Na sygnale Żywiec Sucha Beskidzka

Niebezpieczne manewry w tunelu. 30 tysięcy grzywny i 30 punktów

Trzy zarzuty z kodeksu wykroczeń usłyszał 35-letni kierowca samochodu marki Renault, który w ubiegłą środę w tunelu w Naprawie zawrócił swój pojazd, a następnie jechał pod prąd, stwarzając zagrożenie w ruchu dla innych kierowców. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a do jego konta zostanie dopisane 30 punktów karnych.

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w tunelu w Naprawie (powiat suski) podjęli niezbędne czynności, których efektem było ustalenie kierowcy narażającego siebie i innych uczestników ruchu na duże niebezpieczeństwo. Kierowca ten poruszając się drogą ekspresową S7, wjechał do tunelu i w pewnym momencie postanowił zawrócić swój pojazd. Nie przeszkadzał mu fakt, że porusza się drogą jednokierunkową i po wykonaniu manewru zawracania, jechał wprost na pojazdy, które poruszały się zgodnie z przepisami.

W trakcie jazdy „pod prąd” napotkał zarówno samochód ciężarowy oraz samochód osobowy, którego kierowca zaskoczony sytuacją zjechał na pas awaryjny. Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili, że sprawcą nieodpowiedzialnego zachowania, okazał się być 35-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który poruszał się samochodem marki Renault. Usłyszał on zarzuty popełnienia trzech wykroczeń tj. zawracania w tunelu, jazdę „pod prąd” oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Kierowcy zostało również zatrzymane prawo jazdy.

Materiały z tego zdarzenia trafią do sądu gdzie za takie zachowanie grozi mu grzywna do 30 000 zł i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 3 lata.

 

Źródło: KPP Sucha Beskidzka

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karyna
Karyna
1 rok temu

Mistrz kierownicy, normalnie. WrWrWrWrWrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

Kleofas
Kleofas
1 rok temu

no najlepiej odrazu dożywocie, bo gość się pomylił i zawrócił w tunelu…

Twoja nauczycielka
Twoja nauczycielka
1 rok temu
Reply to  Kleofas

Debilizm to powszechna choroba…

Krystian
Krystian
1 rok temu
Reply to  Kleofas

Żadne usprawiedliwienie. Trudno, trzeba jechać aż do pierwszego nawrotu. Życie cenniejsze.

Analiasz
Analiasz
1 rok temu
Reply to  Kleofas

Jakbym był nauczycielem to bym tak ukarał

Kris
Kris
1 rok temu

A co to ma wspólnego z Żywcem ???

marian
marian
1 rok temu
Reply to  Kris

a co kronika ma wspólnego z małopololską jak to inne województwo?