Wydarzenia Cieszyn

Nowa skarbnik w Cieszynie

Cieszyn ma nową skarbnik. Alicję Dąbrowską na tym stanowisku w cieszyńskim ratuszu zastąpi Anna Zając. Radni już przegłosowali odpowiednie dokumenty w tej sprawie.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie odwołano Alicję Dąbrowską z funkcji skarbnika miasta. Dotychczasowa skarbik postanowiła opuścić cieszyński ratusz, aby przejść na zasłużoną emeryturę. – Myślę, że jest to jeden z takich ważnych momentów, które następują w naszym samorządzie – podkreślała Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Włodarz miasta w imieniu pracowników cieszyńskiego ratusza dziękowała dotychczasowej skarbik za lata pracy na rzecz samorządu.

Alicja Dąbrowska podczas obrad Rady Miejskiej w Cieszynie podkreśliła, że trudny czas pożegnać się z ratuszem, jego pracownikami i radnymi. – Wyraz swoich akceptacji dla mnie, dla moich poczynań, daliście państwo tym, że uchwalaliśmy co roku budżet tego miasta, wieloletnią prognozę finansową, a także, co jest bardzo ważne, udzielaliście państwo pani burmistrz absolutorium, co oczywiście stanowi o tym, że finanse w tym mieście prowadzone były, ewidencjonowane w sposób poprawny, tak jak powinno być – zwróciła się do radnych Alicja Dąbrowska, dziękując wszystkim poprzednim burmistrzom, obecnej burmistrz Gabrieli Staszkiewicz, a także pracownikom całej gminy z wszystkich jednostek organizacyjnych za współpracę. – Dzięki wszystkim, którzy ze mną współpracowali zawsze było mi miło przychodzić do pracy. Jestem usatysfakcjonowana i pracą i pobytem w waszym towarzystwie, dziękuję bardzo – podkreśliła.

Na stanowisku skarbnika Cieszyna obecnie będzie zasiadać Anna Zając. Jest ona absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach studiów stacjonarnych jednolitych na kierunku finanse i rachunkowość. – Od ponad 13 lat moje życie zawodowe związane jest z Urzędem Miejskim w Cieszynie, gdzie w Wydziale Finansowym przepracowałam ten czas, a ostatnie półtora roku pełnię funkcję Kierownika Referatu Budżetu, zajmuję się m.in. przygotowaniem budżetu czy Wieloletniej Prognozie Finansowej. Do tej pory czerpałam z doświadczenia i wiedzy obecnej skarbnik – przedstawiła się cieszyńskim radnym, Anna Zając.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Nie odwołali a przeszła na emeryturę bo taka kolej rzeczy, nadmierna afektacja. Nowy skarbiec przydałby się nowej skarbnik.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Trochę martwi mnie, że nowa Skarbnik firmowała rabunkową gospodarkę miasta za poprzedniej kadencji. Jest współodpowiedzialna za 42 mln zadłużenie miasta co stanowi 63% dopuszczalnego przez prawo limitu zadłużenia gminy po którym natępuje przymusowy zarząd komisaryczny.
Jeżeli wybory wygra dotychczasowa władza to będzie miała probem bo oni są w stanie wydać kolejne 30 mln w dwa lata.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Nie będzie inaczej tylko wygra Twoja pupilka (taki ma piękny program), zmieni skarbnik na swoją.

No nie?
No nie?
1 miesiąc temu
Reply to  Paweł

Jeśli widzieć winę to nie u nowej skarbnik a u skarbnik odchodzącej na emeryturę . A jeśli tak – nienależne hołdy

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  No nie?

Owszem, to tylko pogłoski, ale mówi się w Cieszynie, że nie chciała dłużej firmować hucpy jaką robił zarząd miasta z obecną panią Burmistrz na czele. Stąd to wsółczucie dla niwej Pani Skarbnik.