Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nowe Pomysły Handlowców na Black Friday 2020 w Polsce

Idea Black Friday sukcesywnie przenosi się ze sklepów stacjonarnych do Internetu. O ile był to proces zauważalny od kilku ostatnich lat, o tyle rok 2020 przyniósł wyjątkowe przyspieszenie tego trendu. Dzięki temu polscy handlowcy, który już wcześniej analizowali wpływ najnowszych technologii na sposób robienia zakupów nie pozostali tak bardzo w tyle jak ci właściciele sklepów, którzy sprzedaż w Internecie traktowali po macoszemu.

Tegoroczny Black Friday w Polsce to doskonała okazja, aby przetestować nowe strategie sprzedażowe i skoncentrować się głównie na sprzedaży w Internecie. Oto w jaki sposób handlowcy włączają nowe pomysły ułatwiając bezpieczne i okazyjne zakupy podczas Black Friday.

Kupony promocyjne i kody rabatowe

Korzystanie z kodów promocyjnych na Promocodius Polska nie jest czymś zupełnie nowym w świecie zakupów online, jednak często pozostaje niedoceniane przez osoby, które widzą już jedną zniżkę w danym sklepie. Mimo to z okazji Black Friday można wykorzystać kupony promocyjne w zupełnie nowy sposób. Duże zniżki na rzadko przeceniany asortyment pozwolą zainteresować swoją ofertą nawet największych sceptyków. Na przykład wyjątkowe promocje, w tym darmową dostawę i inne rabaty, takie jak kody promocyjne Ilovemilk,  znajdziesz pod linkiem strony Promocodius.

Odbiór zakupów w tym samym dniu

Jedną z największych zmian w tradycyjnie rozumianych zakupach, jakie nastąpiły podczas pandemii, jest gwałtowny wzrost opcji odbioru zakupionych towarów w wyznaczonym punkcie. Ten sposób robienia zakupów z pewnością zyska na popularności podczas tegorocznego Black Friday. Możliwość odbioru zakupów w tym samym dniu, w którym zostało złożone zamówienie pozwala na natychmiastowe cieszenie się zakupem bez konieczności czekania na kuriera lub samodzielnego przeglądania półek w sklepach stacjonarnych.

Jeszcze niższe ceny

Sprzedawcy mają więcej niż jeden powód, aby w tym roku skupić się na wyjątkowych obniżkach cen. Chęć jak najszybszego pozbycia się artykułów zalegających w magazynach od wiosny, oraz konieczność nadrobienia strat z poprzednich miesięcy sprawi, że handlowcy będą bardziej niż zdeterminowani, aby przyciągnąć do siebie jak największą ilość nowych klientów. Jest na to jeden i sprawdzony sposób – jeszcze niższe ceny.

Wydłużenie promocji

Dla niektórych jest to rozmycie idei jednodniowych zakupów w Czarny Piątek, dla innych zaś szansa na zakupienie wymarzonych produktów również w weekend. O ile w poprzednich latach zdarzały się sytuacje, że niektórzy pracodawcy skracali czas pracy swoim pracownikom, aby ci mogli udać się na piątkowe zakupy, o tyle obecnie mija się to z celem, gdyż zakupy w Internecie są dostępne w zasięgu ręki. Mimo to, wolne serwery czy zwykły brak czasu może uniemożliwić klientom dokonanie zakupów w danym dniu. Z pomocą przychodzi idea Black Weekend lub nawet Black Week, która rozszerza święto zakupów na cały weekend i poprzedzający tydzień.

Technologie zmieniające zakupy

Przedstawione poniżej pomysły zakupowe nie są jeszcze dostępne w Polsce, ale możliwe, że podczas kolejnych edycji Black Friday staną się trendem również dla polskich klientów:

  • Zakupy w Wirtualnej Rzeczywistości (VR) to jedno z ciekawszych rozwiązań dotyczących zakupów przyszłości. Trudno jest ocenić kiedy skończą się limity nałożone na sklepy stacjonarne, z drugiej strony dla osób, które uwielbiają atmosferę zakupów w Black Friday zamówienia składane w sieci niczym nie różnią się od tego, co robią praktycznie codziennie. Dla takich osób VR może być doskonałą okazją połączenia przyjemnych i bezpiecznych zakupów. W takich wirtualnych przestrzeniach handlowych, klienci czują się, jakby naprawdę przechadzali się między półkami ulubionych sklepów bez konieczności wychodzenia z domu.
  • Zastosowanie asystentów głosowych podczas zakupów jest już dostępne dla użytkowników urządzeń Alexa. To właśnie asystent głosowy może stać się kluczowym graczem na zakupach podczas Black Friday. Niektóre polecenia zakupowe są już zintegrowane z programowaniem Alexy, więc używanie głosu do robienia zakupów będzie dodatkowo ułatwione. Dodatkowo użytkownicy asystentów głosowych będą mogli liczyć na dodatkowe zniżki.

KB_autobus
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hera
Hera
11 dni temu

Ciągle kupowanie to się leczy bo to jest zbieractwo.

Stacjonarny
Stacjonarny
13 dni temu

Ja mam zakupy w necie tam gdzie światło nie dochodzi. Ciekawe co to za firmy były co pracowników szybciej puszczali, żeby mogli zrobić zakupy… Dobry kit.

Monia
Monia
13 dni temu

A ja mogę jeszcze zdradzić swój sposób na robienie zakupów w internecie. Często jest tak, że ceny przed “promocjami” nagle skaczą do góry. A ja jestem sprytniejsza i patrzę na historię cen na ceneo.pl 🙂 polecam, żeby nie dać się nabrać na sztuczne promocje!

Marta
Marta
10 dni temu
Reply to  Monia

Oczywiście zgadzam się z tym co piszecie. Trzeba orientować się co, gdzie i ile kosztuje. Inną kwestią jest czego potrzebujemy najbardziej bo jednak Black Friday to dobra okazja do nadrobienia zaległości. Przeglądałam parę ofert sklepów odzieżowych, na sezon jesienno-zimowy najwięcej propozycji na ten moment ma gatta.pl Może przy okazji skorzystacie 🙂