E-edukacja Żywiec

“Nożyczkowa” rywalizacja w żywieckiej “Budowlance” – ZDJĘCIE

Fot. ZSBD Żywiec

W Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu odbył się V Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Złote nożyczki”.

W tym wyjątkowym konkursie rywalizowali uczniowie klas fryzjerskich techników i branżowych szkół I stopnia. W kategorii fryzura awangardowa inspirowana porami roku „Siła koloru” wygrała Julia Zębik (CKZiU w Dąbrowie Górniczej). Druga była Julia Pyclik (ZSBD Żywiec), a trzecia Słowaczka Andrea Florekova (szkoła średnia z Namestowa).

W kategorii „Fale na mokro” najlepszą okazała się Aldona Jaśkiewicz (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie). Drugim miejscem „podzieliły” się Gabriela Wojtyła (ZDZ Żywiec) i Magdalena Fiałkowska (CKZiU w Dąbrowie Górniczej). Trzecia była Zuzanna Cygan (ZSP w Pszowie).

Z kolei dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych zorganizowano zmagania w III Konkursie Fryzjersko-Modowym.

– W tym roku motywem przewodnim była fryzura i stylizacja inspirowana motywem „Barbie” – podkreślają organizatorzy.
W tej kategorii bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Świnnej. Druga była SP Łękawica, a trzecia SP nr 1 Żywiec.

Natomiast po raz pierwszy odbył się konkurs „Pojedynek na stylizację”, w którym udział wzięli uczniowie technikum przemysłu mody.

– Uczestnicy w trakcie konkursu szyli sukienkę w kolorze czarnym w rozmiarze 38. Potem według własnego pomysłu wykonali stylizację z otrzymanych dodatków pasmanteryjnych, w ten sposób nadając swojej kreacji niepowtarzalnego i indywidualnego charakteru – podkreśla Agnieszka Smółka-Nowak, nauczycielka z ZSBD Żywiec.

W tej kategorii wygrała Maria Maciejewska (Bielska Szkoła Przemysłowa). Druga była Natalia Pawlik (ZSBD Żywiec), a trzecia Julia Korczyna (CKZiU w Dąbrowie Górniczej).

Warto podkreślić, że w jury konkursu zasiadała Natasha Pavluchenko, jedna z najbardziej docenianych projektantek mody w Polsce.

Fot. ZSBD Żywiec

Fot. ZSBD Żywiec

Fot. ZSBD Żywiec

Fot. ZSBD Żywiec

Fot. ZSBD Żywiec

Fot. ZSBD Żywiec

google_news