Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Nowe wydanie Kroniki Beskidzkiej. Bunt przeciw propagandzie z HiT

Nowe wydanie Kroniki Beskidzkiej w czwartek trafi do punktów sprzedaży, a e-wydanie już teraz jest dostępne na www.prasabeskidzka.pl. O czym piszemy?

RYBY GŁOSU NIE MAJĄ. W ODRZE DRAMAT, A JAK JEST W BIAŁEJ?
Cała Polska żyła tym, co wydarzyło się na Odrze. Katastrofa ekologiczna na niespotykaną skalę zniszczyła życie biologiczne w drugiej co do wielkości polskiej rzece. Jaka jest kondycja naszych rzek? Czy również nam, na Podbeskidziu, może grozić podobna katastrofa?

PROPAGANDA, A NIE HiT
Podręcznik do nowego przedmiotu Historia i Teraźniejszość wywołał burzę. – Jeśli w którejś z bielskich szkół pojawi się ten podręcznik, będę interweniował u prezydenta miasta, by zakazał jego używania – mówi bielski poseł Lewicy Przemysław Koperski.

LUDZIE NIE CHCĄ ZAKŁADU, KTÓRY BĘDZIE SMRODZIŁ
Smród był potworny, nie do wytrzymania. Trochę chemiczny. Rozchodzący się w powietrzu gryzący zapach rozpuszczalników, może lakierów, w połączeniu ze smrodem palonego plastiku. Tak intensywny, że drapał w gardle i powodował ból głowy – mieszkańcy Wilkowic nie wytrzymali.

ZGINĄŁ W WYKOPIE. TRWA ZBIÓRKA DLA JEGO DZIECKA I ŻONY W CIĄŻY
30-letni Paweł Kluska zginął przysypany ziemią w wykopie na budowie osiedla w Bielsku-Białej. Zostawił ukochaną żonę, która lada chwila urodzi oraz synka Maciusia. Trwa zbiórka na ich rzecz.

BOMBA EKOLOGICZNA W CZECHOWICACH. TRUCIZNA SĄCZY SIĘ DO RZEKI
Składowisko wyjątkowo niebezpiecznych trucizn po byłym wydziale rafinerii czechowickiej zamieniło się podczas ostatnich ulew w trujący ściek. Nikt go nie monitoruje, mimo że figuruje w spisie tzw. bomb ekologicznych.

ZASŁUŻONA GRAŻYNA STANISZEWSKA? RADNI MAJĄ WĄTPLIWOŚCI
Była opozycjonistka i parlamentarzystka Grażyna Staniszewska oraz ostatni wojewoda bielski mecenas Andrzej Sikora mają zostać wpisani do Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej. Uchwały w tej sprawie podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej mieli podjąć radni.

JA SIĘ WYRYWAM NA POGRZEB
Ludzie dzwonią o każdej porze dnia i nocy, jak na pogotowie. – To nie tylko zawód, ale powołanie. Kiedyś odebrałem telefon z zakładu pogrzebowego: – Pan będzie na tym pogrzebie? Dzisiaj, za dwie godziny. Zapomnieliśmy zadzwonić – opowiada Bolesław Lewandowski, mistrz świeckich ceremonii pogrzebowych z Bielska-Białej.

BIELSKO-BIAŁA CHCE PODNIEŚĆ CENY WODY I ŚCIEKÓW, ALE NIE MA ZGODY
W lipcu miejska spółka Aqua złożyła wniosek do Wód Polskich o podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Nie chce zdradzić, jakie mają być nowe stawki. Jest ostrożna, bo poprzedni wniosek, z 2021 roku, Wody Polskie odrzuciły.

KROK OD TRAGEDII. ZNOWU WYPADEK W WYKOPIE
Na terenie budowy Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej doszło we wtorkowy poranek do wypadku z udziałem robotnika, który pracując w głębokim wykopie został uderzony przez osuwającą się ziemię z gruzem. Interweniowały służby ratunkowe.

GDY NIE BYŁO NICZEGO, BYŁ JAZZ
Koniec lat siedemdziesiątych. Ludzi zajmuje walka o codzienny byt. Dobra muzyka z trudem przebija się do szerszego grona odbiorców. Ale znalazł się w Bielsku chłopak, który w stolicy zachwycił się festiwalem Jazz Jamboree i chłonął klubowy klimat podczas jam sessions.

To i jeszcze wiele więcej w nowym numerze KRONIKI. Zapraszamy do lektury!

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z B
Jan z B
1 rok temu

Z ciekawości ,ale poważnie jak ci faceci czują się po tym akcie miłosnym.Jaka u nich refleksja ?.

Tetryk
Tetryk
1 rok temu

Czekamy szczególnie niecierpliwie na drugą część podręcznika prof. Roszkowskiego. Treści w nim zawartych obawiają się chyba najbardziej inspiratorzy obecnej nagonki z Czerskiej, bo drugi tom będzie obejmować okres od 1980 do 2015.

Górol
Górol
1 rok temu

Pod postacią postępu będą nam wmawiać ze rodzina to facet +facet i to jest dobre 🙂 bo tak jest wszędzie:) a skoro to jest normalne to czemu facet dzieci nie rodzi

który
który
1 rok temu
Reply to  Górol

bo się nie potrafią dogadać w rodzinie który ma rodzić

ContrRevol
ContrRevol
1 rok temu
Reply to  który

a tzn ze kazdy w związku chce, czy NiE CHCE rodzić??
jak to drugie, to uzurpacja

"wszędzie"
"wszędzie"
1 rok temu
Reply to  ContrRevol

w związkach facet z facetem tak jest, sami uzurpatorzy. Powstają związki nie po to aby rodzić ale aby mieć stałą przyjemność (w domu i zagrodzie a może i wszędzie jak pisze Górol).

boss
boss
1 rok temu

skoro lewactwu coś nie przypadło do gustu to jest to dobre

Zbyszek
Zbyszek
1 rok temu

Beskidzka 24 jak odłam GW forsuje chore ideologie i czyta się ją z obrzydzeniem.Komu służycie dziady?

Gonzo
Gonzo
1 rok temu

podręcznik jest zły za to dobre są tęczowe piątki,lewacka gazeta to i lewacka tematyka

Tetryk
Tetryk
1 rok temu

Antypolskie lewactwo tak się rzuca na podręcznik prof. Roszkowskiego, że, choć nie czytałem, a contrario, szczerze go polecam

na móniu
na móniu
1 rok temu
Reply to  Tetryk

wspaniała reklama i szczerość oczywiście, nie znam ale polecam.

b contario
b contario
1 rok temu
Reply to  Tetryk

Powołaj się na polityka z przeszłości: jestem za a nawet przeciw a szczególnie przeciw.

henryk
henryk
1 rok temu
Reply to  Tetryk

to ma być podręcznik do którego roku? a co tam robi Brudziński, Morawiecki czy Duda ? przecież wtedy nikt o nich nie słyszał!!!!!!!!

henryk
henryk
1 rok temu
Reply to  Tetryk

kto to jest lewactwo?

Bronek
Bronek
1 rok temu

wow! jak zwykle postępowa Kronika pierwsza na froncie walki z ciemnogrodem i wsteczniactwem, brawo! a tak serio to dalej się bawcie w regionalnej gazecie w politykę, to Wasz, już żałosny nakład i czytelnictwo, zejdzie do minimum. Naprawdę w uprawianiu propagandy i jednostronnej narracji nie jesteście wiele gorsi od TVP Info czy TVN24… jeszcze tak na marginesie to nie Roszkowski, ale prof. Roszkowski. szacunek, nawet dla osób o innej optyce, szczególnie w mediach powinien obowiązywać. ale co ja tam, katotaliban, wiem o nowoczesnym życiu…

na móniu
na móniu
1 rok temu
Reply to  Bronek

Jest nowe wydarzenie społeczne dotyczące szkół i tysięcy dzieci, rodziców. Dlaczego nie można pisać?

Gonzo
Gonzo
1 rok temu
Reply to  Bronek

czego się spodziewać po byłym organie KW PZPR,czym skorupka za młodu….