Bielsko-Biała Sport

Niewidomi też łowią!

Zdjęcia: z archiwum organizatorów

Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” gościło w nowej Rybaczówce oraz nad akwenem „Oczko” podopiecznych Fundacji Nie Widząc Przeszkód z Krakowa. W tym dniu zorganizowano dla nich Integracyjne Zawody Wędkarskie dla Osób Niepełnosprawnych.

Podopieczni Fundacji na co dzień zajmują się Blind Football’em, czyli piłką nożną dla osób niewidomych i reprezentują barwy drużyny Wisła Kraków Blind Football.

– Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy ich gościć na akwenach naszej sekcji. Cieszymy się, że razem możemy pokazywać, że mimo jakichś własnych problemów możemy cieszyć się życiem, udowadniać, że możemy żyć aktywnie i przy tym wszystkim dobrze się wzajemnie bawić – powiedział prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego Roman Sas.

Dzięki współpracy Fundacji oraz członków Stowarzyszenia „Kaniowski Karp Królewski” każdy z zawodników mógł liczyć na pomoc asystenta, który wtajemniczał uczestnika zawodów w tajniki wędkarstwa. Oczywiście wynik końcowy był ważny, ale nie najważniejszy.

– Przede wszystkim pogoda dopisała w 100 procentach, a to bardzo ważne przy tego typu wydarzeniach. Żadna z osób biorących udział w zawodach nie zakończyła zmagań z zerowym kontem, co tylko pokazuje, że zawody stały na wysokim poziomie. Ogromnie się cieszymy, że nasze wydarzenie zachęciło tak szerokie grono wolontariuszy, którzy na każdym kroku pomagali nam, aby impreza odbyła się możliwie najsprawniej. Głębokie ukłony kierujemy w stronę Zarządu Stowarzyszenia „Kaniowski Karp Królewski, że tak gościnie przyjęli nas w tym roku, mamy nadzieję, że ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz – powiedział prezes Fundacji Nie Widząc Przeszkód Marcin Ryszka.

Wyniki:

1. Jarosław Semczyszyn – opiekun Janusz Niemiec – 1100g

2. Szymon Tyburski – opiekun Artur Dorobisz – 680g

3. Mateusz Krzyszkowski – opiekun Zdzisław Gajda – 580g

4. Anna Kwieciarz – opiekun Marek Tomanek – 520g

5. Piotr Nieseczyński – opiekun Andrzej Konarski – 510g

6. Michał Szpyrka – opiekun Robert Gajda – 290g

7. Sebastian Wódz – opiekun Marcin Chmielniak – 200g

8. Marcin Ryszka – opiekun Dawid Ryszka – 110g

 

Zdjęcia: z archiwum organizatorów
navigate_before
navigate_next

google_news