Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale Czechowice-Dziedzice Żywiec

Nowe legitymacje mundurowych. Sprawdź jak wyglądają!

Fot. mat.[pras.

Od 1 stycznia obowiązują nowe legitymacje służbowe dla policjantów. Będą ważne jeszcze przez cztery lata.

Legitymacja służbowa policjanta ma teraz formę spersonalizowanej karty identyfikacyjnej wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu, personalizowanego metodą grawerowania laserowego. Dokumenty zawierają zabezpieczenia przed fałszerstwem. To m.in. mikrodruki, tłoczenie powierzchni, napis wykonany optycznie zmienną farbą, czy tzw. linie giloszowe, czyli cienkie, krzywe linie, zestawione w różnorodnych kombinacjach.

Awers nowego dokumentu posiada tło w kolorze czerwono-niebieskim. W jego prawej górnej części znajduje się wizerunek orła, a w górnej części napis “Policja”, poniżej którego znajduje się nazwa jednostki organizacyjnej policji, w której funkcjonariusz pełni służbę. W lewej środkowej części na awersie legitymacji umieszczono zdjęcie policjanta, a w prawej środkowej części, na wysokości jego twarzy znajdują się pod sobą kolejno: gwiazda policyjna, numer legitymacji z trzyliterowym oznaczeniem serii oraz sześciocyfrową numeracją karty i data ważności dokumentu.

Z kolei na awersie w jego środkowej części umieszczono znak holograficzny (okrągły, transparentny hologram stylizowanego orła), a poniżej wizerunku twarzy policjanta numer identyfikacyjny, imię, nazwisko i stopień funkcjonariusza.

 

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antypisior
antypisior
1 rok temu

Brakuje granatnika.

AntyPOwiec
AntyPOwiec
1 rok temu
Reply to  antypisior

Tobie brakuje mózgu.