Niezawodni cieszyńscy karatecy i ich następne osiągnięcia

Kolejny znakomity start zanotowali zawodnicy Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin na VIII Międzynarodowym Grand Prix Beskidów.

Zawody odbyły się w pierwszą sobotę listopada w Wilkowicach z udziałem około dwustu dziesięciu zawodników z Polski, Czech i Ukrainy. Rozgrywano je w pełnej formule kyokushin tzn. z dopuszczeniem wszystkich technik.
Reprezentanci cieszyńskiego klubu wywalczyli siedem medali: trzy złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Klub reprezentowało ośmiu zawodników: Bibianna Olszar, Maksymilian Wojtas, Lena Santarius, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Kamila Kozłowska, Adam i Jan Malina.

Złoty medal zdobyli:
Maksymilian Wojtas – w kategorii kumite juniorów młodszych do 55 kg, super efektowne walki w półfinale i finale. Półfinałowa walka wygrana przed czasem przez dwa skuteczne i bardzo widowiskowe kaiten-geri. Finał również wygrany przez kaiten-geri. Adam Szydłowski – w kategorii kumite kadetów +40, półfinał wygrał przez waza-ri przez kopnięcie na głowę, natomiast finał nie został rozstrzygnięty ani w pierwszej rundzie ani w dogrywce. O zwycięstwie Adama zdecydowała waga, gdzie okazał się lżejszy o ponad 10 kg. Dodatkowo Adam zdobył srebrny medal w kata. Lena Santarius – w kategorii kumite młodziczek do 45 kg. Półfinał wygrała przed czasem przez mocne uderzenia rąk, finał również przed czasem przez skuteczny low-kick.

Srebrny medal zdobyli: Karolina Wachholz – w kategorii kumite kadetek do 40 kg, Kamila Kozłowska – w kategorii kumite kadetek +40 kg.

Brązowy medal zdobył Adam Malina – w kategorii kumite młodzików do 45 kg.

Organizatorem Grand Prix był Bielski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Shihan Sławomira Dubiela. Z ramienia Cieszyńskiego Klubu sędzią był Dariusz Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikiem i opiekunem ekipy był Bogdan Kubica.