Cieszyn Na sygnale

Niebezpieczne sople. Ranna strażniczka

Fot. SM Cieszyn/Monitoring

W ostatnich dniach strażnicy miejscy podejmowali wiele interwencji na terenie Cieszyna z powodu lodowych sopli lodu zwisających z dachów budynków w centrum miasta. O mało nie doszło do tragedii…

Na prośbę Państwowej Straży Pożarnej strażnicy zabezpieczyli teren – w tym przejście dla pieszych – podczas likwidowania niebezpiecznych sopli, zwisających z budynku Szkoły Podstawowej nr 1.

Podczas kontroli posesji w centrum miasta, zauważono sople zwisające z dachu kamienicy w rejonie galerii “Stela”. Doszło tam do niebezpiecznej sytuacji. Ranna została strażniczka, na którą spadła bryła lodu.  Konieczna była pomoc pogotowia ratunkowego, które przetransportowało poszkodowaną kobietę do Szpitala Śląskiego. Uskarżała się na silny ból w okolicach prawego barku.  Niebezpieczne miejsce zostało otaśmowane. Na miejsce wezwano również policję.

Straż Miejska przypomina, iż zwisające sople lodu i zalegający na dachach śnieg, są  niebezpieczne dla przechodniów. Stąd apel do osób odpowiedzialnych za utrzymanie porządku, by kontrolowały sytuację i reagowały na potencjalne zagrożenie. Należy powiadomić Straż Miejską (numer alarmowy 986). Zarządcy i właścicieli posesji powinni pamiętać  o obowiązku dbania o bezpieczeństwo.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Facio
Facio
1 miesiąc temu

I to jest news na DOBRY początek dnia – prosimy o więcej takich 😀

Oset
Oset
1 miesiąc temu
Reply to  Facio

Qwa ty capie wyleniały

Jonasz Wielki
Jonasz Wielki
1 miesiąc temu
Reply to  Oset

skonczyly ci sie teksty z laciny ? hahahahaha