Kultura i rozrywka Żywiec

Niecodzienny Koncert Kolęd z Jeleśni

Fot. Organizatorzy

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom V edycji Festiwalu Kolędowego im. Łukasza Ząbka. Zamiast kilku koncertów odbędzie się jeden niecodzienny z kościoła w Jeleśni, z którego transmisja pojawi się w Internecie.

Początkowo organizatorzy planowali, że pomiędzy 3 a 31 stycznia odbędą się koncerty w Pietrzykowicach, Korbielowie, Węgierskiej Górce i Rychwałdzie. Ale z powodu obostrzeń zadecydowano, że odbędzie się jeden Niecodzienny Koncert Kolęd, który zaplanowano jutro (6 stycznia) o 18.00 w kościele św. Wojciecha w Jeleśni. Jego transmisję będzie można zobaczyć poprzez Internet na portalu społecznościowym „Niecodzienne koncerty kolęd”.

W wydarzeniu wystąpi jubileuszowy skład Orkiestry Beskid Soundproject pod batutą Sebastiana Niemczyckiego, a koncert poprowadzi ojciec Oktawiusz M. Lamorski, franciszkanin, doktorant Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Śląskiem w Katowicach.

Warto dodać, że w całe przedsięwzięcie zaangażowane jest około 60 osób – podkreśla Sebastian Niemczycki, kierownik artystyczny Niecodziennych Koncertów Kolęd.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments