Wydarzenia Bielsko-Biała

Nowoczesny aparat KTG w „Wojewódzkim”

Fot. Kuba Jarosz

Jeszcze w tym roku w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej zostanie zainstalowany nowoczesny aparat KTG z funkcją analizy komputerowej oraz telemetrią płodową.

Urządzenie kosztowało prawie 49 tysięcy złotych. Placówka kupiła je z własnych środków.

Poradnia ginekologiczno-położnicza Szpitala Wojewódzkiego pomaga kobietom w ciążach wysokiego ryzyka. Opieką otoczone są tu m.in. pacjentki w powikłanych ciążach bliźniaczych. – Nowy aparat KTG ma możliwość szerokiej analizy danych. Dzięki urządzeniu można monitorować tętno i ruchy płodu oraz czynność skurczową mięśnia macicy – objaśnia Wojciech Biernacki, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

Specjalista dodaje, że charakter zapisu KTG, nawet w granicach prawidłowej ilości uderzeń serca płodu na minutę, pozwala określić komfort funkcjonowania płodu w łonie matki. Temu służy właśnie funkcja analizy komputerowej.

– Warto dodać, że do poradni ginekologiczno-położniczej Szpitala Wojewódzkiego trafiają kobiety w ciąży o patologicznym przebiegu, u których występuje zagrożenie porodem przedwczesnym i możliwość potencjalnych zaburzeń w rozwoju płodu, mogących być skutkiem okresowych patologii ciąży – zwraca uwagę Anna Szafrańska, rzecznik bielskiej placówki.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

I co zrobią lekarze specjaliści jeśli wykryją na nowoczesnym aparacie KTG, że płód już w wczesnym stadium rozwoju ma niedorozwój zagrażający jego życiu po urodzeniu? Zarekomendują i skierują do przerwania ciąży?

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

🤮

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Nic nie masz podszywacz do powiedzenia oprócz podjazdówki.