Wydarzenia Cieszyn

Nie tylko Muzeum Drukarstwa i ratusz. Taka była 15. Cieszyńska Noc Muzeów | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

To nie był piątek,  jakich wiele. Działo się tak za sprawą 15. odsłony Cieszyńskiej Nocy Muzeów. Do końca dnia można było sprawdzić, co kryją miejsca, które można jedynie odwiedzać regularnie z ograniczeniami. Niektóre drzwi otwierają się tylko w takich dniach, jak wczorajszy.

Tegoroczna odsłona Cieszyńskiej Nocy Muzeów, tradycyjnie, doczekała się oficjalnego, uroczystego otwarcia. Po nim, dla odwiedzających otwarte zostały takie miejsca, jak chociażby Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Książnica Cieszyńska, Muzeum Drukarstwa i ratusz. Można było odwiedzić również rusznikarza.

Ciekawy program przygotował również Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”. To właśnie w jego murach było można wysłuchać koncertu „Cieszyn śpiewa tobie, mamo”, zorganizowanego z okazji Dnia Matki, który przypada na najbliższą niedzielę, 26 maja.

Każdy miał szansę wybrać sobie jakieś miejsce, które odwiedzi. Najdłużej otwarte były Konwent Zakonu Bonifratrów, Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich przy ul. Frysztackiej 2, Archiwum Państwowe w Katowicach – oddział w Cieszynie oraz Cafe Muzeum.

fot. Małgorzata Krawczyk

 

 

google_news