Kultura i rozrywka

Niemal pół setki zespołów na scenie w Hałcnowie

W sobotę, 24 lutego, w Domu Kultury w Hałcnowie odbył się konkurs dla dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych – XIX Zimowe Impresje Taneczne.

Na scenie wystąpiło 620 tancerzy w 48 zespołach. Było wśród nich 29 zespołów z bielskich Domów Kultury, a także grupy z ośrodków z Bestwiny, Rybnika, Żor, Jaworza i Andrychowa. W jury zasiedli utytułowani tancerze, pedagodzy tańca i zdobywcy wielu nagród na renomowanych imprezach tanecznych: Marzena Kobryń, Joanna Wiechowska, Patrycja Keller-Wykręt i Sebastian Wiertelak. Widownia wypełniła salę po brzegi, a atmosfera była fantastyczna.

W kategorii wiekowej poniżej 8 lat zwyciężył zespół Art Dance Mini, drugie miejsce zajął Dwuznak Junior, a trzecie Mała Forma. W kategorii 9–12 lat największe wrażenie zrobił na jurorach Teatr Tańca Ecarte Junior, za nim uplasował się zespół Mała Reaktywacja, natomiast trzecie miejsca ex aequo zajęły Art Dance Junior oraz Grupa Małe Dino 1. W kategorii 13–15 lat wygrał zespół Reaktywacja Junior, dwa równorzędne drugie miejsca zajęły Figiel oraz Teatr Tańca Ecarte, a podium uzupełnił zespół Brand New Crew. W kategorii wiekowej 16+ pierwsze miejsce zajęła Grupa Dino 2, za nią uplasowały się ex aequo zespoły Format i Reaktywacja, a na trzeciej pozycji znalazł się Reflex.

Nagrody dla laureatów pierwszych, drugich i trzecich miejsc zostały ufundowane przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej. Jury przyznało również wiele wyróżnień. Każdy zespół, który zaprezentował się podczas XIX Zimowych Impresji Tanecznych, otrzymał statuetkę-tancerkę, wykonaną przez Iwonę Greczkę w działającej w placówce pracowni ceramicznej. Ponadto podziękowania powędrowały do każdego choreografa, instruktora i opiekuna zespołu, a wszyscy tancerze i tancerki w kategorii poniżej 8 lat otrzymały ceramiczne medale – gwiazdki.

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w realizacji XIX Zimowych Impresji Tanecznych – podkreślają organizatorzy z Domu Kultury w Hałcnowie. – Do zobaczenia za rok na jubileuszowych XX Zimowych Impresjach Tanecznych.