Wydarzenia Bielsko-Biała

Nowy szef Studia Filmów Rysunkowych. To znany dziennikarz

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński powołał dziś Macieja Chmiela na pełniącego obowiązki dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej.

Kadencja nowego p.o. dyrektora rozpocznie się 1 maja. To znany dziennikarz telewizyjny i prasowy. W opublikowanym na stronie ministerstwa biogramie czytamy: “Maciej Chmiel jest absolwentem historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych kursów w Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Executive MBA University of Illinois i UW. W latach 80. był uczestnikiem ruchu trzeciego obiegu – organizował festiwal Róbrege, pełnił funkcję menadżera zespołu Dezerter, był członkiem redakcji pisma Brulion. W latach późniejszych pracował jako dziennikarz prasowy oraz autor programów radiowych i telewizyjnych (Tygodnik Literacki, Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP). Był pomysłodawcą Fryderyków, wicedyrektorem festiwali w Opolu i w Sopocie, dyrektorem Programu 2 Telewizji Polskiej oraz wicedyrektorem Biura Handlu TVP, producentem programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, płyt i wideoklipów. Ekspert i juror na festiwalach animacji Cartoon Forum (Tuluza), Animateka (Lublana), AniFilm (Trzeboń), Warsaw Kids Film Forum (Warszawa)”.

Przypomnijmy, że pierwsza próba powołania następcy Andrzeja Orzechowskiego, wieloletniego dyrektora SFR, zakończyła się kompromitacją. Minister Piotr Gliński odwołał Tomasza Małodobrego po dwóch miesiącach, w wyniku – jak podano w komunikacie ministerstwa – “utraty zaufania”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Z Warszawy przyjedzie p.o.?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Jeśli tak szerokie spektrum zajęć, którymi dziennikarz się zajmował – można się bać w kierunku wymaganej jednak fachowości kierunkowej w SFR.