Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Nowoczesna metamorfoza tradycyjnej kostki. Stylowy projekt domu z pełnym piętrem

Tradycyjne kostki – domy projektowane na podstawie bryły sześcianu przed długie lata stanowiły nieodłączny krajobraz polskich wsi i miasteczek. Schematyczne, przewidywalne, niemalże takie same, były jedną z nielicznych alternatyw dla ludzi chcących budować własny dom w czasach PRL. Jak nowocześnie podejść do takiej formy w dzisiejszych czasach? Poznajmy jeden z ciekawszych projektów domów z pełnym piętrem.

Dom przy MiedzianejDom przy Miedzianej – www.galeriadomow.pl

Intrygujący na zewnątrz

Projekt domu Dom przy Miedzianej to nowatorskie podejście do formy opartej na planie zbliżonym do kwadratu. Na uwagę już na pierwszy rzut oka zasługuje propozycja wykończenia zewnętrznego. Tradycyjna kostka zostaje urozmaicona nie tylko okładziną elewacyjną, lecz również ciekawym zastosowaniem stolarki okiennej. Drewniana okładzina doskonale współgra ze stalowymi zabezpieczeniami francuskich balkonów oraz ażurowym wykończeniem attyki. To ciekawa kompozycja ożywiająca zewnętrzną część budynku.

Jeśli chodzi o przeszklenia to też tu wiele. O wiele więcej niż w tradycyjnej kostce. Ciekawym zabiegiem jest obecność bulaji (okrągłych okien wzorowanych na tych montowanych w statkach), zarówno na parterze, jak i piętrze domu. Doświetlają one wnętrze na poziomie jadalni, sofy w salonie oraz w sypialniach u góry. Równie efektowne są narożne okna w kuchni i sypialni małżeńskiej. Kuchnia jest doskonale doświetlona z dwóch stron, a sypialnia zostaje również otwarta na dwie strony.

Połączenie bieli, naturalnych kolorów drewna i stalowych barw daje ciekawy efekt, przyciągający oko. Zajrzyjmy zatem do środka…

Dom przy MiedzianejDom przy Miedzianej – www.galeriadomow.pl

Funkcjonalny w środku

Projekty domów z pełnym piętrem gwarantują taki sam komfort użytkowania i na parterze i na górnej kondygnacji. W tym wypadku parter to otwarta strefa dzienna z przestronnym pokojem i kuchnią. Centralnie ulokowany kominek nadaje klimat całemu wnętrzu. Przyjemnie ogrzewa nie tylko cześć salonową, lecz również jadalnię i kuchnię. Na dole mamy jeszcze do dyspozycji niezbędna toaletę. Uzupełnieniem parteru jest pojedynczy garaż i duża kotłownia z wyjściem na zewnątrz. Jej wymiary pozwalają ogrzewać dom zarówno gazem, jak i biopaliwem, czy innymi paliwami stałymi. Ważne, że projekt domu posiada bezpośrednią komunikacje między częścią mieszkalną a garażem. Użytkowanie miejsca parkingowego staje się w takim wypadku o wiele wygodniejsze.

Na piętrze mamy do dyspozycji komfortową strefę odpoczynku. Składają się na nią 3 pokoje i duża łazienka. Każda sypialnia ma dostęp do francuskiego balkonu, co pozwala doskonale wentylować pomieszczenia i odpowiednio je doświetlić. Projekt domu przy Miedzianej posiada dodatkowo niewielki strych, na którym z powodzeniem zmagazynujemy niepotrzebne na co dzień rzeczy. Wnętrze domu to funkcjonalna, ergonomiczna i wygodna przestrzeń zaprojektowana dla 4-5 osobowej rodziny.

Dom przy Miedzianej - rzut parteruDom przy Miedzianej – rzut parteru

Przyjazny dla kieszeni

Dom przy Miedzianej to projekt domu taniego w budowie. Dlaczego? Został opracowany według zasad prostoty i funkcjonalności. Konstrukcję oparto na niewielu ścianach nośnych. Na parterze jest tylko jedna, na piętrze dwie. Minimalizm wykorzystania drogich w wykonaniu elementów konstrukcyjnych gwarantuje ekonomiczną i szybką realizacje budowy. W projekcie ograniczono również ilość trzonów kominowych. Ponadto dom ma zwartą bryłę i prostą formę, co również obniża koszty budowy. Oszczędny jest również dach – jeden z najdroższych elementów każdej inwestycji. Prosty, jednospadowy o kącie nachyleni 25 stopni. Z racji tego, iż projekt domu posiada, lewą ścianę pełną (bez okien) jest chętnie wybierany, jako dom do zabudowy bliźniaczej, czy szeregowej. Projekty domów tego typu, właśnie dzięki takim rozwiązaniom, są nie lada gratką, również dla deweloperów.

Dom przy Miedzianej to projekt domu energooszczędnego. Posiada nowoczesne rozwiązania pozwalające obniżyć koszty ogrzewania. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz instalacja solarna to pomysł na ekologiczny dom, wykorzystujący alternatywne źródła energii.

Dom przy Miedzianej - rzut piętraDom przy Miedzianej – rzut piętra

Spodobał Ci się projekt Dom przy Miedzianej? Wejdź na GALERIADOMOW.PL i kup go w najlepszej cenie, gwarantowanej przez producenta.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments