Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka

Nowa wystawa w Wiśle. Kobieta perłą

Fot. z serwisu WCK

Po dłuższej przerwie na wystawę zaprasza Wiślańskie Centrum Kultury. W Galeryjce można obejrzeć prace artysty, który ma niezwykłe spojrzenie na otaczający nas świat.

Robert Heczko urodził się na Śląsku Cieszyńskim, a zajmuje się malarstwem i projektowaniem. Nie są mu obce techniki olejne i akrylowe. Wiedzę zdobywał w kraju i za granicą. W centrum zainteresowania malarskiego artysty znajduje się człowiek, jego strona duchowa – niematerialna, czyli emocje, których nie potrafimy zważyć czy zmierzyć.

Artysta prezentuje swoje obrazy w bliskim kontakcie z człowiekiem. Choć wystawia się w Galeriach, to bardziej ceni sobie przestrzenie polskich i europejskich miast: ulice, place, parki, kawiarnie, tam rozwiesza swoje płótna czy plandeki i często wtedy maluje. Bywa, że artysta tworząc dotyka ezoteryki, astrologii i tajemnicy, przesuwając granicę realnego świata w stronę innego wymiaru, w stronę realizmu magicznego.

Wystawa zorganizowana w WCK-a prezentuje kobiety. Zorganizowana została też w hołdzie śp. Jerzego Pilcha, którego twórczość jest bardzo ważna dla artysty. Jeden z 23 obrazów to portret pisarza.

Wystawa dostępna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 16.00, do 5 lipca. Zwiedzamy, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments