Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Niezapomniany kulig w zimowej scenerii Beskidów

Niedługo, choć już w niektórych miejscach naszego regionu spadły pierwsze płatki śniegu, Beskidy przywdzieją na dłużej białą szatę. To idealna okazja, by skorzystać z oferty zimowych kuligów. Chyba każdy marzy o śnieżnym szaleństwie wśród beskidzkiej przyrody, koniecznie w towarzystwie doborowych przyjaciół, o wesołej zabawie z góralami, śpiewach, tańcach i lodowatym wietrze na policzkach podczas przejażdżki zaprzęgami konnymi. Dookoła rozpościerać będzie się malowniczy widok pól, lasów i ośnieżonych smreków!

13 lat doświadczenia

Firma Kuligi w Beskidach (www.kuligiwbeskidach.pl) organizuje niezapomnianą przejażdżkę aż w 13 miejscowościach w Beskidzie Żywieckim, Małym i Śląskim (Węgierska Górka, Korbielów, Kamesznica/Milówka, Soblówka, Zawoja, Targanice/Kocierz, Międzybrodzie Bialskie, Wisła, Ustroń, Istebna, Brenna, Szczyrk, Jaworzynka). Od 2007 roku firma wyspecjalizowała się w organizacji białych i zielonych kuligów nie tylko w Beskidach, ale także Pieninach, Bieszczadach oraz na Podhalu. Zaufały im setki firm, dużych korporacji z całej Polski, a zbójnickie eventy firmowe, imprezy integracyjne, biesiady góralskie z kuligiem i napadem zbójnickim cieszą się wielką, wciąż niesłabnącą popularnością!

W ofercie można znaleźć różnorodne atrakcje dla firm, szkół i klientów indywidualnych. – Kuligi dają maksymalną porcję rozrywki i dlatego chcemy Państwa zaprosić na wspaniałą zabawę ze zbójnikami. Trasy kuligów są urozmaicone i prowadzą malowniczymi dolinami u podnóża najbardziej wyniosłych szczytów górskich w Beskidzie Żywieckim, Śląskim i Małym, na Orawie, Spiszu, Podhalu, Pieninach i w Bieszczadach. Ośnieżone drzewa, dźwięki kapeli góralskiej Karpackie Zbóje, zbójnicki kulig przy blasku pochodni, dają niezapomniane wrażenia – zachęcają organizatorzy.

Rezerwacja? To takie proste!

Organizowane są kuligi andrzejkowe, mikołajkowe, świąteczne, sylwestrowe, feryjne, walentynkowe, a nawet z okazji dnia kobiet czy kulig dla singli. Każdy więc znajdzie odpowiednią okazję i czas, by zasiąść na saniach. Na stronie www.kuligiwbeskidach.pl widnieje mapa z miejscami startu kuligów, a poniżej baner AKTUALNA OFERTA ZIMA 2019/2020. Po kliknięciu w niego pojawiają się miejscowości, które możemy wybrać. Klikamy kolejny raz w odpowiednią nazwę i wtedy pokaże się cały wachlarz możliwości kuligów na sezon.

Nowoczesny system rezerwacji jest bardzo prosty i intuicyjny. Na dole oferty znajduje się specjalny panel rezerwacyjny, gdzie wybrać można termin, wpisać ilość osób dorosłych i dzieci, a on sam przeliczy i poda należną kwotę. Można także skorzystać z dopłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy (pobierane jest wtedy dodatkowo 7 procent od całości ceny). W kolejnym etapie należy wpisać dane wszystkich uczestników kuligu. Zostaniemy przeniesieni do panelu płatności, gdzie system pobierze 30 procent zaliczki. Dopłatę trzeba będzie uiścić na 30 dni przed imprezą – zgodnie z warunkami uczestnictwa i zapisami w nowej ustawie o turystyce. Po dokonaniu rezerwacji na podanego wcześniej maila zostaną automatycznie wysłane dokumenty rezerwacyjne, potwierdzenie rezerwacji i płatności.

Ponadto firma uruchomiła aż 6 infolinii na cały sezon, a w planach jest dodanie kolejnych dwóch, by móc obsłużyć w tym sezonie prawie 35 tysięcy kuligowiczów.

 • INFOLINIA I tel. 609 789 879
 • INFOLINIA II tel. 606 786 213
 • INFOLINIA III tel. 537 799 001
 • INFOLINIA IV tel. 732 874 804
 • INFOLINIA V tel. 33 475 96 52
 • INFOLINIA VI tel. 33 500 01 60

Mail do rezerwacji kuligów: [email protected]

Święta i sylwester w góralskim klimacie

W ofercie nie brakuje pakietów Bożonarodzeniowych z wieloma atrakcjami, pełnym wyżywieniem, warsztatami świątecznymi, kuligiem z napadem zbójnickim, balem sylwestrowym w stylu FOLK i wycieczką do browaru w Cieszynie z degustacją piw cieszyńskich. Koszt od osoby to 1449 złotych.

W górskich ostępach można także spędzić niezapomnianego sylwestra na saniach, z dyskoteką w stylu FOLK-POLO z kapelą góralską, pysznym beskidzkim jadłem i napitkiem. Organizowane są dwie tury: dla rodzin z dziećmi od 16:00 do 19:00 (110 zł od osoby dorosłej oraz 89 zł/dziecko do 12 roku życia, dzieci do 4 roku życia gratis) oraz dla dorosłych od 20:00 do 3:30 w nocy w cenie 330 zł/os. lub 350 zł/os. Można także skorzystać ze specjalnej pięciodniowej oferty pakietu sylwestrowego w hotelu Geovita w Wiśle (cztery noclegi z pełnym wyżywieniem). Na uczestników czeka wiele niesamowitych atrakcji – kulig z napadem zbójnickim, bal sylwestrowy w stylu FOLK oraz wycieczka do browaru w Cieszynie z degustacją piw cieszyńskich. Koszt to 1499 złotych od osoby. Pierwszy kulig odbędzie się 26 grudnia, a ostatni 1 stycznia 2020 roku.

Nie tylko zimą, nie tylko kuligi…

Z kuligów można skorzystać nie tylko zimą. Jesień też sprzyja ich organizacji, ale na wozach na kołach. Co weekend grupy zorganizowane mogą skorzystać „zielone kuligi” kapelą góralską Karpackie Zbóje www.karpackiezboje.pl, gawędziarzem, DJ Janosikiem, ogniskiem, degustacją regionalnych napojów i smakołykami kuchni regionalnej. Dużą popularnością cieszy się także karaoke po góralsku. Dla grup zorganizowanych zielone kuligi łączone są także z jazdą off-road jeepami po beskidzkich bezdrożach lub z lotami balonem na uwięzi (atrakcja uzależniona od pogody). Dużą atrakcją jest także profesjonalny napad zbójnicki na jadący kulig www.napadyzbojnickie.pl oraz połączenie kuligu z wycieczką po naszym pięknym regionie, organizowana przez Beskidzkie Centrum Turystyki www.beskidytravel.com.pl.

Poza kuligami organizowane są także góralskie biesiady w klimatycznych górskich karczmach, czardach, bacówkach, szałasach oraz kolibach. Proponujemy również wyśmienity zbój – catering, w którym nie zabraknie dań oraz napojów regionalnych przyrządzanych według tradycyjnych przepisów.
– Gwarantujemy, że każda impreza zorganizowana przez nas zapadnie na długo w Państwa pamięci! Stawiamy na oryginalność i niepowtarzalność proponowanych scenariuszy, zwracając uwagę na potrzeby i możliwości klienta. Indywidualne podejście do każdego zlecenia stanowi podstawę naszego działania – mówią organizatorzy.

Czego dusza zapragnie

Organizatorzy mają cały wachlarz opcji i możliwości:

 • transport komfortowymi busami i autokarami
 • noclegi w sprawdzonych obiektach
 • występ kapeli góralskiej Karpackie Zbóje, gawędziarza lub DJ Janosika
 • profesjonalny napad zbójnicki na kuligowiczów
 • degustacja regionalnych serów i wędlin
 • degustacja regionalnych napojów
 • biesiada góralska z najlepszym zbójnickim cateringiem
 • pieczenie świni, barana, dzika
 • pamiątki regionalne, gadżety góralskie
 • sesja zdjęciowa w strojach góralskich lub zbójnickich
 • wycieczka z przewodnikiem beskidzkim, tatrzańskim, UIMLA w Beskidy, Pieniny, Podhale, Czechy, na Słowację
 • wyjazd na polskie lub słowackie termy czy narty z Beskidzkim Centrum Turystyki www.beskidytravel.com.pl
 • organizacja zimowej olimpiady, integracyjnych zajęć na śniegu dla firm i korporacji
 • ubezpieczenia dla grupy

W bogatej ofercie są: kulig bacowski, kulig juhaski, kulig gazdowski, kulig leśny z muzyką góralską, kulig zbójnicki, kulig weekendowy, kulig rodzinny w Wiśle, kuligi i biesiady w Wiśle, kulig z ogniskiem i wodzirejem, kuligi dla przedszkoli, kuligi dla szkół, kuligi dla młodzieży, kulig dla singli, zielony kulig, kulig dla rodzin z dziećmi, kuligi na specjalne okazje, kulig z odbiorem z hotelu, kulig z okazji dnia babci, kulig z okazji dnia dziadka, kulig z okazji dnia kobiet, kulig mikołajkowy, kulig świąteczny, kulig walentynkowy, wynajem sań i dorożek, kulig z atrakcjami, kulig z góralskimi śpasami, kulig z zabawami integracyjnymi.

Zimą firma organizuje także inne atrakcje: narty biegowe dla grup zorganizowanych z przewodnikiem, snowrafting w Beskidach, snowtubing w Beskidach, rzeźby lodowe, akcje ratunkowe i szkolenia dla firm i korporacji, szkolenia w górach, wyprawy skiturowe, wypady skiturowe, wyprawy quadami, jeepami lub skuterami śnieżnymi w górskie bezdroża, firmowe wyjazdy na narty w Beskidy, wyjazdy narciarskie dla firm w Beskidy, szkolenia lawinowe, zawody firmowe w narciarstwie, zjazdy pontonem po śniegu, offroad na quadach w Beskidach, zimowa szkoła jazdy.

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments