Bielsko-Biała Sport

Niebotyczne wyczyny na trampolinie. W Wilkowicach odbyły się mistrzostwa Polski! – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Artur Jarczok

W miniony weekend w Wilkowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Skokach na Trampolinie, Ścieżce i Podwójnej Mini Trampolinie.

– Zawodnicy, którzy rywalizowali, mają 11-14 lat. Dla nich jest to bardzo duża impreza i widać, że bardzo się przejmują i są zestresowani. Jednak im więcej startów, tym lepiej i łatwiej będzie im w przyszłości walczyć na tego typu zawodach. Wilkowice po raz pierwszy były organizatorem tak dużej imprezy. Mam nadzieję, że nie po raz ostatni, aczkolwiek jest to duże przedsięwzięcie i trochę nas to zdrowia kosztowało – mówi Janusz Kruk, prezes i trener UKS-u Alfa Wilkowice.

Zawodnicy rywalizowali w klasie II i III. Świetnie spisali się gospodarze. Filip Procner był najlepszy w skokach na ścieżce (klasa III). Ten sam zawodnik był bezkonkurencyjny także w skokach indywidualnych na podwójnej mini trampolinie (klasa III). Piąte miejsce zajął jego klubowy kolega Kacper Kubinek, a siódme Franciszek Śpiewak. W klasie II w skokach na podwójnej trampolinie srebro zgarnął Maksymilian Dominiak. Natomiast w skokach drużynowych na trampolinie na najniższym stopniu podium stanęli Filip Procner, Franciszek Śpiewak i Kacper Kubinek.

Więcej w najbliższej “Kronice Beskidzkiej” (w kioskach już 4 listopada). 

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments