Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

O czym przeczytacie w nowej KRONICE BESKIDZKIEJ

Nowy numer Kroniki Beskidzkiej jest już w sprzedaży. Przypominamy, że oprócz wydania papierowego, dostępne jest także e-wydanie (www.prasabeskidzka.pl). O czym pisze lokalny tygodnik?

SAMORZĄDY (NIE) HANDLUJĄ WĘGLEM. NIKT NIC NIE WIE
Samorządy mają się zająć dystrybucją węgla, ale na razie jest jak w czeskim filmie – nikt nic nie wie. Jest znacznie więcej pytań niż odpowiedzi.

NOŻOWNIK NA LECZENIE. ŚLEDZTWO UMORZONE
Do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej skierowano wniosek o umorzenie postępowania w sprawie Arkadiusza D. 41-latek w maju tego roku ugodził nożem uczennicę jednej z bielskich podstawówek. Zdaniem prokuratury, zachowanie sprawcy miało podłoże chorobowe.

NIELEGALNE ZRZUTY ŚCIEKÓW. KTO ZANIECZYSZCZA BIELSKI POTOK?
Bez zezwoleń odprowadzali wody opadowe oraz nieoczyszczone ścieki sanitarne do potoku biegnącego w pobliżu ul. Konwaliowej. Nie wiadomo, ile jeszcze trwałby nielegalny proceder, gdyby nie katastrofa ekologiczna na Odrze i kontrola cieków prowadzona przez Nadzór Wodny w Bielsku-Białej.

DRAKA W KOMOROWICACH. POSZŁO O REMONT SIECI GAZOWEJ
Ekipa bez pozwolenia weszła na prywatny teren i rozpoczęła remont nitki gazowej średniego ciśnienia. Gdy właściciel zjawił się na swojej działce, zastał rozkopany teren i otrzymał do podpisania zgodę na wejście na jego posesję. Interweniowała policja.

CIĘŻKO UWIERZYĆ. MIAŁ GŁOWĘ PEŁNĄ POMYSŁÓW
Był zawsze pełen energii, znany na całej Żywiecczyźnie i nie tylko. Zmarł Mieczysław Krzak. Ciężko uwierzyć.

SPALARNIA ODPADÓW: CO Z TYM REFERENDUM? MIAŁO BYĆ JESIENIĄ
Co z referendum w sprawie budowy w Bielsku-Białej spalarni śmieci? Władze miasta wielokrotnie zapowiadały, że mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się w tej sprawie. Mówiono, że referendum zostanie przeprowadzone jesienią tego roku.

STARSZA PANI (ZNOWU) MUSI ZNIKNĄĆ
81-letnia Józefa Żur z Mesznej nadal nie ma spokoju. Urzędnicy znowu usiłują przenieść ją z domu pomocy społecznej Sadyba w Bystrej w inne miejsce, zasłaniając się procedurami i interesem publicznym. Jej opiekunka prawna nie może tego zrozumieć.

BIZNES NA GAPOWICZACH. PÓŁ MILIONA DLA MIASTA Z TYTUŁU KAR
Rośnie liczba gapowiczów korzystających z miejskiej komunikacji w Bielsku-Białej. Miasto zarabia: w ubiegłym roku budżet miasta zyskał blisko pół miliona złotych tytułem karnych opłat zamiast kilkudziesięciu tysięcy, gdyby wszyscy kupowali bilety.

RADA MIEJSKA UCHWALA, WOJEWODA UNIEWAŻNIA
Ledwo bielscy radni uchwalili nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Bielska-Białej, a dokument trafił do kosza. Tak zdecydował wojewoda. Tymczasem prace nad studium trwały blisko dekadę. Co się w tej sprawie dzieje?

KRZYWDA ZWIERZĄT, ZNIECZULICA LUDZI
Pies był w krytycznym stanie. To był jeden z najdrastyczniejszych widoków, jaki zastałam – opowiada Joanna Kraj o niedawnej historii z Bielska-Białej. Znęcanie się nad zwierzętami jest ciągle na porządku dziennym. Może innowacyjny projekt coś w tej kwestii zmieni.

WYWIAD Z FRAJEREM
Ostatnio zapukał do moich drzwi komornik. Chodziło o kilkumiesięczny poślizg w opłacaniu abonamentu. Byłem w szoku. Większość moich znajomych w ogóle nie płaci i uważa mnie za frajera – opowiada KRONICE bielszczanin, który od lat opłaca abonament radiowo-telewizyjny.

700 KILOGRAMÓW PLONÓW Z WŁASNEGO OGRÓDKA
W ubiegłym roku, w czasie wolnym od pracy, Anita Szymańska wyhodowała, a potem zebrała ze swojego ogródka prawie siedemset kilogramów żywności! Przekonuje, że każdy tak może.

BKS NIGDY NIE ZGINIE
– Kibice BKS-u pod względem organizacyjnym są w Ekstraklasie. A na meczach TSP, nawet kiedy przyjeżdżały znane kluby, nigdy nie odczułem atmosfery piłkarskiego święta, a kibice gości byli z reguły głośniejsi i liczniejsi niż sympatycy gospodarzy – KRONIKA rozmawia z Maksymilianem Prygą, bielskim radnym, kibicem BKS-u.

Ponadto – jak zawsze – informacje z Żywiecczyzny i Małopolski oraz sport i wiadomości kryminalne. Zapraszamy do lektury!

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
P Łopata
P Łopata
3 miesięcy temu

a kto tego Maksymiliana prygę wylosował –spal,spal bialską s