Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nie widać końca serii ostrzeżeń IMGW. Dziś wróży nam burze, ulewy i wichury

Grafiki: IMGW

Kolejny dzień przynosi kolejne ostrzeżenie IMGW przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Oby i tym razem groźnie brzmiące ostrzeżenia się nie sprawdziły.

Wydano ostrzeżenie II stopnia przed burzami. Obowiązuje w całym regionie dziś do 23.00. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, opady gradu oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Najsilniejsze zjawiska będą występowały lokalnie – powiadamiają synoptycy.

Do północy w regionie natomiast jest ważne ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące gwałtownych wzrostów stanów wody. – W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody. W przypadku wystąpienia szczególnie intensywnego opadu w zlewniach kontrolowanych, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych – precyzują w Biurze Prognoz Hydrologicznych w Krakowie.

google_news