Wydarzenia Cieszyn

Noworoczne koncertowanie w Wiśle. To był piękny wieczór | ZDJĘCIA

Fot. UM Wisła

Jak co roku w Wiśle zorganizowany został Koncert Noworoczny, jako podziękowanie dla mieszkańców, turystów, partnerów, instytucji, przedsiębiorcom za wspólny rok działań i realizacji wielu zadań i projektów mających na celu rozwój Wisły.

Tegoroczna narracja koncertu toczyła się wokół mocy wspólnego działania, co obrazowała w najlepszy sposób liczba uczestników koncertu oraz artystów, którzy zadbali o sferę muzyczną. Na widowni zasiedli znamienici goście, przedstawiciele instytucji rządowych, jednostek samorządowych, lasów państwowych, organizacji społecznych, jednostek oświatowych, służb bezpieczeństwa, przedstawicieli branży turystycznej, mieszkańcy i turyści spędzający wolny czas w Wiśle.

Koncert tradycyjnie rozpoczął burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który powiedział m.in. “Miasto jest jak orkiestra, musi grać tą samą melodię. Żeby zagrać równo potrzebne są godziny prób, ustaleń, wspólnego myślenia. Realizacja wielu zadań, wydarzeń, inwestycji, które miały miejsce w roku 2022 udała się dzięki zespołowej pracy, za co dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu teraźniejszości i przyszłości naszego miasta.”

Głos zabrali także poseł Grzegorz Gaża, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, starosta cieszyński Mieczysław Szczurek i radny sejmiku województwa śląskiego Andrzej Molin.

Po części oficjalnej, którą poprowadzili Katarzyna Czyż-Kaźmierczak i Tadeusz Papierzyński, w podróż “Z muzyką przez wieki” zabrała uczestników wyjątkowa Artis Symphony Orchestra pod batutą Jean Claude’a-Hauptmana. Przewodnikami tej podróży byli Anita Binek i Łukasz Sitek, dzięki czemu koncert zamienił się w opowieść, w której każda nutka i każdy utwór miały swoje miejsce i trafiały wprost do zmysłów słuchających. Śmiałe aranżacje utworów legend m.in. rocka, takich jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jima Morrisona, Kurta Cobaina czy Amy Whinehouse robiły niesamowite wrażenie w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Solistki Oliwia Ohl-Szulik, Karolina Kidoń, Marta Kaczmarczyk, Natalia Bukowska dały z siebie wszystko, swoje talenty, interpretacje, wrażliwość, moc i serce.

To było niesamowite widowisko. Moc jedności orkiestry, siła głosów solistów i charyzma maestro Hauptmana naładowała zebranych pozytywną energią na cały rok.

Fot. UM Wisła

Całość dopełniły życzenia noworoczne burmistrza Wisły i wspólnie wzniesiony toast.

google_news