Bielsko-Biała Na sygnale

Nie uciekli przed sprawiedliwością

Fot. Marcin Płużek

Bielska policja pochwaliła się, iż w ciągu ostatnich kilku dniach zatrzymała aż 6 poszukiwanych osób, w tym dwie listami gończymi.
Takie działania nie są łatwe, bo poszukiwani najczęściej wszelkimi sposobami próbują unikać sprawiedliwości (często zmieniają miejsca zamieszkania, wyjeżdżają za granicę, ukrywają się u rodziny lub znajomych itp.).

Czasami w ich ujęciu pomaga przypadek, najczęściej jednak doprowadza do tego żmudna praca policyjnych śledczych.

Do pierwszego zatrzymania – informuje policja – doszło w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Kolejowej. Osoba ta poszukiwana była na podstawie wydanego przez pszczyński sąd listu gończego. Wpadł – jak to ujęli funkcjonariusze – dzięki szybkiej reakcji kryminalnych, którzy namierzyli jego miejsce aktualnego pobytu. Zatrzymany spędzi najbliższe miesiące w zakładzie karnym.

Kolejny poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w poniedziałkowy wieczór w Bielsku-Białej na ulicy Barlickiego. 33-letni bielszczanin ukrywał się przed odbyciem nałożonej na niego przez sąd kary półtorej roku pozbawienia wolności. On też trafi za kraty, a był to efekt współpracy dzielnicowych oraz policjantów patrolujących teren.

Również w poniedziałkowy wieczór w ręce policji wpadł 50-letni bielszczanin poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany w jednym z Centrów Handlowych w Bielsku-Białej. W chwili zatrzymania nie krył zaskoczenia, a do odsiedzenia ma zasądzony przez bielski sąd wyrok jednego roku pozbawienia wolności.

Z kolei we wtok w nocy na ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach mundurowym udało się zatrzymać 45-letniego mieszkańca tego miasta. I on nie zgłosił się w wyznaczonym terminie do odbycia kary pozbawienia wolności

Natomiast w Kozach na ulicy Ludowej we wtorkowe popołudnie policjanci z Kobiernic odnaleźli 25-latka, który ukrywał się przed prokuraturą w Tychach.

Kolejne zatrzymania miało miejsce w środę w Bielsku-Białej na ulicy Cegielnianej. Chodziło o 57-letniego mieszkańca Bielska-Białej ukrywającego się przed doprowadzeniem do zakładu karnego.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cesarok
Cesarok
2 lat temu

brawo oby tak dalej wiecej czesciej