Bielsko-Biała Na sygnale

Nielegalni migranci zatrzymani na bielskim dworcu. Zauważyła ich funkcjonariuszka będąca po służbie

Fot. Śląski Oddział SG

Na bielskim dworcu kolejowym zatrzymano pięciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Czech do Polski.

Do zdarzenia doszło 8 stycznia. – Patrol straży granicznej wylegitymował na bielskim dworcu PKP pięciu cudzoziemców. Informację o obecności obcokrajowców przekazała funkcjonariuszka placówki, która w czasie wolnym od służby przebywała na terenie dworca kolejowego – informuje Szymon Mościcki, p.o. rzecznika prasowego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy wprawdzie okazali dokumenty potwierdzające, że złożyli na terenie Rumunii wnioski o status uchodźcy, ale nie uprawniają one do przekraczania granicy ani do pobytu w Polsce. – Funkcjonariusze ustalili, że czterej obywatele Afganistanu i jeden Irańczyk do Polski dostali się nielegalnie, w transporcie jadącym z Bułgarii poprzez Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy. Liczyli, że ciężarówką dojadą do krajów Europy Zachodniej – tłumaczy przedstawiciel SG.

Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy z Czech do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Na podstawie decyzji sądu, obcokrajowcy zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. W związku z tym, że złożyli oni na terytorium Rumunii wnioski o ochronę międzynarodową, istnieją okoliczności uzasadniające przekazanie ich właśnie do tego kraju.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jonasz Wielki
Jonasz Wielki
9 dni temu

Jechali chlopaki do Hermenegildy,nie mogla sie doczekac,juz prawie miala nowego chlopaka a tu nic niestety…

gal anonim
gal anonim
10 dni temu

człowiek człowiekowi wilkiem tylko kto w tej sytuacji jest człowiekiem?
i to w czasie wolnym od sluzby pewnie nagroda bedzie !

Gti
Gti
12 dni temu

Kupując kebaba sprowadzasz araba.