Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej Kronice Beskidzkiej?

Wyjątkowo już w środę ukazuje się nowy numer Kroniki Beskidzkiej. O czym piszemy w bieżącym wydaniu?

 

Miasto przejmuje siatkarski BKS
BKS Bostik będzie mieć nowego właściciela. Zostanie nim Zakład Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej, który odkupi pakiet kontrolny siatkarskiej spółki od stowarzyszenia BKS Stal.
Rozmowy na temat zmiany właścicielskiej trwały od dłuższego czasu, ale były owiane wielką tajemnicą.

Zadziwiający protokół oględzin terenu. Dziesięć linijek o dziewięciu hektarach 
Bielska prokuratura ma trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na wyrządzeniu szkody znacznych rozmiarów na Sarnim Stoku. Samorządowe Kolegium Odwoławcze wstrzymało wykonanie decyzji na wycinkę krzewów.

Mistrzowie Polski w smogu. Jest źle, będzie gorzej
Polski Alarm Smogowy opublikował najnowszy ranking najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce w 2021 roku. W niechlubnym zestawieniu w czołówce znalazły się miasta z naszego regionu: Sucha Beskidzka, Żywiec i Oświęcim.

Czynsze w mieszkaniach komunalnych – w górę                                                                                                                                                                                                                                       Od stycznia wzrosną czynsze w mieszkaniach komunalnych w Bielsku-Białej. Ma to być około 12-procentowa podwyżka. Od każdego metra kwadratowego powierzchni mieszkania najemca zapłaci o złotówkę więcej niż w roku bieżącym.

Pracusie i lenie w Sejmie. Rekordzista Suchoń                                                                                                                                                                                                                                    ONET przygotował ranking sejmowych pracusiów i leni. Z zestawienia wynika, że najbardziej aktywnym posłem jest Mirosław Suchoń. KRONIKA przyjrzała się także pracy pozostałych parlamentarzystów z Podbeskidzia.

Ile potrzeba i na kiedy? Marycha na telefon
Z ostatnich badań: do palenia marihuany przyznaje się co trzeci nastolatek, co piąty palił w ciągu ostatniego roku. Połowa twierdzi, że zdobycie trawki nie stanowi żadnego problemu. A jak jest u nas?

Lawina zachorowań na grypę. Lekarze namawiają do szczepień
Już do pięciu tysięcy miesięcznie zbliża się liczba zarejestrowanych zachorowań na grypę w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Grypa może powodować powikłania groźne dla zdrowia i życia. Jedyną receptą są szczepienia i środki ostrożności, jakie dobrze znamy z epoki wzmożonych zachorowań na Covid-19.

Jak oszczędzić, nie zamykając? Miliony na obiekty sportowe              

Gmina Bielsko-Biała posiada kilkanaście obiektów sportowo-rekreacyjnych. Ich utrzymanie kosztuje krocie. Tylko w tym roku z miejskiego budżetu pójdzie na ten cel około 12 mln zł. Władze miasta nie zamierzają jednak ograniczać wydatków w tym zakresie.

W Bystrej powstają apartamentowce. Koniec wiejskiej sielanki?                                                                                                                                                                                                                     Mieszkańcy Bystrej protestują przeciw budowie trzech dużych apartamentowców. Mają powstać w wyjątkowo urokliwym miejscu, wśród gór i lasów. Miejscowi boją się, że bezpowrotnie zniszczą sielsko-wiejski charakter tej miejscowości.

Takiego skoku cen nie było od 20 lat! Czy karp będzie rarytasem na wigilijnym stole?
To będą drogie święta. W tym roku trzeba liczyć się z około 35-procentową podwyżką cen karpi. To szok także dla ich hodowców.

Szokująca zbrodnia w Oświęcimiu. Norweg już w rękach policji                                                                                                                                                                                                                    Do makabrycznej zbrodni doszło w Oświęcimiu. W jednym z mieszkań odnaleziono martwą 26-letnią kobietę z ranami ciętymi i kłutymi na szyi. Podejrzany o zabójstwo swojej partnerki 25-letni obywatel Norwegii uciekł z Polski, uprowadzając ich 5-letnią córkę.

Ponadto – jak zawsze – wiadomości z Żywiecczyzny i Małopolski oraz ze świata sportu. Kronikę można kupić w kioskach, hipermarketach i na stacjach benzynowych. E-wydanie jest dostępne na www.prasabeskidzka.pl

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments