Nieskuteczny lider wygrywa

Piast 1909 Cieszyn pokonał na wyjeździe KS Nierodzim Ustroń 2:0 i zapisał na swoje konto kolejny komplet punktów. Wygrana lidera mogła być bardziej okazała, ale cieszynianie zmarnowali kilkanaście okazji do zdobycia gola.

W pierwszej odsłonie napór Piasta 1909 był potężny, jednak gościom pod bramką brakowało szczęścia, a do tego świetną partię rozgrywał golkiper drużyny z Nierodzimia Damian Ferfecki. To głównie dzięki jego postawie oraz nieskuteczności piłkarzy zespołu lidera do przerwy utrzymał się bezbramkowy wynik.

Po zmianie stron szybko do siatki trafili przyjezdni. Dobrą akcję drużyny z Cieszyna w 50. minucie sfinalizował Kamil Gabryś. 10 minut później do własnej bramki trafił kapitan gospodarzy Krzysztof Galiński i jak się okazało był to ostatni gol, jakiego zobaczyli nieliczni kibice w tym meczu. Choć kolejnych szans do zmiany rezultatu nie brakowało, obu drużynom nie udało się więcej razy znaleźć drogi do bramki i zasłużone trzy punkty pojechały do stolicy powiatu.