Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Nowy raport. Bielsko-Biała, Żywiec i cieszyńskie z nowymi zachorowaniami

Fot. Pixabay.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 63 z nich dotyczą województwa śląskiego.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim, według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach, przedstawia się następująco:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 575/ 5 536

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 411 / 429

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 472 / 6 326

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 1 625

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 39 774

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 3 458 / 3 395

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 810 / 810

– liczba zgonów / ostatni raport – 148 / 146

W województwie śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarła 73-letnia kobieta z Sosnowca, a w szpitalu w Tychach – 77-letnia mieszkanka z powiatu kłobuckiego.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach podaje szczegóły dotyczące poszczególnych miejscowości. 

Zainfekowanych zostało: 2 mieszkańców Bielska-Białej – mężczyzna w sile wieku i wiekowa kobieta, 2 młodych mieszkańców powiatu bielskiego, mieszkanka Żywca w średnim wieku oraz 6 kolejnych mieszkańców powiatu cieszyńskiego, z których najstarszy ma 49 lat, a najmłodszy 32 lata.

– Dobrą wiadomością jest, iż 85 kolejnych mieszkańców województwa śląskiego wyzdrowiało. Tylko 7 spośród nich musiało leczyć się w szpitalu pod opieką specjalistów z powodu groźnych objawów zakażenia, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych. Najstarsza z osób, która nie ma już koronawirusa w organizmie, ma 96 lat – to mieszkanka Bytomia, najmłodsza to 14-latek z powiatu tarnogórskiego. Łącznie w Śląskiem jest 810 mieszkańców, którzy wyzdrowieli z zakażenia – poinformowała dziś rano Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego.

google_news
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Zamknąć kopalnie i po problemie po zakażeniach.

M. Luter
M. Luter
4 lat temu

Nie wierz we wszystko, co usłyszysz. Nie kochaj wszystkiego, co widzisz. Nie mów wszystkiego co wiesz. Nie czyń wszystkiego, co chcesz. Glaube nicht alles, was du horest. Liebe nicht alles, was du sihest. Sage nicht alles, was du weisst. Thue nicht alles, was du wilt.

Oberlojtman
Oberlojtman
4 lat temu
Reply to  M. Luter

Ja wol ja wol…

Albercik
Albercik
4 lat temu

Przestańcie w końcu siać tą propagandę. Kto by nie zmarł to przypisane jest Covid19 a testy są nie dokładne i nie nadające się do tego rodzaju badań, tak spreparowane aby wskazywały tylko wynik dodatni. Opamiętajcie się…

Ert
Ert
4 lat temu
Reply to  Albercik

Jeśli Cię to nie interesuje, to nie czytaj.
Ja i wielu moich znajomych chcemy wiedzieć w jakim środowisku żyjemy. Jesteśmy wdzięczni autorowi podającemy szczegółowe dane.

dorota
dorota
4 lat temu
Reply to  Ert

Dobrze ze informuja na bierzaco a z drugiej strony powinny byc wieksze kontrole .jechalam dzisiaj przez Wilkowice i stada ludzi bez maseczek lazi duzymi grupami a pod zabka zgrupowisko wlacznie ze sprzedawczynia tez bez maseczek . Chyba tam nikt nad tym nie panuje przeciez jest straz gminna posterunek policji a ludzie odstawiaja samowolke

Bozia
Bozia
4 lat temu
Reply to  dorota

I widzisz jakoś nie umierają stadami.Popatrz na statystyki i pomyśl trochę.Nie mogą znaleźć nawet 1% zakażonych.Taka to epidemia.Przez tą maseczke zachorujesz.

dorota
dorota
4 lat temu
Reply to  Bozia

Ale zarazaja innych a przez maseczke sie nie zachoruje ale zatrzymie roznoszenie dziadostwa .przeciez nikt nie wie czy jest nosicielem czy nie wiec chyba sie trzeba dostosowac do sytuacji jaka panuje

Gaad
Gaad
4 lat temu
Reply to  dorota

Włącz myślenie lepiej

olka
olka
4 lat temu
Reply to  dorota

Ha mieszkam blisko tej zabki wyzwolenia 64 tam faktycznie duze zgrupowania .zreszta tam sie zbiera tzw.” Kwiat Wilkowic” pptrafia wystawac tam po 2godziny .dziwie sie wlascicielowi ze na to pozwoli .bo mozna sie zastanowic czy to sklep czy agencja tow.

NN
NN
4 lat temu
Reply to  Albercik

Pewnie sporo chorych też twierdziło, że to propaganda.

Anna
Anna
4 lat temu
Reply to  Albercik

Zięba gate. Rozum zeriwy. Glupota aż e oczy kłuję.

Antyglob
Antyglob
4 lat temu
Reply to  Anna

Przecież 90%ludziom naładowali by w wiadomościach że trzeba szykować prowiant bo obca cywilizacja chce zjeść w drodze na inną planetę to jestem pewny że większość to łyknie i wyjdzie z koszami na ulicę. Grupy rządzące to wiedzą i p***s wykorzystują do swoich celów. Nie trzeba totalitaryzmu żeby manipulować