Wydarzenia Bielsko-Biała

Nobel z dobroczynności dla bielszczanina

Andrzej Sitarz z Caritas diecezji bielsko-żywieckiej otrzymał prestiżową nagrodę Ubi Caritas.

Społecznika z Bielska-Białej doceniono za „zaangażowanie i niesienie bezinteresownej pomocy bliźnim”. Andrzej Sitarz wraz z diecezjalną Caritas od wielu lat organizuje spotkania ewangelizacyjne i rekolekcje dla osób uzależnionych, bezdomnych i wykluczonych społecznie. Jest też współorganizatorem ewangelizacyjnych spotkań “Krzyż Nadziei wbrew nadziei” dla osób samotnych, bezdomnych i ubogich. To z jego inicjatywy w ubiegłym roku w Bielsku-Białej odbyła się pierwsza edycja Światowego Dnia Ubogich. Sitarz jest związany z bielską wspólnotą “Miasto na górze”.

„25 lat temu wsiadłem do autobusu z napisem Jezus, ale nie skasowałem biletu – nie powierzyłem Mu do końca swojego życia, nie powierzyłem Mu swego serca. Dopiero bardzo trudne sytuacje życiowe i rodzinne – odejście żony, moje pijaństwo, utrata pracy, ulica, dworce, klatki, pobyt w szpitalu – pozwoliły mi zrozumieć, że Bóg jest, że On wciąż we mnie wierzy. Bóg ogołocił mnie i dał mi nowe życie. Wróciłem do Niego. I ciągle trzeba do Niego wracać. Nie wszystko się układa, jest trudno, ale najważniejsza jest miłość. Bo Bóg jest miłością” – to jego wyznanie sprzed lat przypomina na swojej stronie internetowej diecezja bielsko-żywiecka.

Gala wręczenia nagrody Ubi Caritas – statuetki św. Faustyny – odbyła się 29 września w podziemiach warszawskiej bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana.

google_news