Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nie wszędzie pędzą do urn

Fot. Wojciech Ciomborowski

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane o frekwencji w II turze wyborów samorządowych. Obliczono na razie ilu uprawnionych oddało głosy do południa.

W powiecie suskim II tura odbywa się w gminach Zawoja i Jordanów. W pierwszej zagłosowało 21,76 proc. uprawnionych, a w drugiej 19,63 proc.

W powiecie wadowickim głosują mieszkańcy pięciu gmin. Do południa najchętniej czyniono to w gminach Mucharz (23,90 proc.), Stryszów (22,61 proc.) i Wadowice (21,17 proc.), a nieco mniej osób pojawiło się przy urnach w gminach Andrychów (20,35 proc.) i Kalwaria (17,53 proc.).

Bardzo niską bo licząca zaledwie 15,25 proc. frekwencję odnotowano w gm. Brzeszcze, jedynej w powiecie oświęcimskim, w której odbywa się wyborcza dogrywka.

W gminie Czernichów (powiat żywiecki) krzyżyki postawiło do 12.00 23,56 proc. uprawnionych. W innych gminach tego powiatu gospodarzy wybrano w pierwszej turze.

W powiecie cieszyńskim mamy trzy dogrywki. Przed południem ochoczo głosowali mieszkańcy gm. Istebna, w której frekwencja wynosiła 29,29 proc. Dużo niższa była w Ustroniu (16,06 proc.) i Cieszynie (15,78 proc.).

W Bielsku-Białej przed południem w lokalach wyborczych pojawiło się 17,29 proc. uprawnionych do głosowania.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Jeżeli naprawdę panuję psia grypa wśród służb mundurowych należy niezwłocznie odizolować ich od pozostałych osób zdrowych . Według mnie należy przeprowadzić staranną dezynfekcję całego ciała aby pozostałe zdrowe osoby nie zachorowały Proponuję przeznaczyć jeden wolny barak w Brzezince Auschwitz II celem odizolowania chorych od pozostałych zdrowych Warunki są bardzo dobre gdyż w pobliżu jest dużo latryn obozowych Dużo osób jednocześnie może załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne

Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Wyborcy boją się psiej grypy gdyż taka ponoć panuje w Polsce i mają iść na wybory celem zarażenia się od służb mundurowych .

Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Droga siostro wicepremier Beata Szydło jest takie powiedzenie kto się ceni ten się leni . Dużo osób żyje na krawędzi ubóstwa i ma iść na wybory bo takie pouczenia były ze strony Balcerowicza . Bogaty będzie pouczał biednych według mnie to jest kpina ze strony Balcerowicza bez dalszego komentarza .

Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Czasem Bóg mówi szeptem do danej osoby nigdzie nie wybieraj się w dniu dzisiejszym . Myślę że nasza ukochana siostra wicepremier Beata Szydło wyznania rzymskokatolickiego zrozumie moje wyrazy .

Starosta Czernichowski
Starosta Czernichowski
2 lat temu

Powiat Czernichowski – to ci wieści… 😛