Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

“Niebezpieczni dżentelmeni”. Na scenie reżyser, Maciej Kawalski | ZDJĘCIA

Choć film zakończenia wyemitowany został o godz. 12:00, to nie był on ostatnim filmem, który można było zobaczyć ostatniego dnia Festiwalu. O godz. 15:30 w Teatrze im. Adama Mickiewicza zgromadzili się widzowie, chcący zobaczyć film “Niebezpieczni dżentelmeni”, w którym można w głównych rolach zobaczyć m.in. – Andrzeja Seweryna, Tomasza Kota i Wojciecha Mecwaldowskiego.

Po filmie z widzami spotkał się reżyser, Maciej Kawalski. Choć w spotkaniu miał brać udział również Michał Czernecki, który na Festiwalu miał pojawić się przy okazji fwóch filmów – rzeczonych “Niebezpiecznych dżentelmenów” ( gdzie zagrał Józefa Piłsudskiego) oraz “Skołowanych”, w któych wcielił się w rolę notorycznego kłamcy, Maksa Wandora, to finalnie zajętości zawodowe mu na to nie pozwoliły.

Film wywołał na sali salwy śmiechu, ale też zachwyt, związanych z lokalizacjami, które do kręcenia filmu wybrano. Film kręcono w Tatrach i Zakopanem, a także w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Co ciekawe, brano pod uwagę również realizowanie zdjęć we wnętrzach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Gdyby finalnie wybrano tutejszy Teatr, realizowano by w nim kolejny film obok “Ziemi obiecanej”.

fot. Mariola Morcinková  

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments