Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

(Nie)trzeźwy poranek. Aż ośmiu „wczorajszych” pożegnało się z prawem jazdy

Ok. 7.00 na ul. Karpackiej w Bielsku-Białej policjanci zatrzymali kierowcę opla, który „wydmuchał” przeszło dwa promile. Fot. Mirosław Jamro

Wczoraj rano na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących. – Wyniki nie są optymistyczne – stwierdza rzecznik bielskiej komendy, Katarzyna Chrobak. Jak się okazuje, z organizmu wielu kierowców nie zdążył ulotnić się alkohol po zbyt upojnej nocy…

Akcja „Trzeźwy poranek” – informują mundurowi – miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Trwała od 5.00 do 13.00.

– Można powiedzieć, że wczorajsze kontrole miały mieć charakter prewencyjny. Niestety, w poniedziałkowy poranek policjanci zatrzymali osiem praw jazdy. W grupie zatrzymanych sześciu kierujących popełniło przestępstwo. Mieli we krwi od 0,5 do przeszło 1 promila alkoholu – raportuje rzecznik.

Rekordzistą był 50-latek siedzący za kierownicą opla, który w ręce policjantów wpadł na ul. Karpackiej w Bielsku-Białej. Badanie wykazało u niego przeszło dwa promile.

– Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Bielscy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, na drogach dojazdowych (np. podczas oczekiwania na zmianę świateł) przeprowadzają w mieście i powiecie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców – ostrzegają funkcjonariusze.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Błażej
Błażej
11 miesięcy temu

Można zamówić taxi gdy się nie jest pewnym swej trzeźwości. Jeśli nie pijesz często to nie zbiedniejesz.Należy eliminować
z ruchu nietrzeźwych kierowców,
poniewaz obciążają nas
ryzykiem na które
nie musimy się
godzić i nie pytają
nas o zgodę na to ryzyko. Można zaplanować imprezę na taki wieczór, po którym następnego ranka nie musisz nigdzie jechać. Jeśli czujesz przymus
by spontanicznie napić się nie zważając
na okoliczności
i obowiązki, sugeruję terapię.

Roman
Roman
11 miesięcy temu

A po co to? W 99,9% nic tacy kierowcy nie robią złego. W Niemczech to normalka jechać po alkoholu powyżej 0,5 promila
Policjanci nie robią tam takich łapanek jak w tej sociaialistcznej Polsce. Trochę wolności panowie. Niedługo nic nie będziemy mogli zrobić bez policji i nakazów

Bartosz
Bartosz
11 miesięcy temu
Reply to  Roman

Zawsze można przeprowadzić się do Niemiec. Zastanawiam się tylko, czy zdanie by się nie zmieniło jeśli pijany kierowca potrącił by twoje dziecko. Bo podejrzewam, że z takim myśleniem, gdybyś to ty pod wpływem kogoś potrącił to żadnej refleksji by nie było.

Laura
Laura
11 miesięcy temu

Nie jest łatwo odzyskać prawo jazdy .Proces trwa 8 miesięcy,w pr,ypadku zabrania na 6 miesięcy . Dużo stresu,etc spore koszty poza mandatem.Nie polecam.. Ale kara musi być, taka prawda.

Alex
Alex
11 miesięcy temu

BRAWO co poniedziałek i nie tylko sprawdzać na dojazdach do pracy tak samo wieczorem czy nocą i karać ile się da morderców tak samo na gminach i bocznych drogach.

Franek
Franek
11 miesięcy temu
Reply to  Alex

To pilnuj się tez

Alex
Alex
11 miesięcy temu
Reply to  Franek

Mówisz o sobie ja mam rozum nie sieczkę a takich karać a mandat min 10 000 zeta zakaz na zawsze.

Franek
Franek
11 miesięcy temu
Reply to  Alex

Wszyscy zatrzymani po spozyciu, tak jak jak ty idą w zaparte ze nic nie pili,

Grzesiu
Grzesiu
11 miesięcy temu
Reply to  Alex

Alex jest ostry jak brzytwa albo nie pije bo nie może al trzymaj fason jak wypijesz

Jacek
Jacek
11 miesięcy temu
Reply to  Alex

Chciałbyś faszystowskiego państwa i kontroli na każdym kroku. Kto Cię wychował? Mnie uczono zasad funkcjonowania w wolnym społeczeństwie, uczyli co jest dobre , a co złe i tego się trzymam! I tego uczę swoje dzieci! Pomijam , że nigdy po alkoholu nie wsiadłem do samochodu , ale Nie mam zamiary żyć w państwie policyjnym , które zamiast prewencji stosuje tylko kary!

Roman
Roman
11 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Jesteś mądrym czlowekiem. Też mam takie zadanie

Roman
Roman
11 miesięcy temu
Reply to  Alex

I w domu też sprawdzać bo jak jesteś po alkoholu to możesz też kogoś zamordować np swoją żonę. Potencjalny morderco

Wincenty
Wincenty
11 miesięcy temu

Na bocznych nie łapią – twierdził Jerzyk na imieninach u Czarka