Bielsko-Biała Na sygnale

NURD-owali na bielskich drogach

Fot. KMP BB

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W skrócie: NURD

W ich trakcie policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się czy piesi i rowerzyści nie łamią przepisów.

Bilans działań to blisko 200 wykroczeń. Prawie 100 dopuścili się kierowcy nieprzepisowo zachowując się w rejonie przejść dla pieszych – i w stosunku do pieszych. Kierujący popełnili także ponad 40 innych wykroczeń w ruchu drogowym.

Z kolei piesi popełnili blisko 50 wykroczeń polegających na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle.

Stróże prawa ukarali mandatami karnymi 70 kierujących i prawie 20 pieszych. Wobec 51 kierujących zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Od początku roku na bielskich drogach doszło do 7 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których zginęły 2 osoby. Policjanci naliczyli też kilkanaście kolizji drogowych z ich udziałem.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments