Cieszyn Kultura i rozrywka

Nowa scena w Teatrze Cieszyńskim. Premiera w dawnej kotłowni

Fot. Karin Dziadek

We wrześniu Scena Lalek “Bajka” Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zainauguruje rok artystyczny dwiema premierami. Przedstawienia zostaną zaprezentowane na nowej scenie kameralnej w podziemiach teatru, która odtąd stanie się sceną domową “Bajki”.

21 września lalkarze zaprezentują “Wielką bajkę policyjną” Karla Čapka w reżyserii Víta Bruknera. Z kolei 25 września odbędzie się premiera “Hobbita” J. R. R. Tolkiena w reżyserii Pavla Gejguša. Oba przedstawienia zostaną zaprezentowane w czeskiej wersji językowej. Premiera polskojęzyczna “Wielkiej bajki policyjnej” będzie miała miejsce 17 października, z kolei “Hobbita” – 6 listopada.

Fot. Karin Dziadek

Obie premiery odbędą się w nowej przestrzeni Małej Sceny, która po długich i wymagających pracach budowlanych powstała dzięki staraniom samorządu województwa morawsko-śląskiego, zarządcy Teatru Cieszyńskiego. Powstała w byłej kotłowni nowa scena rozpocznie swoją działalność od premiery bajki Čapka.

Jak zaznacza kierownictwo Teatru Cieszyńskiego, nowocześnie wyposażona przestrzeń teatralna stanie się dla “Bajki” sceną domową po latach egzystowania w prowizorycznych warunkach. Mała Scena Teatru Cieszyńskiego nie będzie jednak wykorzystywana tylko do prezentacji spektakli lalkowych. W razie potrzeby będą mogły być na niej grane przedstawienia teatru alternatywnego lub inne inicjatywy artystyczne o kameralnym charakterze.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments