Niespodzianki nie było, bielszczanki nie zdobyły Rzeszowa

Siatkarki BKS-u okazały się słabsze od Developresu, czołowej ekipy Ligi Siatkówki Kobiet.

Dwa pierwsze sety padły łupem gospodyń i wydawało się, że szybko może być po zawodach. Ale bielszczanki nie rezygnowały i opłaciło się – wygrały trzeciego seta. Niestety w kolejnym górą były ponownie gospodynie, wśród których brylowała Czeszka Michaela Mlejnkova, zdobywczyni 18 punktów. Jeszcze więcej – 19 – zdobyła zawodniczka BKS-u, też Czeszka, Andrea Kossanyiova. Po tym zwycięstwie Developres awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Drugi w tabeli Chemik Police swój mecz rozegra jednak w niedzielę.

Już w środę ciąg dalszy rzeszowsko-bielskiej rywalizacji. Tym razem Developres  zagra z BKS-em w Pucharze Polski. Spotkanie – tak samo jak to ligowe – odbędzie się w Rzeszowie.

Developres SkyRes Rzeszów – BKS Stal Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:22).

BKS Stal: Krajewska, Różański, Kossanyiova, DeHoog, Świrad, Moskwa, Drabek (l) oraz Wellna, Kowalczyk, Edelman.