Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

(Nie)trzeźwy poranek. Aż ośmiu „wczorajszych” pożegnało się z prawem jazdy

Ok. 7.00 na ul. Karpackiej w Bielsku-Białej policjanci zatrzymali kierowcę opla, który „wydmuchał” przeszło dwa promile. Fot. Mirosław Jamro

Wczoraj rano na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących. – Wyniki nie są optymistyczne – stwierdza rzecznik bielskiej komendy, Katarzyna Chrobak. Jak się okazuje, z organizmu wielu kierowców nie zdążył ulotnić się alkohol po zbyt upojnej nocy…

Akcja „Trzeźwy poranek” – informują mundurowi – miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Trwała od 5.00 do 13.00.

– Można powiedzieć, że wczorajsze kontrole miały mieć charakter prewencyjny. Niestety, w poniedziałkowy poranek policjanci zatrzymali osiem praw jazdy. W grupie zatrzymanych sześciu kierujących popełniło przestępstwo. Mieli we krwi od 0,5 do przeszło 1 promila alkoholu – raportuje rzecznik.

Rekordzistą był 50-latek siedzący za kierownicą opla, który w ręce policjantów wpadł na ul. Karpackiej w Bielsku-Białej. Badanie wykazało u niego przeszło dwa promile.

– Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Bielscy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, na drogach dojazdowych (np. podczas oczekiwania na zmianę świateł) przeprowadzają w mieście i powiecie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców – ostrzegają funkcjonariusze.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Błażej
Błażej
5 miesięcy temu

Można zamówić taxi gdy się nie jest pewnym swej trzeźwości. Jeśli nie pijesz często to nie zbiedniejesz.Należy eliminować
z ruchu nietrzeźwych kierowców,
poniewaz obciążają nas
ryzykiem na które
nie musimy się
godzić i nie pytają
nas o zgodę na to ryzyko. Można zaplanować imprezę na taki wieczór, po którym następnego ranka nie musisz nigdzie jechać. Jeśli czujesz przymus
by spontanicznie napić się nie zważając
na okoliczności
i obowiązki, sugeruję terapię.

Roman
Roman
5 miesięcy temu

A po co to? W 99,9% nic tacy kierowcy nie robią złego. W Niemczech to normalka jechać po alkoholu powyżej 0,5 promila
Policjanci nie robią tam takich łapanek jak w tej sociaialistcznej Polsce. Trochę wolności panowie. Niedługo nic nie będziemy mogli zrobić bez policji i nakazów

Bartosz
Bartosz
5 miesięcy temu
Reply to  Roman

Zawsze można przeprowadzić się do Niemiec. Zastanawiam się tylko, czy zdanie by się nie zmieniło jeśli pijany kierowca potrącił by twoje dziecko. Bo podejrzewam, że z takim myśleniem, gdybyś to ty pod wpływem kogoś potrącił to żadnej refleksji by nie było.

Laura
Laura
5 miesięcy temu

Nie jest łatwo odzyskać prawo jazdy .Proces trwa 8 miesięcy,w pr,ypadku zabrania na 6 miesięcy . Dużo stresu,etc spore koszty poza mandatem.Nie polecam.. Ale kara musi być, taka prawda.

Alex
Alex
5 miesięcy temu

BRAWO co poniedziałek i nie tylko sprawdzać na dojazdach do pracy tak samo wieczorem czy nocą i karać ile się da morderców tak samo na gminach i bocznych drogach.

Franek
Franek
5 miesięcy temu
Reply to  Alex

To pilnuj się tez

Alex
Alex
5 miesięcy temu
Reply to  Franek

Mówisz o sobie ja mam rozum nie sieczkę a takich karać a mandat min 10 000 zeta zakaz na zawsze.

Franek
Franek
5 miesięcy temu
Reply to  Alex

Wszyscy zatrzymani po spozyciu, tak jak jak ty idą w zaparte ze nic nie pili,

Grzesiu
Grzesiu
5 miesięcy temu
Reply to  Alex

Alex jest ostry jak brzytwa albo nie pije bo nie może al trzymaj fason jak wypijesz

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu
Reply to  Alex

Chciałbyś faszystowskiego państwa i kontroli na każdym kroku. Kto Cię wychował? Mnie uczono zasad funkcjonowania w wolnym społeczeństwie, uczyli co jest dobre , a co złe i tego się trzymam! I tego uczę swoje dzieci! Pomijam , że nigdy po alkoholu nie wsiadłem do samochodu , ale Nie mam zamiary żyć w państwie policyjnym , które zamiast prewencji stosuje tylko kary!

Roman
Roman
5 miesięcy temu
Reply to  Jacek

Jesteś mądrym czlowekiem. Też mam takie zadanie

Roman
Roman
5 miesięcy temu
Reply to  Alex

I w domu też sprawdzać bo jak jesteś po alkoholu to możesz też kogoś zamordować np swoją żonę. Potencjalny morderco

Wincenty
Wincenty
5 miesięcy temu

Na bocznych nie łapią – twierdził Jerzyk na imieninach u Czarka