Wydarzenia Cieszyn

Nie żyje Jan Śliwka, lekarz i laureat Srebrnej Cieszynianki z Goleszowa

Do naszej redakcji napłynęły smutne informacje. Dziś, w Światowym Dniu Zdrowia, zmarł Jan Śliwka, ceniony lekarz, zasłużony mieszkaniec Goleszowa.

Miał 70 lat. Był absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1975 r. podjął jako lekarz pracę w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Goleszowie.

Zawodowo związany z cieszyńskim szpitalem, gdzie pełnił m.in. funkcję zastępcy Ordynatora Oddziału Intensywnej Terapii.

Był cenionym nie tylko lekarzem, ale i społecznikiem. Przez dwie kadencję pełnił funkcję radnego Rady Gminy Goleszów. Był współzałożycielem Towarzystwa Wędkarskiego “TON” w Goleszowie. Wielokrotnie nagradzany za swoją pracę. Otrzymał m.in. Brązowy i Srebrny Krzyż Zasługi, był także laureatem Srebrnej Cieszynianki.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karina
Karina
24 dni temu

Jasiu, Dlaczego,biewaierygodne?! Jasiu,Ty z taka ilością pomysłów na przyszłość? Dlaczego Ciebie z nami nie ma? Nadal wracam myślami i nadal nie mogę uwierzyć. DOKTOR JAN ŚLIWKA-specjalnie pisze dużymi literami -był WIELKIM CZŁOWIEKIEM!!!!! Zlowiekie dla ludzi-skromny,empatyczny,zawsze pomocny. Potrafił uczyć,ale i pomagać-zwłaszcza wtedy kiedy byliśmy w najtrudniejszych sytuacjach. Poświecił się w swoim życiu bez reszty medycynie i potrzebującym. Ale największa jego wartością była żona i córki.oddalby za nie wszystko na świcie. My wszyscy inni jesteśmy mu winni dozgonnie podziękowanie,ze był,uczył nas pokazywał co w życiu istotne i ważne. Wiinnismy my podziękowanie,ze mogliśmy z nim być. Jasiu dziękujemy za wszystko,bardzo tęsknimy,ale mamy nadzieje,ze… Czytaj więcej »

Marynia
Marynia
1 miesiąc temu

Zostanie na zawsze w mojej pamieci

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

Wspaniały człowiek, świetny lekarz, wielka strata😪

Ciekawe
Ciekawe
1 miesiąc temu

A jaka przyczyna śmierci ??? Dlaczego nigdzie nie napiszą ????!

A
A
1 miesiąc temu
Reply to  Ciekawe

🙁

Helena
Helena
1 miesiąc temu
Reply to  Ciekawe

Zawał