Od grudnia Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej poszerzy swoją ofertę medyczną, uruchamiając poradnię urazowo-ortopedyczną dla dzieci. Będzie ona funkcjonować w budynku zajmowanym przez inne szpitalne poradnie.
Poradnia urazowo-ortopedyczna dla dzieci to nowość w medycznej ofercie Szpitala Pediatrycznego. – To odpowiedź na potrzeby naszych pacjentów związane z rosnącą od kilku lat liczbą różnego rodzaju urazów. Jednocześnie będzie ona stanowić znakomite rozszerzenie i uzupełnienie możliwości leczniczych naszej placówki, która posiada oddział chirurgii dziecięcej i poradnię chirurgiczną oraz dysponuje bogatą bazą diagnostyczną – mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.
Dodaje, że otwarcie nowej poradni poprzedziły długie starania i konieczność spełnienia wymagań stawianych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Aby umówić dziecko na wizytę w poradni urazowo-ortopedycznej wystarczy skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
W strukturze Szpitala Pediatrycznego funkcjonują następujące poradnie dziecięce: alergologiczna, endokrynologiczna, rehabilitacyjna, kardiologiczna, neurologiczna, nefrologiczna, logopedyczna, preluksacyjna, chirurgiczna, laryngologiczna oraz poradnia zdrowia psychicznego. Mieszczą się one (za wyjątkiem znajdującej się na parterze pawilonu nr V poradni zdrowia psychicznego) w budynku sąsiadującym z bramą wjazdową do szpitala. Zaplecze diagnostyczne dla poradni stanowi pracownia diagnostyki obrazowej (z tomografem komputerowym, RTG i USG), pracownia spirometrii, pracownia EEG, pracownia EKG oraz laboratorium centralne (z pracownią analityki klinicznej, mikrobiologii i toksykologii).
Super a nie u dziadostwa znachorów w wojewódzkim babka na wsi lepiej poskłada bez kilkugodzinnej kolejki i mruczenia znachora.
Marzena
Nie dało się zrobić, aby poradnia była przeznaczona nie tylko dla dzieci wiekowo ale i dla innych dzieci na starość, których najwięcej widać z laskami?