Sport Cieszyn

Niepełnosprawni będą rywalizować w Wiśle i Istebnej. Chodzi o dobrą zabawę i przełamywanie barier

Fot. Olimpiady Specjalne Polska / Facebook

Wisłę i miłośników białego szaleństwa czeka niedługo sportowe wydarzenie dużej rangi. To XI Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, zaplanowane na dni od 27 lutego do 1 marca.

Już wiadomo, że ceremonia rozpoczęcia igrzysk odbędzie się 27 lutego w Hotelu Gołębiewski, a ceremonia zamknięcia 1 marca na placu Hoffa. Uczestnicy sportowego przedsięwzięcia przyjadą do Wisły z całej Polski. Na Kubalonce toczyć się będzie rywalizacja w biegach narciarskich i biegach na rakietach śnieżnych, natomiast na Siglanach toczy boje będą alpejczycy. Oprócz Wisły i Istebnej, w organizację XI Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych zaangażowany jest także Białystok.

Za imprezą stoi stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska, program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc., którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez sport zawodnicy rozwijają się zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie. Poza sportem stowarzyszenie jest zaangażowane w inicjatywy zmieniające świadomość społeczeństwa dotyczącą potencjału, umiejętności i potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na różne sposoby udowadnia, że sport pozwala zawodnikom na pokazanie ich emocji, pełnienie różnych ról społecznych, edukację, aktywność zawodową i tym przełamujemy stereotypy, przyczyniamy się do lepszego zrozumienia i akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Prezesem stowarzyszenia jest Anna Lewandowska, sportsmenka, propagatorka zdrowego stylu życia, autorka książek i programów treningów.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lola
Lola
2 miesięcy temu

O tak, dobra zabawa jest najważniejsza.