Wydarzenia Wadowice

Nowe logo Kalwarii Zebrzydowskiej

Kalwaria Zebrzydowska zyskała nowy graficzny wizerunek gminy, podkreślający rzemieślnicze i społeczne tradycje.

Nowe logo Kalwarii Zebrzydowskiej powstało z połączenia czterech symboli ściśle związanych z  przeszłością i teraźniejszością. Jednym z motywów przewodnich identyfikacji wizualnej są ilustracje ikonicznych postaci odnoszących się do dziejów miasta. Powstało również hasło reklamowe „Od wieków” nawiązuje do bogactwa historyczno-kulturowego gminy Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzydowska, są bardzo pracowitymi i przedsiębiorczymi ludźmi, którzy bardzo fajnie rozwija się biznesowo, w rzemiośle, dzięki temu Kalwaria Zebrzydowska może powiedzieć, że jest dobrze i prężnie rozwijającą się gminą. I to jest właśnie siła mieszkańców ich przedsiębiorczość i pracowitość – mówi Tomasz Baluś z Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej podkreślając, że wprowadzając nową identyfikację chcieliśmy pokazać właśnie te cechy i siłę mieszkańców, dlatego też w nowym logo pojawiają się symbole hebla i buta, a także postacie stolarza i szewca.

Pracę nad opracowaniem nowego logo i identyfikacji wizualnej trwały blisko rok, zostały powierzone firmie z Kalwarii Zebrzydowskiej to Studio Niepoprawne. Autorami identyfikacji wizualnej są Artur Tokarski i Artur Kuś, dobrze znani szczególnie młodemu pokoleniu.

google_news
KBb
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Nie widzę hebla ale widzę szablę i postaci duchownych. But, młotek, szabla, piła – rzeczywiście 4 tylko jak rozumieć z opisem?