Wydarzenia Cieszyn

Nowe inwestycje w Trójwsi. Dla górali małych i dużych

Fot. UG w Istebnej

W Trójwsi Beskidzkiej zrealizowano dwie inwestycje w ramach konkursu marszałkowskiego „Inicjatywa sołecka”. Górale otrzymali dofinansowanie na realizację siłowni zewnętrznych i placu zabaw.

Składająca się z ośmiu urządzeń do ćwiczeń siłownia powstała obok boiska na Zaolziu w Istebnej, tuż obok placu zabaw. Jest ogólnodostępna. Może z niej korzystać każda osoba, która ma więcej niż 140 cm wzrostu i skończyła 14 lat. Co ważne, osoby niepełnoletnie powinny używać sprzętu pod nadzorem kogoś pełnoletniego.

Drugie zadanie zrealizowano w Jaworzynce na Trójstyku, gdzie stanęły plac zabaw i siłownia zewnętrzna z czterema urządzeniami do ćwiczeń. Oba miejsca są także ogólnodostępne, na podobnych zasadach jak siłownia na Zaolziu. Każdy ze sprzętów posiada instrukcje użytkowania, które warto przeczytać, jeśli chcemy prawidłowo z nich korzystać.

– Obecnie, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, te miejsca są nieczynne. W kolejnych latach planujemy ich rozbudowę o kolejne sprzęty. Mamy nadzieję, że obie inwestycje przyczynią się do prowadzenia zdrowszego trybu życia, a zestaw zabawowy będzie stanowił atrakcję i zdrową alternatywę spędzania czasu dla najmłodszych – mówi Łucja Michałek, wójt gminy Istebna.

google_news