3 miesięcy temu

zamiast sępić kasę od innych niech się weźmie do roboty, daremni są, niech jadą do Holandii to faktycznie zobaczą co to pedo a na dodatek legalne

Kri_
Kri_
3 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Czy ty jesteś tak głupi jak to co piszesz?

Jo.
Jo.
3 miesięcy temu
Reply to  Kamil

Zwolennik pedofilii się znalazł. Ciekawe czy nim też nie jesteś.

Ali
Ali
3 miesięcy temu

lewactwu pedofilia potrzebna jest do zwalczania kościoła, tam gdzie się to udało np. w Holandii zarejestrowano partię pedofili ,która walczy o obniżenie wieku legalnego współżycia z nieletnimi od 12 roku życia.Taka lewacka wrażliwość na biedaków ,którzy przecież tacy się urodzili,Skąd my to znamy

Jo.
Jo.
3 miesięcy temu
Reply to  Ali

To nie jest walka z kościołem lecz z pedofilami.

Ali
Ali
3 miesięcy temu
Reply to  Jo.

to jest walka z kościołem lewactwo zachodnioeuropejskie przetestowało to u siebie

anna
anna
3 miesięcy temu
Reply to  Ali

>Stuknij sie w leb i to porzadnie

Anonim.
Anonim.
3 miesięcy temu

Ta akcja z ks. W coraz bardziej robi się żałosna. Teraz nagle milion jego ofiar. Chore. Mam nadzieję, że sprawiedliwość stanie się zadość i wyjdzie o co w tym wszystkim chodzi.

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu

uważajcie z tymi pedofilami komuchy bo to następna uciskana mniejszość ,którą wasi kumple będą wyzwalać.Jeszcze będziecie im buty całować jak murzynom w Stanach

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

No I jest heheszek ukierunkowany odpowiednio. Anonimowi z natury mało kto wierzy choć najczęściej mu się wydaje, że donosi najprawdziwiej.

Anonim
Anonim
3 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

ty też jesteś anonimem lewacko ukierunkowana mądralo ,której się wydaje,że ma patent na mądrość

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Na mądrość nie, na roztropność. Nigdy jaja bym sobie nie robiła z tak poważnej sprawy jak “Anonim” to czyni.

PUNK NOT DEAD
PUNK NOT DEAD
3 miesięcy temu

Czarną zaraża pedofilska pomału się doigrała widać to po frekwencji w kościele i dobrze. Ile można kłamać Bóg tak ksiądz Nie.

iga
iga
3 miesięcy temu

47 lat teraz sobie przypomniał Ja mam 62 pamiętam kogut mnie na wsi przeleciał

anna
anna
3 miesięcy temu
Reply to  iga

ty durna jestes , nie masz pojecia ile czasu ofiary potrzebuja zeby o tym mowic, chronisz klechow czy coß chora jestes?

Lola
Lola
3 miesięcy temu

Producent filmów wideo ? Aha hahaha

Zygfryd
Zygfryd
3 miesięcy temu

Ale się tą historia kupy nie trzyma. Bo uwierzę, że od tak sobie dał się zaciągnąć do lasku. Sparaliżował strach – a zębów do gryzienia brak, a mocnego gardła do krzyku brak, a mocnej nogi do kopnięcia u nastolatka brak ??????

Henryk
Henryk
3 miesięcy temu
Reply to  Zygfryd

aleś ty głupi- ty chyba nigdy nie byłeś nastolatkiem, nigdy nie chodziłeś na religie nigdy nikogo sie nie bałeś- kiedyś i dzisiaj ksiądz to była figura i nie można było nic gadać na nich bo ci jeszcze starzy wpieprzyli

anna
anna
3 miesięcy temu
Reply to  Zygfryd

i****o nie znal czlowieka byl naiwny ten go mogl nawet zabic, malo takich historii i kazdy wie ze przy gwalcie czlowiek jest w szoku ty strasznie tepy jestes

BABCIA Gandzia
BABCIA Gandzia
3 miesięcy temu

Po co dyskusje na JW On wyjechał do Ameryki Południowej i po temacie

Anty-Inkwizytor
Anty-Inkwizytor
3 miesięcy temu

Znając kompletną opieszałość organów ścigania, to sprawca, to “coś” szybciej pójdzie tam, gdzie wierzy niż go ukarzą. A znacie to: Crimen Sollicitationis to tajny dokument, datowany na 16 marca 1962, opracowany przez watykańskich urzędników, zatwierdzony przez papieża Jana XXIII i podpisany przez kardynała Alfredo Ottaviani, sekretarza Świętego Oficjum.(Obecna nazwa: Kongregacja Nauki Wiary, dawniej Święta Inkwizycja) – dokument ten był tajnym planem, zawierającym instrukcje w kwestii postępowania w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Przepisy dotyczyły też przypadków zoofilii i homoseksualizmu. Owe ścisłe instrukcje postępowania obowiązywały kler katolicki na całym świecie. – Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa
3 miesięcy temu

Tęczowa zaraza jest przekleństwem współczesnego świata. 80% czynów pedofilskich w Kościele.dotyczy homoseksualistow. Co ciekawe lewactwo potępia tylko homoseksualistów przebranych w sutanny. Dla innych żąda nadzwyczajnych praw.

Henryk
Henryk
3 miesięcy temu
Reply to  Ewa

pokaż mi jakiegoś 8-latka który jest homoseksualistą. co ty za bzdury piszesz,dlaczego ty podpisujesz się nickiem ewa? a jesteś chłopem(?) Dziwne że wg ciebie tylko lewactwo widzi to co robił kler a już w całym świecie jest to nagłaśniane zarówno w Australii jak i USA, Francji i Meksyku

Henryk
Henryk
3 miesięcy temu
Reply to  Henryk

ty tłuku ciebie powinni zamknąć bo tacy jak ty dajesz pozwolenie na to aby zboczeńcy robili krzywde dzieciom

anna
anna
3 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Najwieksza zaraza jaka kiedykolwiek spadla na Polske to katolicyzm

Jurek
Jurek
3 miesięcy temu

komisja ds. pedofili pewnie za 15 lat z kościołem wyjaśnią dogłębnie tą historię

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu
Reply to  Jurek

Jeśli heheszek o nicku “Anonim” z artykułu poniżej o sprawie Szymika ujawni się a inni obrońcy potraktują temat poważnie – sprawy dopiero pójdą lepiej.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

Pan Idzikowski powinien przekonać niedowiarków, że 15-latka da się podejść, zgwałcić.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 miesięcy temu

No i czemuś nie byli parą.