Bielsko-Biała Sport

Nowe zawodniczki w BKS-ie. Miały udany poprzedni sezon

FOT. BKS BOSTIK

Cztery nowe siatkarki dołączyły do kadry BKS-u. Wszystkie mają za sobą dobry sezon.

Paulina Damaske, Weronika Sobiszewska, Agata Nowak i Paulina Majkowska – te cztery zawodniczki będą w przyszłym sezonie reprezentować barwy BKS-u. Paulina Damaske występowała w dwóch ostatnich sezonach w Budowlanych Łódź. Jest wychowanką  Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, gra na pozycji przyjmującej, ma 21 lat.
Dwa lata starsza Weronika Sobiczewska też przychodzi z Łodzi, tyle że z ŁKS-u. I też przystankiem w jej sportowej karierze był Szczyrk. W ubiegłym sezonie była pierwszą atakującą ŁKS-u – wystąpiła w 25 spotkaniach drużyny, która skończyła sezon na trzecim miejscu w tabeli.
Libero Agata Nowak ma 27 lat. W ostatnim sezonie reprezentowała barwy Jokera Świecie. Wyróżniała się w swoim zespole, była w czołówce najlepiej przyjmujących libero ligi. Paulina Majkowska (27 lat) to środkowa. W ubiegłym sezonie reprezentowała barwy Pałacu Bydgoszcz – zdobyła 174 punkty, w tym 41 blokiem.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja2
ja2
1 rok temu

Patrzę na skład mamy już 4 środkowe, 2 libero, 2 atakujące, 2 rozgrywające i 2 przyjmujące. Jak na pozycję przyjmujących to trochę za mało, Powinno być ich 4. A na razie jakoś nie widać kandydatek. W sumie przyjmujących powinno być w składzie najwięcej, bo to najbardziej obciążona pozycja. Chyba prędzej wystarczyłyby 3 środkowe, natomiast przyjmujących minimum 4