Sport Cieszyn

Nowość w Cieszynie: hokej… chodzony

Fot. z archiwum KS Cieszyn
Fot. z archiwum KS Cieszyn

Sekcja hokeja na trawie KS Cieszyn od wielu lat trenuje dzieci i młodzież, aktualnie w wieku od 3 do 16 lat. Wciąż czynni są także zawodnicy grający w drużynie seniorów, ale to wymaga od nich dobrej kondycji i stanowi spory wysiłek.

Dlatego KS Cieszyn, zainspirowany przez zaprzyjaźniony Ennis Hockey Club z Irlandii, chce zaprosić seniorów na zajęcia z hokeja… chodzonego. To świetna propozycja dla osób, które chcą pozostać aktywne niezależnie od wieku, kondycji fizycznej czy zdolności i spróbować czegoś nowego.

Czym się różni od tradycyjnego hokeja na trawie? Gra toczy się w bardzo spokojnym tempie. Nie chodzi o wygrywanie i zdobywanie mistrzowskich tytułów, ale o relaks w towarzystwie osób, które lubią ruch. Kije do chodzonego hokeja są dłuższe od tradycyjnych, więc nie trzeba się schylać. Piłki są lżejsze i nie wymagają użycia dużej siły przy podaniu. Zawodnicy nie przepychają się na boisku, więc to naprawdę bezpieczny sport. Hokej spacerowy to nie tylko gra, ale przede wszystkim wspólne spędzanie czasu i integracja w zespole.

Zajęcia z hokeja chodzonego w cieszyńskim klubie poprowadzi doświadczona trenerka, Elżbieta Legierska. Osoby zainteresowane zajęciami mogą dzwonić pod numer 512 169 006.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jon
Jon
2 lat temu

Sie burmistrzowie ucieszą-kolejna ciekawa dyscyplina w Cieszynie !!