Wydarzenia Żywiec

Nie żyje Witold Mojżeszek. Znany animator kultury z Żywca

Witold Mojżeszek. Fot. Piotr Sadkiewicz

W wieku 54 lat zmarł Witold Mojżeszek, który wspólnie z żoną reaktywował i prowadził Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Pilsko z Żywca.

Urodził się 20 lipca 1969 roku. Był muzykiem, animatorem kultury. Tańczył w zespole Pilsko z Żywca. Po tym jak zespół zawiesił swoją działalność w styczniu 1996 roku Witold Mojżeszek postanowił reaktywować Pilsko w lipcu 2001 roku. Z czasem powstało Towarzystwo Wspierania i Promowania Sztuki Ludowej Pilsko w Żywcu, które prowadziło zespół Pilsko. Prezesem towarzystwa został właśnie Witold Mojżeszek.

O jego śmierci poinformował dzisiaj (11 lutego) burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Wspaniały człowiek, wybitny muzyk, jeden z najbardziej zasłużonych ludzi kultury w naszym mieście i regionie. Wychował kilka pokoleń muzyków, śpiewaków i tancerzy, którzy odnosili i odnoszą sukcesy na konkursach w Polsce i za granicą. Co roku występował na Tygodniu Kultury Beskidzkiej, każdego roku towarzyszył nam w okresie Bożego Narodzenia, pięknie kolędując. Zawsze pomocny, otwarty na dialog, chętny do pracy i działań społecznych – mówi burmistrz Antoni Szlagor.

Miesiąc temu ze swoim zespołem Pilsko kolędował w naszej świątyni. Dziś taka smutna wiadomość – stwierdził z kolei ksiądz Piotr Sadkiewicz, proboszcz parafii w Leśnej.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Góralka
Góralka
5 miesięcy temu

Wspaniały człowiek